[ sabacc @ 01.06.2015. 09:00 ] @
Imam formu tipa Tab order. Jedno polje u formi Primarna mi je VremeInsert (Date/Time). U Event On Current subforme Sekundar1 i Sekundar2 sam stavio code:

If IsNull(Forms![Primarna]![VremeInsert]) Or IsEmpty(Forms![Primarna]![VremeInsert]) Then
Me.AllowEdits = True
Me.AllowAdditions = True
Else
Me.AllowEdits = False
Me.AllowAdditions = False
End If

Znači zaključava subformu kada je VremeInsert ubačeno. Problem je u sledećem što kada želim da popunim novi zapis polja subform su mi zaključana ili ako želim da izvršim promenu u postojećem da izbrišem VremeInsert subform mi je i dalje blokirana. Referencirao sam polja u formi koja mi ne prave problem.
Probao sam i sa referenciranjem polja On Got Focus Podatak1 sa code:

Private Sub Podatak1_GotFocus()
If IsNull(Forms![Primarna]![VremeInsert]) Or IsEmpty(Forms![Primarna]![VremeInsert]) Then
Me.Podatak1.Locked = True
Me.Podatak2.Locked = True
Me.Podatak3.Locked = True
Else
Me.Podatak1.Locked = False
Me.Podatak2.Locked = False
Me.Podatak3.Locked = False
End If
End Sub

Isti problem mi se javlja.
[ sabacc @ 01.06.2015. 09:02 ] @
Zakačio sam problem.
[ SLOJ.1973 @ 01.06.2015. 16:54 ] @
Na dugme UpisiVreme posle koda Me.VremeInsert = Now() dodaj Me.Refresh,takodje i na dugme IzbrisiVreme isto Me.Refresh pa probaj.Pozdrav.
[ SLOJ.1973 @ 01.06.2015. 17:02 ] @
Umesto da za svako polje dodajes if blablabla probaj sa Tag osobinom nesto pomocu sledeceg koda
Code:
Dim ctrl As Control

For Each ctrl In Me.Controls
  Select Case ctrl.Tag
   Case 1
     ctrl.Locked = True
   Case 2
     ctrl.Enabled = False
    End Select
.
Pozdrav.
[ sabacc @ 01.06.2015. 18:41 ] @
Hvala na pomoći. Ovo sa refresh sam probao, ali i dalje imam isti problem. Ovo drugo mislim da takođe neće rešiti problem. Ovo je zanimljiva stvar izgleda prosto, ali nije tako. U suštini moglo bi se koristiti u slučaju-kada potvrdiš da je kraj nema izmene možeš samo da gledaš i da menjaš samo one za koje ne postoji potvrda završenosti. Meni problem pravi subform gde sam i objasnio šta je problem. Poenta cele priče je ako imam formu sa subformom onog trenutka kada kažem da je kraj recimo polje u koje se upiše vreme kada je potvrđen kraj nema više izmene. Ako hoću izmenu polje vreme mora biti prazno

[Ovu poruku je menjao sabacc dana 01.06.2015. u 19:57 GMT+1]
[ nenadmarkoni @ 01.06.2015. 21:27 ] @
Nešta u ovom smislu...
[ sabacc @ 01.06.2015. 21:57 ] @
Hvala. Probaću da primenim na moju aplikaciju