[ milić_milan @ 08.06.2015. 18:09 ] @
Pozdrav svima... Imam problema sa povezivanjem Digitus routera pa mi treba Vasa pomoc.Unapred se izvinjavam moderatorima ako postavljam duplu temu ali nisam uspeo da pronadjem resenje za moj problem.Isto tako bih bio zahvalan za link do te teme ako vec postoji od ranije. E ovako...
Danas sam dobio Digitus router,polovan.Slika 1... Koji podrzava sve vrste rada,AP,client repeater i sl... Povezao sam ga sa kompom i nisam uspeo da se povezem na internet ni na jedan nacin.Ni preko WIFI-ja ni preko LAN-a.Inace internet delim sa jednim lokalom u komsiluku tj preko WIFI-ja.Pa sam hteo da,sa ovim routerom pojacam signal i ako je moguce "podelim" po kuci,lap top i telefon.Kada povezem router i komp dobijem local area conect. limited or .... conection.Probao sam lap top da prikacim preko wifi-ja i ista prica.Signal je odlican ali ne uspevam da se povezem na internet.Pokusao sam da udjem u podesavanja samog routera ali ni to nisam uspeo(preko pretrazivaca).U njihovom upustvu stoji da je default adresa 192.168.2.1. ali ne vredi.Pokusao sam i 192.168.1.1. ali onda ulazim u podesavanja "host" routera kada sam prikacen na internet preko kartice i spoljne antene.Probao sam i da menjam ip adresu local area connect. tj 192.168.1.1. i onda je ok konekcija ali nema interneta.Moze li mi neko reci gde gresim i sta treba da uradim da ovo nekako proradi,ako je moguce.Nadam se da sam uspeo da objasnim moj problem i da nisam previse zapetljao.Pokusacu da nakacim i slike.Unapred hvala...




[ vinted @ 08.06.2015. 18:56 ] @
dosta si toga objasnio.
vidi da ti kažem to tvoje deljenje intreneta sa "dugim lokalom" može biti vrlo problematično.
na šta si ti mislio da priključiš ruter? na koji ulaz? odakle da ti dolazi internet?
jako dobro razumem to što ti hoćeš, ali ti neću dati odgovor zbog mojih sumnji da to što tražiš nije legalno.
može se postiči to što hoćeš, ali moraš mnogo više da znaš.