[ stefkic @ 02.08.2015. 18:52 ] @
Pozdrav,
posle upgrade-a osmice na win 10 polovina programa mi ne radi. Ne pomaze cak ni naknadna instalacija istih. Najekstremniji slucaj je da npr. Chrome ne mogu ni da instaliram ponovo.Prilikom pokretanja tih programa redovno dobijam poruku:

"WerFault.exe - Aplication eror
the instruction at 0x00000000737A6B60 referenced memory at
0x00000000737A6B60.The required data was not placed into memory because an I/O error status of 0x0000428.
Click OK to trminate the program"

Da li ima pomoci ili da se vracam na osmicu?
Hvala.
[ jolemisa @ 04.08.2015. 19:54 ] @
Jos je to neutvrdjeno gradivo i nema nekog pravila.Citao sam dosta o Win.10.nekima je uspeo apgrejt bez problema,a opet nekima nikako ili nedovoljno dobro.Treba sacekati da se to malo slegne,ne treba nista na sili.I ja sam jedan dan probao i vratio sam se na Win.8.1.On mi zasad dobro radi i sto bi to kvario,a bice vremena za 10-ku.Uglavnom da znas da nisi jedini,ako ti je to uteha.
[ Jing Jang @ 05.08.2015. 17:11 ] @
Meni se desilo da juce ujutro nisam mogao da udjem u sistem Win 10 a takodje ni u jedan linux (imam tri linuxa instalirana). Pokusao sam da ponovo instaliram Win 8.1 ali bez uspjeha. Kad sam izvadio bateriju iz laptopa Toshiba Satellite L875D S7332 sistem je ponovo normalno radio kako Win 10 takoo i linuxi. Neznam u cemu je problem.
[ Jing Jang @ 06.08.2015. 09:11 ] @
Problem sa skajpom na Win 10. Normanlo sam razgovarao a onda se odjednom izgubio ton. Ponovo sam instalirao Realtek za win 10 do 64 bita ali bez rezultata. Kako da resim pomenuti problem?
[ calexx @ 06.08.2015. 09:15 ] @
Ume da zabrlja, meni se juče takođe odjednom izgubio zvuk pa sam reinstalirao drajvere i proradilo. Jutros nije hteo da pomera Firefox prozor, izgleda da je i tu malo brljao. Sreća pa ne moram da koristim windows. ;)
[ Jing Jang @ 06.08.2015. 10:17 ] @
Realtek 0006-64bit_Win7_Win8_Win8.1_Win10_R279. Nije mi pomoglo da to resim. Sad skidam drajvere za AMD Ctalyst http://s4.postimg.org/g8xytu1tp/Capture_PNG_Z.png . Videcu sta ce biti.
[ Jing Jang @ 08.08.2015. 06:18 ] @
Izgubio sam wi-fi konekciju nakon nadogradnje win 10. Trazio sam resenje po internetu i ne mogu da ga nadjem. Ima li ko ideju, kako da resim problem?
[ calexx @ 08.08.2015. 08:19 ] @
Drajveri za wifi?
[ Miroslav Jeftić @ 08.08.2015. 11:11 ] @
Citat:
calexx: Drajveri za wifi?


Skoro sigurno, meni je crkao LAN posle nadogradnje, ali najnoviji drajver je rešio stvar.
[ Goran Mijailovic @ 08.08.2015. 18:11 ] @
Hoćeš da kažeš da ti je crkla lokalna mreža kompjutera spojenih kablom preko rutera?
[ Miroslav Jeftić @ 08.08.2015. 18:36 ] @
Dobro de, Ethernet konekcija na desktop računaru na kojem je upravo izvršeno ažuriranje na operativni sistem Windows 10.
[ Goran Mijailovic @ 08.08.2015. 19:42 ] @
Ok ali je to malo čudno, mislim šta to ima specijalno u drajverima, meni to izgleda da karikiram sad malo k'o kad bi USB port odbio da radi jer je upgradeovan OS, bezveze...
[ Jing Jang @ 08.08.2015. 19:49 ] @
Pokusao sam da resim problem prema ovom uputstvu http://www.redmondpie.com/fix-...ws-10-upgrade-issue-heres-how/. Nisam uspio da resim problem.
[ Miroslav Jeftić @ 08.08.2015. 19:51 ] @
Ej to je još čudnije, posle instalacije Win 10 u Device Manager-u sve regularno, nema nikakvih žutih uzvičnika ili upitnika, sve prepoznato i instalirano - a ne radi, ne vidi ruter, ne vidi ništa. Prvo sam mislio da je firewall ili neki drugi security izblokirao mrežu (na to mi je otišlo par sati ), ali je do kraja posle novih drajvera za integrisanu mrežnu (baš za Win 10, sreća pa je bilo) sve proradilo.
[ Goran Mijailovic @ 08.08.2015. 19:58 ] @
MS definitivno srlja... ne znam da li da upgradujem na Win 10, probao kolega koji se upgradeovao sa Win 7 i on je oduševljen... doduše njemu se i Win 8.1 sviđao :)
[ calexx @ 08.08.2015. 21:21 ] @
Ja sam instalirao insajder verziju (koja je prešla u regularnu) na tri kompa i to radi prilično solidno. Sad sam nabacio legalnu sedmicu i čekam da se apgrejduje na 10. ;) Nije bilo problema, osim što je jednom nestao zvuk bez nekog razloga ali sam reinstalirao drajvere i proradilo. Ajde, nema OS ni mesec dana, popraviće čika Bili to.
[ Miroslav Jeftić @ 08.08.2015. 21:59 ] @
Ja se ne žalim, osim tog zeza sa mrežom, sve ostalo bez greške - sav softver radi bez reinstalacije, sva podešavanja zadržana, nisam morao ništa posebno da nameštam.
[ SASA M. @ 09.08.2015. 00:27 ] @
Najavljen je SP1 za nekih 5-6 dana... Elem, i ja sam primetio neke probleme nakon upgrade sa 7 na 10. Prvo zvuk je brljavio, nakon deinstalacije drajvera proradio koliko toliko, preko hdmi mi je izoblicen, preko line out taj isti ne. Prilikom regularnog gasenja izbaci povremeno neku gresku za explorer.exe. Inace ne vidim nista nesto bolje u odnosu na win 7, neke probleme koje sam imao na win 7 imam i dalje kao da i nisam napravio upgrade. Difender smara sa non-stop azuriranjem, ne vidim opciju da se azurira bez moje intervencije.
Pozitivno je sto Edge radi stvarno brzo, mada nisam uspeo da na favorites ubacim link da bude vidljiv na ekranu Jos jedna plus je da imam 10gb vise prostora na hardu, za sada se necu vracati na 7, sto se tice soft-a tu sam mazohista
[ bachi @ 09.08.2015. 10:36 ] @
Ranije smo čekali Sp1 da stavimo Windows u produkciju, sada ovim tempom čekamo Sr10. :D
[ Jing Jang @ 09.08.2015. 20:41 ] @
Kako da skinem Realtek RTL8188CE Wireless LAN 802.11n PCI-E NIC a da ne bude pod virusom?
[ Miroslav Jeftić @ 09.08.2015. 22:32 ] @
Kakvim virusom?
[ Homer J. Simpson @ 09.08.2015. 22:37 ] @
Citat:
SASA M.:
Najavljen je SP1 za nekih 5-6 dana...

