[ skviskvi @ 07.07.2015. 04:44 ] @
Imam sledeci problem.

U toku igranje jedne igrice, na ekranu mi je izasla svetlo plava boja sa belim linijama.
Restartovao sam racunar i podigao je sistem normalno. Nakon par sekundi od kompletnog podizanja sistema opet se javlja ista stvar, plavi ekran ali nije blue screen of death.
Znam da je graficka kartica u pitanju, zato sto sam je izvadio i povezao na integrisanu karticu na kojoj radi bez greske. Sistem je radio normalno u safe modu i bez drajvera na neintegrisanoj karti.

Specifikacije:
Intel i5-3450 @3.1
Amd Ati Radeon PowerColor HD7770
MSI- MS 7798
8 gigabajta rama
LC Power 600W
seagate HDD

Dakle znam da je graficka u pitanju, ali imam nedoumica. Skoro sam pazario ovo napajanje i nisam siguran da li ono predstavlja problem( ne bi trebalo doduse, prethodno napajanje je bilo od 500w i losijeg kvaliteta), da li ne napaja dovoljno kartu i da li je ono uzrok njenog kvara ili je sama od sebe crkla ?
Mada mislim da nije crkla, zato sto mogu da podignem sistem i tih nekoliko par sekundi radi, da je crkla pretpostavljam da ne bi radila uopste ? Ako neko zna u cemu je problem, pomazite molim vas! Nisam trenutno pri finansijama da kupujem novu.

I ako neko moze da preporuci nekog dobrog servisera grafickih kartica u Nisu, a da nije skup.

Hvala unapred!

Slika ekrana.