[ altx @ 22.07.2015. 14:41 ] @
Pozdrav svima.

Imam win sedmicu i svchost.exe mi u zadnjih 2 nedelje svaki dan kada ukljucim racunar nabije procesor na 100% i tako drzi jedno vreme (otprilike sat -dva).
Za to vreme komp mi je tako spor, da gotovo nista ne mogu da radim sa njime.

Probao sam da "ubijem" proces pomocu Preces Explorera, ali mi win ne dozvoljava da uradim to.

Posto me vec pocinje nervirati ova stvar, molio bih vas da mi pomognete da resim ovaj problem.



[ sjaker @ 22.07.2015. 15:06 ] @
svchost.exe je prilicno vazan proces u windowsu. Pokrece se u nekoliko izdanja i nemozes da ga ubijes. Nego tebi je neki malware zaposeo svchost proces. Verovatno se usadio u kod i cepa ti masinu. Probaj nekim antivirusem da sredis. ali ne verujem da ces uspeti. Kad se tako nesto desi. Ide su u msconfig i poiskljucuju procesi koji su startup pa probas dal oce da radi.. Mirise na format c
[ altx @ 22.07.2015. 15:36 ] @
probao sa antivirusom, antimalverom...i nista..zato sam i postavio pitanje.
[ sjaker @ 22.07.2015. 15:39 ] @
kad neki viruschic zauzme kljucne windows procese onda se to tesko leci ili bolje reci nikako. Bolje na vreme skloni sve sto ti treba i reinstaliraj windows. Ja ne mogu da trpim viruse i zato kad nesto nece a mora da oce, odmah to resavam..
[ Shadowed @ 22.07.2015. 15:46 ] @
U task manager-u nadji taj svchost.exe koji ti pravi veliko CPU zauzece (inace ih ima vise), desnoklikni ga pa klik na Go to service(s).
Ovo ce te prebaciti u tab Services i selektovace sve servise koji su pokrenuti pod njim (svchost od service host).
Onda zaustavljaj i pokreci jedan po jedan od tih servisa i prati CPU. Ako je problem u nekom od servisa, kad zaustavis bas taj, CPU usage bi trebao opasti. Tako ces znati koji servis ima problema i moci da pristupis daljem resavanju problema.
[ bachi @ 22.07.2015. 20:19 ] @
Kako MS mora da natera ljude da pređu na metro šajze, lepo ti uvale update koji ti osakati Windows update endžin i sve dok njega ne isključiš, ima da te ubija svchost.

Dakle, isključi automatsko ažuriranje windowsa u control panelu i restartuj komp.
[ altx @ 25.07.2015. 13:33 ] @
Kako MS mora da natera ljude da pređu na metro šajze, lepo ti uvale update koji ti osakati Windows update endžin i sve dok njega ne isključiš, ima da te ubija svchost.

Dakle, isključi automatsko ažuriranje windowsa u control panelu i restartuj komp.


uradio...i otad jo ok.

hvala lepo na odgovorima
[ bachi @ 25.07.2015. 15:02 ] @
I onda neko takav sa takvim Windowsom odluči da stavi Windows 8.1 i otuda komentari kako Windows 8.1 leeeeeeeeeeti u odnosu na Windows 7. :D

Nema na čemu.
[ calexx @ 25.07.2015. 17:10 ] @
A zar ti nisi napisao oproštajno pismo? Ili je rešeno ono na šta si se žalio pa si odlučio da se vratiš? ;)
[ bachi @ 25.07.2015. 19:34 ] @
Nadam se da je rešeno, zato dođoh da se uverim lično. ;)
[ anon142305 @ 25.07.2015. 19:36 ] @
^ Ma reseno je, sad da vidis sta je anarhija, visestruki nalozi i sl. :)
[ Shadowed @ 25.07.2015. 21:33 ] @
Reseno, tako sto je oprostajno pismo obrisano :)