[ StarCraft @ 08.07.2015. 23:53 ] @
Pozdrav, od nedavno sam prvi put nabavio android telefon (HTC Sensation) i Trenutno me primarno interesuje da instaliram neki softver za GPS navigaciju jer se jako često zagubim kada vozim kola.

Da li možete da mi preporučite neke dobre mape za Beograd i Srbiju koje su trenutno aktuelne? Probao sam google maps, ali sa njima nisam zadovoljan, a voleo bih da imam neke mape koje mogu offline da koristim, jer trenutno nemam paket kod mts-a sa bilo kakvim internet protokom.

Kada odem na google store, ponudi mi se 300 nekih različitih softvera i nisam baš voljan da ih sve isprobavam. Da li postoje neke dobre offline mape koje su dobro prilagođene za naše područje?

Hvala!
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.07.2015. 00:42 ] @
Here Maps i Cygic. Obe su offline, dobre su i besplatne.
[ StarCraft @ 09.07.2015. 08:16 ] @
E da, te "here" mape... probao sam da ih nađem, kucao sam čak i "here nokia maps" i izbacuje mi opet jedno desetak "here-nešto-nešto" softvera i ni jedan od njih nije od nokie. I ni jedan nema logo "here" mapa.

Osim... ako te "here" mape nisu nešto-kao besplatne za korišćenje pa onda ostali samo zapravo prave drugačije interfejse, a svi koriste te iste "here" mape?
Ne razumem se sad... :-/
[ bakara @ 09.07.2015. 09:14 ] @
Citat:
StarCraft:
Osim... ako te "here" mape nisu nešto-kao besplatne za korišćenje pa onda ostali samo zapravo prave drugačije interfejse, a svi koriste te iste "here" mape?
Ne razumem se sad... :-/

Kad otkucas "here" prvo sto ponudi su here mape, nije neka mudrost naci i potpuno su besplatne.
U ostalom imas i sygic koje su gore pomenute, pa nije moguce da ni jedno nisi mogao da nadjes.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 09.07.2015. 09:21 ] @
Možda ne vidi Here maps jer iz nekog razloga ne bi mogle da rade na njegovom telefonu.

Evo linkova, pa vidi da li ih iz browsera možeš instalirati.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.here.app.maps
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.sygic.aura
[ StarCraft @ 09.07.2015. 10:17 ] @
Da, uopšte mi se nije ponudila ni jedna aplikacija sa tim logo-om, ali bilo je drugih here-nešto mapa na spisku. :-/
[ R1A1 @ 09.07.2015. 10:25 ] @
Ja bi izdvojio iGO i Sygic. Nije loša ni Copilot, Route 66 i Tomtom.
Problem sa iGO je malo komplikovanija instalacija u odnosu na ostale (mora se ubaciti odgovarajući sys.txt za rezoluciju tvog telefona).
[ 3576 @ 09.07.2015. 10:35 ] @
TomTom nema mape za Srbiju. Mislim da i route 66 takodje nisu za ovaj teren. A Igo hoce da zablokira kada najvise treba i treba malo "madjijanja" oko .sys fajla za rezoluciju
[ R1A1 @ 09.07.2015. 10:41 ] @
Citat:
spinelectronic: TomTom nema mape za Srbiju. Mislim da i route 66 takodje nisu za ovaj teren. A Igo hoce da zablokira kada najvise treba i treba malo "madjijanja" oko .sys fajla za rezoluciju

Grešiš. Tom tom ima mape Srbije i to sve sa Pupinovim mostom!
Levo je karta tomtom na Sygicu a desno karta here na iGO navigaciji:



[Ovu poruku je menjao R1A1 dana 09.07.2015. u 11:54 GMT+1]
[ StarCraft @ 09.07.2015. 10:54 ] @
Hvala vam puno na komentarima i podeljenim iskustvima! Trenutno sam na poslu, pa ću probati da se bavim tim instaliranjem danas popodne kad odem kući. Thnx!

