[ superbaka @ 07.06.2015. 11:37 ] @
imam Win 7, i namesteno mi je da se monitor gasi posle 15min neaktivnosti, odnosno da ode u sleep mode nakon 30min... ovo mi jako zgodna stvar, ali je problem sto nekad hoce da ode u sleep kada skidam nesto, bilo direktno, bilo preko torenta i tako me zezne... takodje, hoce da se probudi 'sam od sebe', sto narocito zna da bude iritantno kada zaboravim da ga ugasim pa me probudi usred noci... za ovo drugo sam mislio da je mozda u pitanju pokretanje misa koje ga budi (opruzanje kabla, drmusanje stola i sl), ali se to nastavilo i kada sam iskljucio podizanje preko pokreta misa... sta treba da procackam da resim ova dva problema?
[ Sceka @ 07.06.2015. 13:48 ] @
To " hoce da se probudi 'sam od sebe'," me svojevremeno (moram priznati jako davno) nateralo da uvek setujem na "never", i za monitore i za hardove. Nikada nisam uspeo da provalim zasto se probudi sam od sebe, sve sto sam uspeo da nadjem na Netu sam setovao da to ne bude ali se desavalo, retko ali ipak. Resenja su bila ili da fizicki iskljucim monitore "na dugme" ili da budu stalno ukljuceni - izabrao sam ovo drugo. Doduse, za kompjuter (i monitore, naravno) imam posebnu prostoriju/sobu a spavanje je u spavacoj sobi pa mi ne smeta ako su po celu noc ukljuceni (a desava se da kompjuter ne iskljucim danima, nedeljama...).


Pozdrav!
[ SASA M. @ 08.06.2015. 00:09 ] @
Probajte sa ovom komandom, mozda da neku smislenu informaciju.
Nakon startovanja u dos box-u (cmd) pokrenite: powercfg -lastwake

Takodje u Event Viewer pogledaj Windows Logs > System; U koloni Source pogledaj "Power-Troubleshooter".

[Ovu poruku je menjao SASA M. dana 08.06.2015. u 01:19 GMT+1]
[ Miroslav Cvejić @ 08.06.2015. 02:26 ] @
I naravno u samom torrent klijentu podesiti da spreči da računar ode u sleep dok traje download.