[ R A V E N @ 18.07.2015. 02:01 ] @
http://www.blic.rs/Vesti/Drust...uzan-kraj-velikog-matematicara
[ test1234 @ 18.07.2015. 14:50 ] @
1. Zivana Marić
2. Vene Bogoslavov
3. Marko Plazonja

Čuvena trojka.
[ Nedeljko @ 19.07.2015. 15:36 ] @
Čuvena prepiska.

[ Ivan Dimkovic @ 19.07.2015. 16:22 ] @
:(

R.I.P. profesore.
[ miki069 @ 20.07.2015. 21:28 ] @
Nedeljko gde nađe ovu prepisku?
Neka zajebancija ili je stvarno pisao Vene?

Pošto nisam znao šta znači R.I.P. pogledao sam definiciju:
http://vukajlija.com/r-i-p
[ Nedeljko @ 21.07.2015. 00:18 ] @
Mislim da jeste pisao Vene.
[ gilopile @ 21.07.2015. 00:46 ] @
Ne znam doticnog coveka ( nisam u toj sveri ), ali prateci ES i njegove postove, Nedeljko je genijalac man. Svaka cast cvek! Pomogao si mnogima ovde....Ziv nam bio 300 godina! Ne zelim tvoj mozak ni na pola sata :D Bezi bre....


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 21.07.2015. u 02:01 GMT+1]
[ Nedeljko @ 21.07.2015. 07:26 ] @
Ja se izvinjavam, ali ja ovde nisam tema. Lične stvari mogu da se pišu preko PP. Osim toga, ako "genijalac" ne razume ovu poruku (poslednji deo nije u skladu sa prethodnim, pa nije jasno gde je ironija i da li je ima), može biti pogrešno tumačeno.

Bolje da se ovo briše.

Inače, hteo sam da kažem da te zbirke i nisu bile nekog kvaliteta, a danas bih preporučio krugove zbirke iz matematike. Ima ih za sva četiri razreda.
[ adzo_ @ 21.07.2015. 09:03 ] @

Slava mu
[ Ivan Dimkovic @ 21.07.2015. 09:31 ] @
Citat:
Nedeljko
Inače, hteo sam da kažem da te zbirke i nisu bile nekog kvaliteta, a danas bih preporučio krugove zbirke iz matematike. Ima ih za sva četiri razreda.


Koliko se secam, zbirke (bar revizije sa kojima sam ja vezbao) su imale greske u resenjima.

Ali uprkos tome, siguran sam da su te zbirke mnoge zainteresovale za matematiku. Cak i one koje matematika nije zanimala ni malo su bar malo necemu korisnom naucile, cak i u sumanutim vremenima kada se mnogoj deci cinilo da su stvari poput matematike "za budale".

Mislim da bi ovaj svet bio lepse mesto kada bi bilo vise ljudi kao pokojni profesor Vene Bogoslavov, ljudi koji su ne samo umeli, vec zaista voleli posao prenosenja znanja i ceo svoj radni vek proveli radeci na tome.

Znati nesto je jedna stvar (dovoljno teska), umeti preneti nesto novim generacijama je sasvim druga i mnogo teza stvar - a treca stvar je to umeti i raditi sa ljubavlju i trudom kao sto je to radio "cika Vene".
[ Nedeljko @ 21.07.2015. 11:37 ] @
Glavni problem sa njim je što su mu kolege ukazivale na greške (kojih je bilo nebrojeno, ne samo u rešenjima), ali da niada nije hteo da ih isravi sve do nije pukla bruka u novinama, kada je posle 40 godina izašlo ispravljeno izdanje.

Inače su mu zadaci bili vrlo tehnički, što je sa te strane dovoljno dobro da se uvežba gradivo za bolju ocenu, ali ne dočarava matematiku onakvu kakva ona jeste u njenoj lepoti. Od školskih udžbenika bih ao pozitivan primer u tom pogledu istakao udžbenik matematike za četvrti razred Jovana D. Kečkića, a najbolja školska zbirka iz matematike sa ovih prostora koju sam imao prilike da čitam je tzv. "bosanska zbirka" Slaviše Prešića i Branke Alimpić. Nažalost, nije napisana za sva četiri razreda, niti usklađena sa današnjim programima.
[ Shadowed @ 21.07.2015. 12:55 ] @
Jeste offtopic, ali ne ocekujem da ode predaleko od teme...
Elem, Nedeljko, sta mislis o zbirci od Srdjana Ognjanovica za srednje skole (a i njemu kao profesoru)? Ja sam u srednjoj radio iz nje i Veneove i bila mi je dosta bolja. Od predavanja sam jedino prisustvovao pripremama za prijemni koja je drzao u Matematickoj gimnaziji.
[ R A V E N @ 21.07.2015. 22:06 ] @
A je li Vene načinio te greške ili radnici u štampariji?

Te zbirke bi trebale izaći kao .PDF-ovi na Internetu pod Creative Commons licencom.

I zašto je tako često mijenjan plan i program pa bi se u novim izdanjima iz npr. zbirke 2 čitava oblast prebacivala u zbirku 4?

[Ovu poruku je menjao R A V E N dana 21.07.2015. u 23:18 GMT+1]
[ Nedeljko @ 21.07.2015. 22:15 ] @
Zbirke Srđana Ognjanovića su krugove zbirke koje sam pominjao.