[ Nikola.cod @ 27.05.2015. 16:37 ] @
Kao prvo ne znam da li sam pogodio kategoriju - ako nisam molim moderatore da premeste post.
Naime, imam problem sa instalacijom win8 na računarau. Prvo sam probao sa CD-om, desi se sledeće: pojavi se win8 logo, posle njega "an unexpected i/o error has occurred". Zatim sam probao i sa USB-om, ovog puta se ne pojavi greška već won8 logo - loading i posle njega crni ekran (ništa se ne dešava). Inače USB je butabilan i radi na računaru.
[ sjaker @ 27.05.2015. 17:22 ] @
Sta i ko da ti odgovori na ovo pitanje. Los ti je disk, to mi prvo pada na pamet. Ako je sa crne berze vrlo verovatno los torrent :)
[ drp @ 27.05.2015. 19:09 ] @
najvjerovatnije disk

fali informacija novo ili stalo racunalo
[ Nikola.cod @ 27.05.2015. 19:52 ] @
Citat:
sjaker:
Sta i ko da ti odgovori na ovo pitanje. Los ti je disk, to mi prvo pada na pamet. Ako je sa crne berze vrlo verovatno los torrent :)

Pitanje bi bilo: da li postoji rešenje za moju "situaciju" i koje?

Citat:
sjaker:
najvjerovatnije disk
fali informacija novo ili stalo racunalo


"Fora" je u tome što taj disk radi na računaru a na laptopu neće. Inače laptop je novije generacije Intel i5, 6gb RAM, 750hdd

Edit: probao sam i Windows 7: Startuje se instalacija -> izaberem jezik -> install now -> Setup is starting... i zaledi se ekran.

[Ovu poruku je menjao Nikola.cod dana 27.05.2015. u 23:14 GMT+1]
[ helja @ 02.06.2015. 10:28 ] @
SATA controler? U BIOS-u laptopa iskljuci opciju AHCI pa probaj (mozda ti ne vidi disk uopste).