[ Kovacevic Vladimir @ 21.06.2015. 09:16 ] @
http://www.b92.net/info/vesti/...category=12&nav_id=1006668

Bila je već tema o "pijaćoj" vodi, ali je tema, nažalost, večito aktuelna.
Ako je kvalitet "pijaće" vode ocenjen kao najlošiji u Srbiji, dodao bih ispravku: ne samo u SR, nego u EU.
Ako takvo stanje traje decenijama, onda smo u velikom problemu!

Kruži davno jedna anegdota (bliže realnom podatku):
poslao neki građanin filtriranu vodu (iz nekog uređaja za filtraciju vode), da proveri - da li se uopšte može dobiti kvalitatna voda iz, vekovima nataloženih, podzemnih voda.
Nakon izvesnog vremena, dobije odgovor:
ponovite postupak, ali pošaljite uzorak pijaće vode "česmovače", a ne tehničku vodu, jer za takvu vodu nemamo odgovorajaće reagense.

Pozdrav
[ Hltman @ 21.06.2015. 21:28 ] @
Operem paradajz nasom cesmovacom. Ostanu onako kapi na paradajzu. Kapi ispare. Ostane pesak umesto kapi.
[ cika dacha @ 21.06.2015. 22:55 ] @

Hltman@ mozda je to kamenac?!
[ SlobaBgd @ 22.06.2015. 08:42 ] @
Ili nedovoljno opran paradajz?
[ branko tod @ 22.06.2015. 10:06 ] @
Citat:
Hltman:
Operem paradajz nasom cesmovacom. Ostanu onako kapi na paradajzu. Kapi ispare. Ostane pesak umesto kapi.

Baš pesak?
[ Otto23 @ 23.06.2015. 17:32 ] @
Ja u BG-u pijem samo vodu iz bokala sa filterom. Koristim onaj barrier bokal... inace ima puno kamaneca.
[ Java Beograd @ 24.06.2015. 07:14 ] @
Ja u BG pijem samo svežu česmovaču. I u firmi, imamo one bidone, ali, opet, ukusnija mi je česmovača, sveža, kad lepo i dobro isteče.
[ vladd @ 24.06.2015. 07:59 ] @
Jeste ukusnija, ali nije istog kvaliteta u celom BG.
[ hotchimney @ 27.06.2015. 13:28 ] @
Šta je to "energizacija"?
Šta je to "aktivnost obične pitke vode" i uopšte "aktivnost vode"?

Kako voda čiji je pH 7.5
može da otopi kamenje u bubrezima
kad ide kroz stomak koji ima pH 1.5-3.5?

Usput, snižavanje pH u stomaku
suzbija razvoj mikroorganizama
i time se čovek štiti od infekcija.

Sledi da
povišen pH vode iz tog "energočipa"
u stvari pogoduje razvoju mikroorganizama
a time povećava rizik od infekcije.
[ vladd @ 27.06.2015. 14:39 ] @
Podseca me na "teslinu plocu"...

Cista prodaja magle...

Ali ako mogu da se javno reklamiraju zelenasi, prostitutke, mogu valjda i ove prevare..
http://www.blic.rs/Vesti/Beogr...u-svoje-usluge-u-sred-Beograda
[ nkrgovic @ 28.06.2015. 17:45 ] @
A kako se poredi sa drzanje slike Alana Cumaka pored case vode? To je oprobana metoda, ne znam da li da menjam....
[ vladd @ 29.06.2015. 08:33 ] @
Probaj podizanje energije sa cakrama, tvrde da je funkcionalno

To je jedna vrlo specificna oblast, kada se vara pretezno nepismen narod, i to sa prilicno nepismenim, ali dovitljivim metodama.

VAzno je spomenuti energiju(koju, kakvu.. koliku nije bi BITNO...neku..., nema veze sto specificni molekul vode ima neke diskretne spektralne energetske nivoe...ali to je predaleko od bajalica), naravno "boljitak, i naravno zdravlje...posto lako nepismenima, a bolesnima, dodatno opadne paznja i u ocaju bolesti im otupi ostroumnost i ociglednost prevare...
Punimo vodu nekm energijom..skoro kao bateriju..linearno, pa cak i do nekih "procenata"..procenata cega??

Neke energije je malo lakse sracunati..za npr zagrevanje odredjene kolicine vode se lako sracuna, pa ta toplotna energija ima neke opipljive parametre...

A sta cemo sa "svemirskim" i specificnim energijama, kojima nije bitan intenzitet...vec samo "dobra energetska volja"...e tu se vec mogu prodati skupe plicice ili znakici, crtezi ili oblici...koji sakupljaju misticne energije i prosledjuju ih u vodu...zarad opsteg zdravlja i licnog bogacenja....

