[ bicuri @ 20.07.2015. 00:12 ] @
Ima li zivih? Kapiram da nisam pogodio pravi podforum, izvinjavam se unapred. Vidim da ovde ima dosta strucnih ljudi pa se nadam da mi neko moze odgovoriti na sledeca pitanja. Drugari i ja pokrecemo sportski portal.

1. Da li je zakonom dozvoljeno postavljati tudje fotografije, na primer sa oficijalnih sajtova klubova, oficijalnih tviter i fejzbuk profila klubova, ako ispod slike napisemo odakle smo je uzeli?
2. Da li je zakonom dozvoljeno pravljenje video klipova sa tudjim materijalima ako bismo na pocetak svakog klipa stavili ovakav disklejmer:
http://www.dodaj.rs/f/s/yi/4hp7hXeH/117094629717822061769057.jpg
3. Da li je zakonom dozvoljeno postavljanje linkova za strimove utakmica ako ne strimujemo mi, vec neki drugi sajt? Tacnije mi bismo postavljali linkove ka drugom sajtu, a taj drugi sajt takodje nije host tih strimova, vec je host neki treci sajt.

Ne samo nas zakon, ne bismo da nam gugl pravi bilo kakve probleme. Hvala unapred na odgovoru.
[ Predrag Supurovic @ 20.07.2015. 01:24 ] @
1 i 2 Ako nemas dozvolu vlasnika autorskih prava, ne smes koristiti te materijale, bez obzira gde su objavljeni i koliko su ti dostupni.

3 zavisi od sucaja do slucaja ali opet najbolje je pitati vlasnika strima.