[ kicha @ 10.06.2015. 23:40 ] @
http://www.cisco.com/web/consumer/support/modem_DPC3825.html


Zanima me vase misljenje o kvalitetu ovog uredjaja koji sam dobio od svog provajdera?

Koliko je stabilan, konfigurabilan i ostalo za SOHO upotrebu?

Hvala
[ Mister Big Time @ 11.06.2015. 18:36 ] @
Ni prosao pored Siska. Svaki plastikaner od TP linka rula za dve dimenzije
u odnosu na njega. WiFi mu se zatupljuje bar dva puta nedeljno posle cega
mora restart uredjaja. Ovaj feedback je od tri razlicita korisnika iz prve
ruke, sto implicira definitivni problem sa tim uredjajima.
E sad jedino ako su objavili neki noviji firmware koji bi ispeglao te
probleme... Ja nemam takvu info.
[ Aleksandar Đokić @ 11.06.2015. 21:02 ] @
Mister, zamisli uzmes jugo i nagaris ga nizbrdo 200 na gas, naravno da ce se raspasti.
[ Mister Big Time @ 13.06.2015. 23:16 ] @
Ne razumem paralelu Aleksandre? Sorry programirao sam 12h pa mozda ne razmisljam normalno trenutno

Sve u svemu neprihvatljivo je da se uredjaj zatupljuje kod slusanja Internet radija preko WiFi... znaci nije nikakvo 'garenje' ili extremum..

[ calexx @ 14.06.2015. 09:11 ] @
Nemam nikakvog iskustva sa 3825 ali imam sa 3925 (što bi trebalo da dođe na isto, samo što ovaj kod mene ima tlf linije) i nikada mi nije brljao. Na laptopu u sobi koristim wireless, mesecima nije zakazao a često gledam D3go televiziju što i nije mala potrošnja. Trenutno komp na kablu ima veliki UL i gura punu brzinu pa opet ne smeta za normalan surf a bogami i televizija samo ponekad štucne.

Čuo sam za probleme sa nekim mobilnim, valjda zavisi i od čipseta na njima. A ako se na njega bežično zakači desetak mobilnih, 3-4 laptopa, 2-3 smart televizora a istovremeno je 4-5 kompa kablom sa punim protokom ... e onda se uglavnom jave problemi. Nisam siguran koliko je očekivano da mu to bude mera, mislim da je to onih 200 na sat. :)
[ Aleksandar Đokić @ 14.06.2015. 22:51 ] @
Poenta je da radi 200 stvari u pozadini... samo fali jos punu BGP tabelu da drzi :).
[ kicha @ 21.06.2015. 17:47 ] @
Nakon zamene firmware onim s kraja 2013 (orig. je iz 2010) sve radi glatko i nimalo losije nego ne Mikrotiku, u smislu stabilnosti/brzine za do 10 korisnika
[ Mister Big Time @ 22.06.2015. 20:39 ] @
Eto, to je lepo cuti. Sada bi anti updejt tabor rekao ma kakvi, nemojte
apdejtovati nista. Premda proizvodjaci neretko sebi dozvole i taj luksuz da
upgrade fw pokvari vise nego sto poprvavi. Mikrotik je upravo primer toga.
[ Mister Big Time @ 12.07.2015. 12:05 ] @
Izasao je i novi firmware za ovaj shitware od uredjaja, od sredine juna... ali dzaba.
Ovaj plastikaner je Cisco kao sto smo mi na Novom Zelandu, samo u mislima.
Shitware od uredjaja koje se vrti na shitware WinCE-u, i ima limit od 1024 konekcije! Neko kaze ako se iskljuci firewall kompletno da taj limit ne postoji vise, ali avaj, i dalje pucaju konekcije, ne moze da mi izdrzi SSH sesija duze od 5-10 minuta - zlo.
Zamenom za najjeftiniji TP link TL-WR740N problem je nestao kao rukom odnet Sta reci... ljudi bezite sto dalje od ovog wanna-be siska ako vam treba net za neku ozbiljniju upotrebu.
Sramotno sta provajderi imaju obraza da isporucuju korisnicima... ovo je samo za citanje novina i nista vise! xD

Jos jednom - TP LINK RULZ


[Ovu poruku je menjao Mister Big Time dana 12.07.2015. u 13:39 GMT+1]