DA...i obavezna "laboratorijska ispitivanja", da ubede neverne tome...a ja kao neverni vladd, bas bih voleo da saznam koja je to lab testirala doticnu igracku(mozda je i sertifikovana, ili je mozda u necijem kupatilu), kojim metodama i sa kojim rezultatima laboratorijskog merenja..


Prosto prsti od prevare...

No to nije tema, problem je sto je voda sve zagadjenija, a nadlezni pomalo zalaze u lagarije..ili precutkivanje...izbacuju parole o "bioloskoj ispravnosti", nedostatku bakterija, a hemikalije, teske metale i ostale otrove prosto ne spominju...
[ hotchimney @ 29.06.2015. 09:08 ] @
Citat:
vladd:

problem je sto je voda sve zagadjenija, a nadlezni pomalo zalaze u lagarije

Uzmi "česmovaču" i na flaši napiši da je bunarska iz tvog dvorišta.
Pošalji u institut na analizu i onda ćeš tačno znati šta piješ (mislim da se analiza plaća 20-30 evra).
Ako napišeš da je uzorak iz vodovoda - mrka kapa, sve će biti u "granicama normale".

E sad, od kad se u Srbiji klanjaju "direktivama EU"
rad inspekcijskih službi je sveden na pranje ruku i upućivanje stranke na sud.
Tj. ako sumnjate u ispravnost vode
morate tužiti lokalni vodovod
pa kad dobijete parnicu javite se da i ostali tuže svoje.
I to je u skladu sa "direktivama EU".

Naravno, ako bi kvalitet vode bio u skladu sa "direktivama EU"
verovatno bi bilo manje pritužbi na kvalitet vode.
Ali, neće se Srbija saginjati pred "direktivama EU", zar ne?


No, još nešto.

Nisu samo inspekcije i službe vodovoda "cvećke" u ovoj priči.
Teško je i sve će teže biti obezbediti kvalitet vode.
Ogromne količine vode se troše na zalivanje bašta, rashladjivanje trotoara i crepova u letnjim danima,
polivanje prolaznika sa terasa zalivanjem saksija, pranje automobila itd.

To je na strani odgovornosti gradjana i u buduće će uveliko odredjivati dostupnost kvalitetne vode.

Možda je rešenje uvesti duple cevi
gde bi jedna cev isporučivala vodu industrijskog kvaliteta opšte namene (i samim tim manje kritična na nečistoće)
a druga cev (mnogo tanja) bi obezbedjivala kvalitetnu vodu za piće i spremanje hrane.
To bi višestruko smanjilo ukupne troškove.

U svakom slučaju sve više se koristi flaširana voda za piće
a onda vam ostaje vodovod za pranje.
Medjutim i flaširana voda (sa prirodnih izvora) je takodje sve više pod znakom pitanja.

[ hotchimney @ 29.06.2015. 23:52 ] @
Pa mi smo ovde već kvantirani,
kvantno analizirani
i kvantno analiziramo svakog ko nešto pokušava da proda,
kucamo na kvantnim računarima,
u kvantnoj sobi smo.
Itd.

Dakle, to sve već imamo,
ne 60 minuta
nego po ceo dan.

Što se tiče ukusa,
ja cenim vodu bez ukusa i mirisa.

A znaš zašto su svuda okolo "neverne Tome"?
Zato što kad pitaš "šta je to energizovana voda?"
pa ti on umesto odgovora
priča tamo nešto bez veze.


Eto, uzmi tebe za primer.
Otvorio si nalog samo da bi se reklamirao.
A pravilnikom reklamiranje nije dozvoljeno.

Dakle, sklon si kršenju pravila.

Kako onda očekuješ da ti neko poveruje u kukurikanje?

Razumemo da ti treba novaca,
nemamo ništa ni protiv toga što se reklamiraš,

ali nemoj da misliš da su svi baš toliko glupavi
da im nudiš svetu vodicu
obogaćenu rašljarskim metodama
a sve na električnu nauku.
[ Sceka @ 29.06.2015. 23:52 ] @
ES puk'o samo tako. Psuje se, vredja, troluje... ovaj reklamira za sve pare, ostavlja i broj telefona i pamflete... - niko ne reaguje...

ES se pretvara u Burek ali jos gore...

Steta...


Pozdrav!
[ vladd @ 01.07.2015. 12:13 ] @
Pa kako da ne postanemo neverne Tome, kada nas veliki izumitelji kanalisanja nepoznatih energija zasipaju konkretnim predlozima za odliv para


Zar nisu presrecni sa tom svojom energijom Sta ce im cifrice u vidu vulgarnog novca za epohalne svemirske izume?


Evo, mogu da vam uplatim nekoliko milijardi orgonskih dolara u kvantima po jedan cent..mislim da je i previse