[ jovigor @ 30.03.2004. 23:16 ] @
Imam dve logicke mreze koje su spojene ruterom (win2003). Kako da uspostavim komunikaciju izmedju racunara iz jedne logicke mreze sa racunarom u drugoj logickoj mrezi. Pingujem ih i svi se sa svima vide, ali kako npr. da prebacim neke podatke sa jednog racunara iz jedne mreze na drugi, u drugoj mrezi.
Hvala
[ edit @ 31.03.2004. 06:18 ] @
da li koristis workgroup ili domenu?
podatke mozes prebacivati preko My Network Places.....
[ jovigor @ 31.03.2004. 09:59 ] @
Kao workgroup, nema domena!
[ B o j a n @ 31.03.2004. 13:44 ] @
wins will do the job ( ako si lenstina ), inache... mozes uvek preko UNC-a.



[ jovigor @ 31.03.2004. 21:37 ] @
Citat:
B o j a n:
wins will do the job ( ako si lenstina ), inache... mozes uvek preko UNC-a.


Za Wins znam da moze ali ako bi mogao da pojasnis UNC.
Hvala ti



[ B o j a n @ 31.03.2004. 23:58 ] @
\\hostname\share

[ someone_bl @ 01.04.2004. 07:31 ] @
Mozes takodje da mapiras sharovene informacije na masinama, tako da ih vidis kao lokalni drive... sve zavisi koliko imas toga :)
[ jovigor @ 01.04.2004. 13:29 ] @
Citat:
someone_bl:
Mozes takodje da mapiras sharovene informacije na masinama, tako da ih vidis kao lokalni drive... sve zavisi koliko imas toga :)

\\hostname\share


Sve te razumem sta hoces da kazes ali ne ide (znam da moze sa winsom ali interesuje me moze li bez njega) mozda sam ja pogresio sto nisam napisao da imam dve "razlicite" logicke mreze (jedna je npr. 192.168.0.0 a druga 192.168.1.0) sa ruterom izmedju.
Ali i da nisam napisao ono "razlicite", ruter mi ne bi ni trebao za dve iste logicke mreze jer bi u sustini bila jedna.
To sto ti pricas za UNC, u pitanju je razresavanje Netbios imena koja funkcionisu broadcastom, ali u ovom slucaju racunaru u drugoj logickoj mrezi, trebalo bi se obratiti unicastom.
U ovom slucaju ne pomaze NetBeui protokol. Nema komunikacije preko netbios imena. Verovatno postoji neki fazon preko IP adresa uz pomoc nekog explorera.
Ne znam, nisam pametan.
Igor
______________________________________________
You took too much man, you took too much, too much.
[ broker @ 01.04.2004. 14:40 ] @
Probaj da u UNC umesto imena racunara stavis IP broj. Ne znam da ali ce raditi u tvom slucaju ali inace radi. Ja sam tako mapirao diskove drugih racunara preko Interneta.
[ jovigor @ 27.04.2004. 22:04 ] @
Citat:
broker:
Probaj da u UNC umesto imena racunara stavis IP broj. Ne znam da ali ce raditi u tvom slucaju ali inace radi. Ja sam tako mapirao diskove drugih racunara preko Interneta.



Nista mi novo nisi rekao,ali ako ne moze, reci ne moze.
[ jovigor @ 27.04.2004. 22:05 ] @
Citat:
broker:
Probaj da u UNC umesto imena racunara stavis IP broj. Ne znam da ali ce raditi u tvom slucaju ali inace radi. Ja sam tako mapirao diskove drugih racunara preko Interneta.



Nista mi novo nisi rekao,ali ako ne moze, ne moze.
Verovatno zeza 98ica