[ zexxxx91 @ 20.05.2015. 14:59 ] @
Potreban mi je pomoc, izludeo sam i ne znam vise sta da radim.

Kupio sam pre oko mesec dana jedan set top box, spojio ga na televizor u dnevnom boravku i sve je radilo odlicno. Posto imam jos jedan televizor u sobi i taj televozor je prikacen na istu krovnu antenu kao i ovaj iz dnevnog boravka, morao sam kupiti jos jedan set top box i povezati na taj drugi televizor u sobi jer je iskljucen analogni signal pa da imam sta da gledam.
Problem je nastao kad sam spojio taj drugi STB na televizor u sobi, nasi kanali su nestali na ovom STB iz dnevnog boravka, a na ovom u sobu radi sve kako treba bez problem. Probao sam ponovo skenirati ali nista, probam promeniti risivere, ovaj sto vata sve kanale da ide u dnevni boravak, a ovoj sto nevata u sobu ali opet isto.

Oko toga sam se mucio juce ceo dan, da bi kasnije saznao da je problem do antenete.

E, sad moje pitanje je kako pojacati antenu?
U mom mestu znam dva majtora sto rade sa antenama ali nikako nemogu da ih navatam da mi nasteluju to, juce sam ih zvao jedno 20 puta ali bezuspesno.

Jel neko moze da mi kaze sta to treba da se uradi da se pojaca antena? Znam da ima nesto sto se zalemi za antenu ali ne znam sta je to i ne znam da li ima i gde ima da se kupi. Ja sam bio kupio neki pojacivac kao adapter pa se prikljucak od antene stavi unutra, pa prikljucak od adaptera u STB ali nije bilo efekta.
[ calexx @ 20.05.2015. 15:14 ] @
Kako si sve povezao i koji su tačno prijemnici?
[ zexxxx91 @ 20.05.2015. 15:40 ] @
U pitanju su prijemnici bear 202 i orion.

A sto se tice povezivanja, tu samo budala moze da pogresi :). Orion je spojem sa cincovima, a bear sa skartom i naravno antena.
[ calexx @ 20.05.2015. 15:49 ] @
Mislio sam na antenu, možda neki od prijemnika ima RF out i onda ne propušta signal sa antene. Znači ide antenski kabl do jednog prijemnika pa u drugi i tada radi samo jedan? Odvojeno rade oba?
[ zexxxx91 @ 20.05.2015. 16:31 ] @
Rade odvojeno oba, imam jednu antenu koja je razdeljana sa razdelnikom na dva televizora i sa analognim signalom su oba televizora radila odlicno ali sad sa set top box-ovima zeza.

Razdelnik je ovakav, ne znam da li je ista marka ali je takav:

[ Miroslav Cvejić @ 20.05.2015. 17:51 ] @
Da nije uključen 5V na antenskom ulazu na nekom od ta dva STBa?

Negde se to zove "active antenna" ili tako nešto.
[ dejmi4 @ 20.05.2015. 18:20 ] @
skini taj tvoj razdelnik i stavi ovakav razdelnik i radice. Ja sam imao isti problem i tako sam resio.
[ zexxxx91 @ 20.05.2015. 19:36 ] @
@dejmi4
Spasao si me, po tvom odgovoru sam skontao da metalni razdelnik pravi problem. Posto je to razdeljeno iz druge sobe ka dnevnom boravku, spojio sam direktno sa nastavkom jer u toj drugoj sobi gde je to bilo deljeno imam IPTV i antenski kabel mi nije od koristi, tako da je eliminisan. Inace, zaboravio sam da napomenem, imam dva direktna izvoda sa antene.

Koristio sam ovakav nastavak:



Puno ti hvala.
[ Aleksandar Đokić @ 20.05.2015. 21:32 ] @
Kod onog prvog postoji kondenzator na jednoj strani koji sprecava prolazak napajanja do Tv-a, bitno da si resio.
[ zexxxx91 @ 20.05.2015. 22:20 ] @
Bez obzira sto sam resio, ipak bi trebao na neki nacin pojacati antenu jer mi se sad desilo da je padala kisa i malo dovalo, od nasih kanala nije bilo ni traga. Tek nakon sat vremena kada se smirilo, vratili su se.

Valda ce pojacati signale kad za 5 dana ugase analogni prijemnik na Avali jer ako ovako bude mnogi ce izludeti. Danas bas cujem isto da komsije koji zive kuca pored mene i tri kuce od mene, nemaju uopste signala za nase kanale, a imali su. Znaci strasno.