[ nikol@c @ 15.06.2015. 09:53 ] @
Pozdrav,

trebao bih da zamjenim hard disk na laptopu.
Trenutno koristim SATA disk i htio bih da ga zamjenim SSD diskom.
Posto prvo moram pronaci odgovarajuci disk i naruciti ga, imao bih par pitanja.

Da li disk mora ispunjavati odredjene standarde za ovaj model laptopa ili ce svaki SSD disk za laptopove odgovarati?
Mozete li preporuciti sajt gdje se takva narudzba moze obaviti?

Hvala.
[ boba511 @ 15.06.2015. 11:51 ] @
Svaki SSD ce ti odgovarati, oni su u formatu 2,5" otvoris svoj laptop izvadis hdd, sa svog hdd skines fiokicu, stavis na SSD i vratis u laptop, to je cela mudrolija.

E sad ja imam jedan savet za tebe, ako je tvoj HDD ispravan, nemoj ga vaditi i prodavati, prebaci ga na mesto DVD citaca i koristi ga kao storidz, a SSD kao sistemski. Jer SSD radi brzo i ok, ali ako se pokvari, spasavanje podataka sa njega je minimalno, odnosno skoro nemoguce i u tom smislu su bolji klasicni mehanicki diskovi. Za to ce ti trebati ovakva stvarcica: [img]http://olx.ro/oferta/second-hdd-caddy-dvd-to-hdd-rack-adaptor-12-7-sata-to-sata-ID2ikfN.html[/img]
[ nikol@c @ 15.06.2015. 12:22 ] @
Pozdrav boba511,

hvala na odgovoru. Trazeci po Internetu, naisao sam na par mjesta gdje ljudi imaju problem da SSD disk nije bio kompatibilan sa modelom laptopa, zapravo, problem je bio sa verzijom BIOS-a. Zbog toga sam i postavio pitanje.
Laptop ce biti koristen iskljucivo za development i svi podaci idu direktno na git repository, ali u svakom slucaju hvala za savjet vezan za storage.

Pozz.
[ boba511 @ 15.06.2015. 13:42 ] @
Desava se i to, ali ne znam da li si citao iz koje godine su ti racunari ciji bios nije bio kompatibilan sa SSD? Na novim racunarima, to ne bi bio problem, ja bar nisam jos sreo :)
[ Binary Mind @ 17.06.2015. 19:03 ] @
Citat:
nikol@c:
Pozdrav boba511,

hvala na odgovoru. Trazeci po Internetu, naisao sam na par mjesta gdje ljudi imaju problem da SSD disk nije bio kompatibilan sa modelom laptopa, zapravo, problem je bio sa verzijom BIOS-a. Zbog toga sam i postavio pitanje.
Laptop ce biti koristen iskljucivo za development i svi podaci idu direktno na git repository, ali u svakom slucaju hvala za savjet vezan za storage.

Pozz.


Taj model Probooka je imao problem sa SATA III SSD-ovima što je kasnije rešeno BIOS update-om...