[ virtualx @ 31.03.2004. 11:31 ] @
od juce nemogu izbrisati niti promijeniti ime divx video fajlovima.
encodirao sam neki video spot i tad sam to primjetio.
prije nisam imao takvih problema.
koristio sam virtualdub i flask encoder.
kako da izbrisem te video fajlove?
[ Safet Beriša @ 31.03.2004. 12:47 ] @
I meni se to nekad dešava, ja ih brišem iz Command Prompta.
[ virtualx @ 31.03.2004. 17:23 ] @
kako ih brises u dosu?
koje naredbe...
[ Safet Beriša @ 31.03.2004. 18:02 ] @
Konkretna naredba za brisanje je DEL ime fajla ako si u direktorijumu u kojem je fajl ili DEL puna putanja do fajla ako nisi. Ne moraš kucati celo ime fajla ako je predugačko možeš uneti prvih par slova i * da zameniš ostala npr. umesto malasirena.avi staviš mala*.avi i obrisaće sve fajlove koji počinju sa mala i tip fajla je avi.

Za navigaciju po folderima koristiš CD i to:

CD.. - za dolazak u folder koji je hijerarhijski iznad onog u kojem si (npr. iz C:\Pera\Mita u C:\Pera)

CD \ - za povratak u root folder (iz C:\Pera\Mita u C:)

CD ime foldera za ulazak u folder koji se nalazi u folderu u kojem si trenutno (npr. komandom CD Mita bi iz foldera C:\Pera ušao u folder C:\Pera\Mita)

CD puna putanja do foldera - direkran ulazak u potreban folder (npr. sa CD C:\Pera\Mita bi iz C: došao direktno u C:\Pera\Mita bez prethodnog ulaska u C:\Pera)

DIR - prikazuje sadržaj foldera u kojem si trenutno

To bi otprilike bile sve komande koje su ti potrebne za dotičnu operaciju.
[ virtualx @ 31.03.2004. 19:45 ] @
probao sam brisati u dosu ali opet nece.
pise da neki program koristi te fajlove.
[ ivanvuk @ 01.04.2004. 03:38 ] @
Ne znam koji Windows imash, ali definitivno imash neki aktivan program koji stvarno koristi te fajlove, pa ih drzi "zakljuchane". Probaj na "system tray" ili u "task manageru" da ugasish neke programe koji su vezani za DIVx enkodovanje/pushtanje. Neki program ti koristi te fajlove, i probaj da ga iskljuchish, ili u nekim podeshavanjima programa da iskljuchish tu opciju.

Ne mogu ti nishta detaljnije reci, snaci cesh se.

Ako ne, napishi neke detalje.
[ kUdtiHaEX @ 01.04.2004. 09:28 ] @
Ono sto si ti nazvao DOS-om nije DOS vec COmmand Prompt, tj. nisi briso iz DOS-a vec izi Command Prompta a to nije isto. Da bi dosao do DOS-a treba ti startup disketa...
[ virtualx @ 02.04.2004. 10:59 ] @
ok izbrisao sam fajlove u dosu.
[ Burgos @ 05.04.2004. 21:14 ] @
Napravi u Notepadu fajl tipa: ime_datoteke.avi i prebaci ga na mesto tog fajla.