I jeste, Here (Nokia) mape nisu kompatibilne sa HTC Sensation-om koji ja imam :(

I na Google Store-u piše da Sygic koristi TomTom mape zapravo.
[ 3576 @ 09.07.2015. 11:21 ] @
Citat:
R1A1:
Citat:
spinelectronic: TomTom nema mape za Srbiju. Mislim da i route 66 takodje nisu za ovaj teren. A Igo hoce da zablokira kada najvise treba i treba malo "madjijanja" oko .sys fajla za rezoluciju

Grešiš. Tom tom ima mape Srbije i to sve sa Pupinovim mostom!
Levo je karta tomtom na Sygicu a desno karta here na iGO navigaciji:



[Ovu poruku je menjao R1A1 dana 09.07.2015. u 11:54 GMT+1]



Izvinjavam se sada sam malo pogledao i vidim da su izbacili mape za Srbiju sa cak 90% pokrivenosti.
Kupili su Teleatlas pa su nasledili mape.

[ S A J A @ 10.07.2015. 21:22 ] @
Ja koristim iGO, HERE i Google Maps. Nemam potrebe za ostalima.

Nego, Google Maps imaju mogućnost offline preuzimanja, nije idealno ali može da posluži.
http://www.androidcentral.com/how-save-google-maps-offline-use
[ test1234 @ 12.07.2015. 08:43 ] @
Evo sažvakano za Here:

http://www.pametnitelefoni.rs/...-za-android-telefon_29897.html
[ dragancesu @ 21.07.2015. 08:05 ] @
Mozda te nece zadovoljiti odgovor ali Google Maps su najbolje mape. Mana je sto trazi online vezu a to ti obezbedjuje recimo Miks S ako si kod telekoma, ako ne uzimas telefon onda dobijas u pola cene, po meni zadovoljavajuce.

Ako trazimo mane, preskupo za koriscenje van srbije, prica engleski (nisam ni gledao da li ima mogucnost za drugi jezik) i malo sporije reaguje ako promais ulicu (ono kad cujes Preracunavam...)
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 21.07.2015. 08:13 ] @
Kako one mogu biti najbolje, kada imaju toliko mana kada je navigacija u pitanju? :))
Ne rade ni u celoj Srbiji, ako nemaš signala, što ih zaista čini neupotrebljivim.
[ Java Beograd @ 21.07.2015. 09:03 ] @
Imaš besplatan Tom Tom Go mobile. Besplatano za oko 50 km dnevno, što je OK ako je za Bgd. (valjda, nisam sigran da je u pitanju tačno 50 km)
Zapravo, sasvim je OK, i ako je za bilo koji drugi grad. Na primer ako ideš u Budimpeštu, mojne da te vodi autoputem Beograd - Subotica - Budimpešta, nego ga uključi kad stvarno zatreba, po Budimpeštanskim ulicama.

Dakle, legalno, ažurno - u fulu.

Ja koristim njega i naravno iGo - najpiratizovaniji softver za navigaciju. Mape se uvek lako nađu, nije neki problem. Doduše, najčešće stare godinu ili dve, ali i to je u 99% OK. Naravno, zavisi za šta ti treba.

Što se Google maps tiče, to je sasvim OK, ako gledaš kući na kompu. Ali ja mislim da se to ni ne može računati kao softver za navigaciju, kad ti treba on-line internet konekcija.


[ Sadun @ 21.07.2015. 09:40 ] @
Citat:
dragancesu:
... prica engleski (nisam ni gledao da li ima mogucnost za drugi jezik) ...

Moze ali mora interfejs telefona da ti bude na srpskom (ili nekom drugom jeziku :))
[ Shadowed @ 21.07.2015. 10:34 ] @
Samo se pitam sta ce Here mapama dozvole da pristupi imeniku, SMS-ovima, logu poziva...
[ 3576 @ 22.07.2015. 07:53 ] @
Sto se tice google mapa one su odlicne ali imaju problem recimo u Novom Sadu sam naisao na par ulica kod kojih su postavljeni kontra brojevi kuca.
[ 3576 @ 22.07.2015. 08:14 ] @
A ono sto je mi se extra svidja kod google mapa je sto mozes ukucati naziv firme ili zgrade recimo Big cee Novi Sad ili tc Usce i sl. I tada vodi odlicno. Prica iskljucivo na sistemskom jeziku telefona, ne moze se namestiti da prica na srpskom jeziku ako je telefon na engleskom.