[ sinpetrovic @ 27.06.2015. 10:22 ] @
Imam problem da na jednom kompjuteru instaliram CA od strane MUP-a, pratim proceduru, ali na kraju dobijem poruku da nema instaliranih sertifikata? (winxp).
[ vinted @ 27.06.2015. 21:03 ] @
Koliko se sećam instalacija bilo kog sertifikata je vezana za problem sa browswer-om, kao i sa sigurnošću i internet settingom u samom browseru i podešavanja u istom.
Koji ti browser koristiš na tom windowsu? Ako koristiš IE manji od 8-ice, možda ti je to problem, a možda i sam serifikat zahteva
win 7 verziju OS-a
[ sinpetrovic @ 28.06.2015. 08:56 ] @
Mislim da nema previse veze sa browserom, zato sto treba da namestim pozanicima da potpisu PDF sa sertifikatom i da taj posalju u APR
a kako god da instaliram javlja mi gresku da sertifikati nisu instalirani.

Namestio sam taj mup-ov na par mesta i nije bilo nikakvih problema, a nije mi rešenje da sada oni dolaze na lokacije gde funkcioniše.

I zato me čudi šta može praviti problem.
[ superbaka @ 28.06.2015. 09:09 ] @
skoro sam imao slican problem u firmi, vezano za elektronsku prijavu poreza, prijavu radnika i slicno... isto tako je bio problem sa nekim sertifikatima, pa su nam poslali neko uputstvo... ako se dobro secam, trebalo je obrisati sve sertifikate i odraditi update Java-e... mada sam problem zaobisao koriscenjem drugog browser-a...
[ niceness @ 28.06.2015. 13:42 ] @
I ja sam se zajebavao oko ovoga prošle nedelje. Na kraju je proradili ali još uvek nisam siguran kako, a nemam živaca da istražujem. Čini mi se da im je midlevare teško njesra.
Na http://www.elitesecurity.org/t473083 imate temu oko MUP CA problematike.