[ 3MAJ86 @ 20.05.2015. 10:34 ] @
Pozdrav,

uhvatila me kamera još u septembru, bio identifikovao se, sve po proceduri, stiglo mi pisamce da se javim... i ja (genije) potpuno zaboravim na to. Jutros se setim toga, pogledam na papiru piše 15. maj.

Obzirom da se nisam javio, pretpostavljam da mogućnost da se "nagodim" sa sudijom pada u vodu. Da li snosim neke dodatne posledice zbog toga što se nisam pojavio? Da li mogu lično da odem da se javim ili tako nešto? Da li neko ima iskustva sa ovakvom situacijom da može da me posavetuje.

Da se razumemo, ne planiram ništa da osporavam itd. već samo da skinem to sa grbače, da platim kaznu i da završim sa time što pre, kako ne bih plaćao dodatne penale...

Hvala unapred.
[ hotchimney @ 20.05.2015. 11:39 ] @
A šta te sprečava da iz ovih stopa odeš i platiš kaznu
a sudiji odneseš kopiju uplatnice?

I sa tim si završio, ako ne što pre, a ono odmah.
[ anon115774 @ 20.05.2015. 11:43 ] @
Citat:
3MAJ86:Da se razumemo, ne planiram ništa da osporavam itd. već samo da skinem to sa grbače, da platim kaznu i da završim sa time što pre, kako ne bih plaćao dodatne penale...


Prosto neverovatno da smo i ovo doziveli da procitamo ovde :)
[ 3MAJ86 @ 20.05.2015. 12:12 ] @
Citat:
hotchimney:
A šta te sprečava da iz ovih stopa odeš i platiš kaznu
a sudiji odneseš kopiju uplatnice?

I sa tim si završio, ako ne što pre, a ono odmah.


Pa to i pitam.. ali nije doneta presuda. Nemam pojma koliko treba da platim :(
A nisam se pojavio kada je trebalo na suđenju (jer sam zaboravio - zato sam i otvorio temu)

A inače prekoračio sam brzinu preko 20km/h (vozio sam 78km/h u Bul. Pupina.... gde je kamera tolika da ti izbije oči). Koliko sam pročitao, kazna za to je 6 000 - 20 000 dinara, 1 - 3 meseca zabrane vožnje i ne znam koliko bodova.

@Informer: pa šta da radim, ispao sam ovca zaista, i treba da mi je za nauk :) Da platim, i da pazim sledeći put. Ništa te ne opameti kao što je udarac po džepu.
[ adzo_ @ 20.05.2015. 12:15 ] @
Zasto?
Sad bi svi koji tako rade trebali da se hvale?
Ima i onih koji se uopste ne "dogovaraju" sa g.Saobracajcem
Jeste da je tako malo skuplje ali se bar red zna (a i duze pamti )
[ 3MAJ86 @ 20.05.2015. 12:29 ] @
Trebalo je da se "dogovorim" sa kamerom? :D
[ Homer J. Simpson @ 20.05.2015. 14:18 ] @
Aha , ovako
[ smsoft @ 20.05.2015. 20:33 ] @
Propisana kazna je 6-20 hiljada, 30 dana zabrane voznje i 4 kaznena poena.
Obico bude 6 hiljada +1 hiljada sudskih troskova plus ostalo. Ako moras bas da vozis, mozes da se nagodis sa sudijom, da ti ne oduzima docvolu, ali onda te oplete sa nekih 16-18 hiljada
Prenosim moje iskustvo od pre neke dve godine...
[ 3MAJ86 @ 20.05.2015. 20:42 ] @
Aha, e hvala! Ne moram da vozim, bolje mi je manja novčana kazna nego manja zabrana :)


Hvala puno na informaciji.