[ Carnivore @ 30.03.2004. 12:12 ] @
Ja bih 1GB (2x512) za klokovanje

Imam
Abit AN7,
AMD 2500+XP (overklokovan)
GeIL PC3200 Golden Dragon Series 512MB/2x256MB,

Da cujem.....
[ VRider @ 30.03.2004. 21:07 ] @
Zasto ces memoriju da narucujes iz USA?
[ Carnivore @ 30.03.2004. 21:16 ] @
Gledao sam cijene memorija ovdje i u USA i Kanadi i razlika je znacajna. Posto imam prijatelje tamo, oni bi to narucili na svoje adrese i onda bi mi poslali postom tako da bih izbjegao carinu i porez.
I jos jedan razlog je to da je tamo izbor MNOGO bolji. Znam da se za $250 i ne moze bas kupiti najbolje, ali ipak je jeftinije i bolje nego ovdje.
Gledao sam Mushkin Black Level 2 i ta memorija kosta preko $350 sto mi je stvarno previse.
[ Ivan Dimkovic @ 30.03.2004. 21:58 ] @
Citat:

Gledao sam cijene memorija ovdje i u USA i Kanadi i razlika je znacajna. Posto imam prijatelje tamo, oni bi to narucili na svoje adrese i onda bi mi poslali postom tako da bih izbjegao carinu i porez.


Ovaj.. tako neces zaobici carinu i porez, osim ako paket ne vredi ispod EUR 100 :-) Tj. verovatno nece pregledati posiljku sa jednim modulom... ali sa vise, to je vec so so... da je na postanskoj carini ekipa od pre nekoliko godina, verovatno bi te odvalili i za taj jedan modul, jer je izvesna osoba koju poznajem pokusala da uveze bar 100 memorijskih modula odjednom kao licnu posiljku pa su na carini vrlo dobro naucili kako izgledaju memorijski cipovi - od zaplene :-)

[ Carnivore @ 30.03.2004. 22:02 ] @
Zivim u Norveskoj
[ Ivan Dimkovic @ 30.03.2004. 22:08 ] @
Obavezno pogledaj carinski zakon NO - u EU je max limit za USA posiljke 50 eur, preko cega naplacuju carinu - meni su u Nemackoj naplatili (tj. hteli da naplate al nisu poslali broj racuna :-) carinu za 2 DVD-a i shipping sve ukupno EUR 52 :-)

[ Carnivore @ 30.03.2004. 22:46 ] @

Sve sam provjerio i postoji mnogo "caka" da se to zaobidje. A i 2 memorijska modula nisu velika i posiljka ne bi trebala da privuce paznju.
Kad se ovamo salju paketi s naznakom GIFT, najcesce se na otvaraju, a i ako se otvore, ako u njima nema racuna, smatraju se za poklon.
[ kUdtiHaEX @ 30.03.2004. 23:42 ] @
Da ne dodje do prepucavanja - on pita za savet, ko zna neka kaze, ko ne zna neka cuti ili slede ostre sankcije. Zasto iz USA je njegov problem. Ako zeli, neka ide u Tunguziju pa neka kupuje, to nije problem ostalih.
[ mleposavic_lepi @ 17.04.2004. 15:04 ] @
Pa ja bih ti preporucio Corsair memoriju, ne znam tacno koja je trenutno njihova najjaca serija ali video sam neku sa led diodama na sebi valjda za prikaz brzine ili mozda neceg drugog. Ako nadjem sliku i oznaku javicu ti, u svakom slucaju Corsair je odlican izbor. Ja sam hteo da ga kupim ali nema ih na nasem trzistu tako da sam morao da uzmem HyperX ali ni on nije los sobzirom na brzinu koju sam postigo sa njim i na vremena na kojima mi radi.

Corsair slobodno ako jos uvek nisi narucio. Neces da se razocaras. Ako se razocaras bar znas na koga da svalis krivicu.

PozdraW
[ srki @ 17.04.2004. 15:33 ] @
Citat:
Ivan Dimkovic:
Obavezno pogledaj carinski zakon NO - u EU je max limit za USA posiljke 50 eur, preko cega naplacuju carinu

Posto Norveska nije u EU onda su verovatno labaviji zakoni. Ja recimo ovde na N.Z. mogu da narucujem robu do 700 NZ$ (oko 450 US$) a da ne platim carinu.