[ Goran Stankov @ 31.05.2015. 13:27 ] @
Problem kod ovog aparata je sto ima duhove na slici kao nekad na analognoj anteni kad podilazi kanal ispod kanala.Par puta kada sam prebacivao kanale onda zna i da se ugasi na stand by.Da li mozda ne valja neka filtracija ili mozda sam tjuner?
[ gilopile @ 31.05.2015. 14:11 ] @
A da probas da mu dovedes nesto na video in/ hdmi...cisto da odbacis mogucnost kvara panela ili t-con-a.
Ako se tv gasi sam od sebe, onda prvo proveri power board. Zameni mu sve elektrolitske kondenzatore...
[ Goran Stankov @ 31.05.2015. 21:13 ] @
Isto je i preko scart-a.
[ gilopile @ 31.05.2015. 21:18 ] @
Plasim se da je onda u pitanju panel ( elektronika panela ) ili t con.

Ako mozes, uslikaj da vidimo kako to izgleda. Ghosting, mislis da ostane slika tog kanala duze u pozadini, nesto kao da je odziv, umesto 5ms, 3-4 sekunde?

A to sto prebacujes kanale i ugasi se TV, tj. ode u SB, proveri kondenzatore u napajanju. Mozda je kvar povezan sa tim ghostingom. Mozda ne pegla dobro napon ili je slabiji koji napaja panel ili t con i zato brljavi.

Za pocetak sve kondenzatore promeni u napajanju, pa onda dalje...
[ Goran Stankov @ 01.06.2015. 21:42 ] @
Primetio sam da kad stoji na jednom programu i ne gasi se ali kad sam prebacivao daljincem sa prog.na prog.gasio se.Ali prvo bih da resim ove duhove na slici.Malo je tesko objasniti ali kad na filmu ide titl u donjem delu ekrana ta ista slova vidis i na sredini ekrana samo kao senku ne tako vidljiva.Ili od gornju polovinu slike prepolovi i po vertikali na pola i tu opet imas senke slova.Kad se upali vide se verikalni stubovi u kojima preovladjuju zelene ili crvene iskrice.Trenutno sam na terenu pa ne mogu da ga uslikam ali mozda treba pretrcati sve elektrolite pa videti da nije neka filtracija ili panel.
[ alexa_pg @ 02.06.2015. 21:54 ] @
Koliko sam shvatio iz tvog pisanja, neispravan je panel.
[ Ubleha @ 03.06.2015. 22:36 ] @
Meni je pomoglo ovo https://www.youtube.com/watch?v=j7vl7-vZEL8