[ sjaker @ 21.05.2015. 16:35 ] @
Napominjem vam na početku da cu biti opsiran ne bi li shvatili o cemu se radi...

Primam wireless signal preko spoljne antene i pci kartice u desktopu. Hteo bih da imam wireles signal po kuci i dvoristu da bi mogao da koristim i laptop i telefone. Medjutim ono sto me buni jeste pppoe pristup. Tacnije ta mreza na koju se kacim je otvorena ali svaki korisnik ima pppoe nalog. E sad na laptopu mogu nekako da namestim to ali koliko znam telefoni to nemaju. Pa bih napravio neku svoju mrezu sa zastitom.

E sad pitanje je da li jedan uredjaj ili dva i koji uredjaji s obzirom na trenutnu ponudu u Srbiji. Do 7000 dinara. U najgorem slucaju uzeo bih ruter ili pci karticu pa da sa desktopa delim konekciju ako moze... ali vise bih voleo da mi mreza bude nezavisna. Namera mi je da ugradim jos jednu spoljnu antenu (ako mora)...
Dajte predloge, ne mora prodavnice samo oznaku uredjaja pa cu ja da ga nadjem na netu. Hvala.
[ gilopile @ 21.05.2015. 16:42 ] @
Uzmes dva uredjaja, Acess point i Wi-Fi ruter. Na AP zkacis W-Fi antenu, konektujes se na provajdera, u njemu podesis pppoe, skopcas wi-fi ruter i delis net po kuci. Eventualno uzmes jos jedan ruter koji ce u repeater rezimu prosiriti signal i na dvoriste, ukoliko nije dovoljan samo jedan ruter. Sve to lagano moze da se uklopi u tih 7000rsd, a posao ce odlicno da odradi.

Mozes i bez AP-a i da koristis racunar umesto njega, ali on mora biti non stop upaljen da bi sherovao net na wi fi ruter.

Komp uvek mozes kasnije bezicno kaciti na ruter, jer imas u njemu wi fi karticu...
[ sjaker @ 21.05.2015. 16:45 ] @
Da li je bolji Tenda ili tp link, jel mozes neki konkretan predlog?
[ Predrag Supurovic @ 21.05.2015. 17:39 ] @
Routerboard
[ newtesla @ 22.05.2015. 12:51 ] @
Ja bih recimo uzeo najprostiji AP client marke TPLINK (jer kinez ne radi loše - a najjeftiniji je) i skopčao na antenu u Bridge mode-u; a za ostatak mreže bih uzeo opet najjeftiniji wifi ruter koji postoji - jer svi imaju mogućnost PPPoE preko WAN žičanog porta.

Suma sumarum, ne računajući kablove (pa i strujne, jer to su dva dodatna adaptera) - ne bi trebalo da preskoči 6000, pogotovo ako kupuješ polovno po domaćim polovnim sajtovima.