[ Seagull @ 30.03.2004. 11:45 ] @
Pozdrav svima,

trenutno sam u lokalnoj wireless mrezi. O mrezama ne znam puno tj skoro nista a imam jedan problem. Naime sa jedne od IP adresa korisnika iste te mreze (licno ga ne poznajem) konstantno (svake sekunde) dobijam pakete velicine oko 500 bajtova. Imam Sygate-ov firewall i on je registrovao kao aplikaciju koja to radi ntoskrnl.exe a port 138. E sad nakon raspitivanja saznao sam da to ima veze sa NetBiosom i da to nije nista strasno i da mogu da blokiram. Blokiram taj port u firewall medjutim i dalje se recieved bajtovi povecavaju tj jednostavno prolazi kroz zastitu (iako pise blocked). Mozda zaista nije nista strasno ali me jako nervira pogotovo ako sam ceo dan na mrezi (ne radim nista a primim nekoliko megabajta necega koji idu nemam pojma gde).
Sve je to pocelo otkad se doticni korisnik nakacio na mrezu (do tada nisam imao takav problem) pa pretpostavljam da je krivac njegov kompjuter. I od drugih korisnika dobijam preko tog porta pakete ali u mnogo manjoj meri sto mi se cini da je normalno. Malo sam vrsljao po netu i saznao da preko tog porta moze da upadne trojanac pod imenom Chod (ako se ne varam). Da li je to u pitanju (antivirus (avast) i adaware (Ad-Aware) alati nisu nista otkrili) i uopste kako da to prekinem?

P.S. Doticnog korisnika sam obavestio o svemu ovome medjutim blago me je ignorisao. Cak ga je i administrator mreze upozorio medjutim i dalje isto... Voleo bih da ovo resim bez administracije a i cisto da znam sta je u pitanju. Hvala!