[ zpezer @ 27.07.2015. 22:04 ] @
Ovako , imam dvije strukturalno iste baze na različitim serverimai od te dvije baze trebam napraviti na lokalnom računalu treću , koja uzima najnovije podateke iz jedne i druge . Na jenom se unose recimo primke , a na drugom mestu samo izlazni računi u novo j trebaju biti sve primke (i naravno tablice koje su povezane s tim ) i svi računi i tablice povezane s tim .

Probam , da vidim kada su tablice u jednoj i drugoj update-ane i pokupiti iz te dvije najnovije tablice : nesto ovako
Code:


SELECT        OBJECT_NAME(object_id) AS DatabaseName, last_user_update, database_id, object_id, user_updates, last_user_scan, system_updates, last_system_seek, 
                         last_system_scan, last_system_lookup, last_system_update
FROM            sys.dm_db_index_usage_stats
ORDER BY last_user_update DESC


ali mi bas i ne ide zarukom : Da li mi je dobar pristup ili da me njam logiku , i da li ko ima da pomogen ??
hvala


[ Dusan Kondic @ 29.07.2015. 10:51 ] @
Uporedi datume poslednje modifikacije tabela u svim bazama
Code:
SELECT name, modify_date, create_date FROM sys.tables ORDER BY modify_date DESC
[ zpezer @ 29.07.2015. 20:21 ] @
prijatelju da li se ovo modify_date odnosi na promjenu podataka ili promjenu strukture tablice ????
[ Dusan Kondic @ 29.07.2015. 20:33 ] @
Odnosi se na promenu strukture tabele.
"modify date - Date the object was last modified by using an ALTER statement. If the object is a table or a view, modify_date also changes when a clustered index on the table or view is created or altered"
Ako želiš da proveriš da li je bilo nekih izmena nad podacima, mislim da ti je najbolje da to rešiš trigerima.
[ zpezer @ 01.08.2015. 12:57 ] @
Hvala, prijatelju .
Samo me čudi što ovo > last_user_update < ne mogu iskoristiti , on se briše kada se ugasi server ??