[ Dragce1 @ 02.06.2015. 17:04 ] @
POzz Imam problem za ovim tv-om ukratko na his tranzistor nema mreza, svi tranzistori su ok ali sam ipak promenio sa novim diode takodje su sve uredu u mreznom stepenu u VN trafou se cuje svrcanje, u zvucniku se cuje pucketanje kao na satu sekundara tako i ona sijalicna trepce u sekundu menjao probao sam u drugi VN travo njegov je BSC24 ja sam ugradio BSC25 ali isto se tv ponasa ako moze pomoc?
[ tomazo @ 02.06.2015. 21:30 ] @
Pa posto si MEHANICAR odnesi TV kod nekog ko se razume u ELEKTRONIKU !
[ Dragce1 @ 03.06.2015. 21:16 ] @
Ma to sam ja pogresio kad sam pravio profil elektronicar sam i ja,sto se tice tv mreza ne radi otkacio sam diode na izlazu iz mreznog trafoa da vidim dal nesto nije na izlazu jedino nisam diodu sto salje na opto capler mreza i dallje ne radi, ipak nije cvrcanje bilo u VN trafou nego u mreznom. U mreznom stepenu nema napona niti sta greje, onda sam drugiispravan tv sa slicnim mreznim stepenom poskidao his tranzistor Vn trafo i diode na izlazu iz mreznog trafoa sem diodu koja napaja Opto kaplera na tu sasiju mreza radi tranzistor zagreje onako malo i ima napona u mreziako moze pomoc evo kako izgleda mreznistepen
http://i.imgur.com/gt2ANsJ.jpg
[ Dragce1 @ 05.06.2015. 21:18 ] @
Odustao sam vracen TV vlasniku.