[ vijay @ 22.07.2015. 03:09 ] @
Pokusavam da podignem sistem na jednom kompu i sve sto se desava je da posle paljenja samo zakuca crn monitor sa treperecom lampicom (znaci NE "check cable"). Krene da se "zagreva" komp, HD se zavrti ali posle samo zabaguje na crnom ekranu. Tada bi trebao vec da makar nesto ispise.

Sta je zanjmljivo, probao sam sa tri razlicita ispravna harda - ista prica. Probao sam na drugom kompu sa ista tri harda - sve identicno!

Graficka radi, monitor radi, napajanje radi, sve radi samo se ne pojavljuje nista na ekranu.

Hardovi su ispravni, rade na trecem novijem kompu kad ih nakacim kao slave, a i vide se u BIOSu.

Kako da osposobim ta dva kompa da rade normalno sa bilo kojim od tri harda? Nesto ne umem da poguram da krene da dize BIOS. Da sa ovim trecim novim kompom nesto uradim kako bi ih prepoznavala ova dva.
[ ŽIKI @ 22.07.2015. 11:16 ] @
Ako sve radi, a ne ispisuje se ništa na ekranu, onda ti je crko kabal od monitora
Šalim se, šta se dešava kada ih pališ bez hard diska?
Da li nešto zapišti kada se pali računar, da li svetli tastatura...šta se dešava ako ubaciš neki boot cd ili usb?
[ Miroslav Cvejić @ 22.07.2015. 11:27 ] @
Daj bar nešto podataka?

Kakvi su hardovi (sata, IDE, SCSI)?

Koje ploče? Koji čipsetovi? AHCI/RAID, native?

Bilo šta...
[ vijay @ 23.07.2015. 16:42 ] @
@Miroslav Cvejić

HDD su svi IDE: 20, 80, 80 i 400GB (Quantum Fireball, Maxtor i SAMSUNG)

MSI 848P Neo + Intel CPU
GIGABYTE AGP 8X + AMG CPU

Ovo ostalo (AHCI/RAID, native) gde da vidim?

@ŽIKI

Kada upalim komp ne cuje se ama bas nista osim zvuka ventilatora i harda koji se zavrti, i tastatura blinkne. Pokusao sam sa cetiri hard diska! Znaci nemoguce da su svi mrtvi kad ih ovaj noviji komp cita.

Nema razlike da li ih palim sa ili bez HDDa.

Provereno su ispravni svi hardovi, lepo sam ih formatirao na trecem ispravnom kompu na NTFS. I dalje isto na ova dva.

[Ovu poruku je menjao vijay dana 24.07.2015. u 02:06 GMT+1]
[ vijay @ 25.07.2015. 16:57 ] @
Nova situacija, sada kada sam utvrdio da su HDDovi ispravni, nece uopste da se upali komp. Kad stisnem POWER dobije struju na sekund, toliko zavrti ventilatore, i odmah se ugasi? Napajanje je u redu