[ sjaker @ 22.07.2015. 14:07 ] @
Posto kuburim sa izubljenim podacima, malo malo pa izbrisem nesto, nesto namerno nesto slucajno, sve ukupno ne vredi bog zna sta, ali opet... Cuvanje podataka na mrezi mi zvuci pametno, jer da i recimo imam neke eksterne hardove u fiokama opet bih ja to unistio, valjda neki psiholoski poriv. Pitanje je da li mogu da cuvam podatke negde na mrezi besplatno i da im pristupam preko lozinke... Jos bolje je ako je veca kolicina podataka. Kakva su vasa iskustva sa one drive ili neki predlog.
[ maksvel @ 22.07.2015. 14:11 ] @
Imaš razne stvari tu još: DropBox, Google Drive.. Slične stvari u suštini. Zavisi samo koliki prostor fasuješ.
Opet, čuvaj ih dobro... Od sebe prvo :D
[ sjaker @ 22.07.2015. 14:16 ] @
Citat:
maksvel:
Opet, čuvaj ih dobro... Od sebe prvo :D


To je najbitnije. Evo nadjem nekse stare sveske na tavanu iz skole, pa se obradujem kao malo dete. A kompjuteri mi vecito "prazni"
[ agvozden @ 23.07.2015. 08:42 ] @
Online servisi su, pre svega, za čuvanje manjeg dele podataka, nečega što nam treba stalno "online".
Npr, tekući projekti, podaci o poslovanju... zavisno od potrebe.

Bekapove i arhive treba čuvati na posebnim diskovima, možda DVD ako može da stane. Uglavnom nije velika cena nekog eksternog diska, ili možda dok-sistema...
[ sjaker @ 23.07.2015. 12:58 ] @
agvozdene sta bi falilo da pored projekata, zastarelih verzija, cuvam i neke hack verzije programa koji se tesko nalaze. Evo vec nekoliko dana mi ne rade torrenti mislim da je gazda iskljucio torrente pa sad da imam recimo sve to u rezervi negde na netu, posto kod mene jednom mesecno ide format c :D
[ Shadowed @ 23.07.2015. 13:15 ] @
Nema tog servisa koji moze zastiti coveka od njegove sopstvene.. licnosti.
[ S A J A @ 23.07.2015. 21:29 ] @
Ja već godinama koristim OneDrive (ranije se zvao SkyDrive) i sasvim sam zadovoljan. Nije da nešto specijalno držim tamo, uglavnom stavim slike pa dam ljudima link da gledaju i skidaju.
[ maksvel @ 23.07.2015. 21:31 ] @
Citat:
posto kod mene jednom mesecno ide format c

Eto ti ga sad - ako je ovo istina, onda stvarno imaš problem sa računarom. Da ne kažem - sa računarima ;)
[ agvozden @ 23.07.2015. 23:01 ] @
format c: sam poslednji put uradio 2005. ili 2006... od tada vozim linux, jedino sam radio dd na novi hd/sdd
tu ti one/sky, dropbox ne mogu mnogo pomoci...