Nije SP1 vec SR1.
SP1 ce krajem oktobra/pocetkom novembra
[ SASA M. @ 09.08.2015. 23:15 ] @
@Homer J. Simpson

Znam, ali za mene ce zauvek biti SP...

@bachi

Kako su najavili dolazice zakrpe kao na pokretnoj traci, tako da nije daleko dan da vidimo SP20...
[ calexx @ 10.08.2015. 01:02 ] @
Citat:
Miroslav Jeftić: Kakvim virusom?
Ako skida pomoću raznih programa koji pronalaze drajvere, uvek postoji šansa da to bude zaraženo u nekom trenutku.

Idi na Realtek sajt ili na sajt proizvođača i tu ćeš da nađeš sigurno ispravne drajvere i brz virusa. To je najbolji način, kakvi programi i čuda za drajvere, to je za početnike. ;)
[ Jing Jang @ 10.08.2015. 05:50 ] @
Problem je u tome sto mi Toshiba ne pokazuje da treba da instaliram Realtek za wirelles LAN. Kad ovako pokrenem onda mi legalni programi traze da platim . Kad pokusam da skinem Realtek onda reaguje 360 total security i ukazuje na virus.
[ Goran Mijailovic @ 10.08.2015. 14:28 ] @
http://www.realtek.com/downloa...e&Downloads=true#RTL8188CE
[ Jing Jang @ 10.08.2015. 18:35 ] @
Ne odgovara nijedan od ponudjenih za windows 10.
[ Goran Mijailovic @ 13.08.2015. 15:03 ] @
Pokušaj da uradiš update iz samog Windowsa, znači desni klik u device manageru.
[ gile-gaga @ 13.08.2015. 16:38 ] @
Ocigledno je da nisu drajveri za taj sistem cim pise tako,idi na zvanicni sajt i ako je u pitanju noviji hardver onda ima podrsku za win10.meni je recimo na asusovom sajtu(posto mi je maticna asus)u opciji gde su drajveri u padajucem nizu gde biras za koj sistem skidas drajvere stoji;xp,vista,win7,win8,win10.obratite paznju ako su stariji hardveri ne moze sve da radi ok jednostavno nema drajvera ako vam je PC starijeg datuma i zato nije kriv win10.meni je recimo novijeg datuma konfiguracija i sve radi savrseno i posle raznih apdejta i net framework itd...
[ Jing Jang @ 13.08.2015. 21:02 ] @
Kod Win 8.1 Toshiba mi nudi drajvere i ostale aplikacije sa svog sajta http://support.toshiba.com/sup...ontentDetail?contentId=3461175 . U pomenutom slucaju to nije bilo tj. nisam mogo da skinem pomenute drajvere jer nisa imao Toshiba Service Station.
[ gile-gaga @ 14.08.2015. 12:10 ] @
Ako su drajveri radili u win8.1 onda bi trebalo da rade i u win10.mada kod mene nije bio taj slucaj pa sam morao manualno(rucno)da ih skidam za win10 jel na oficijalnom sajtu od asusa imam u padajucem nizu posebno drajvere za win10.
Iz prilozenog sto si postavio za tvoj lap-top toshiba prema datumu se vidi da je 2012 mozda i nema podrsku za win10 jel za win8 pise da moras imati instaliran NET4.5 za win10 ne spominje se nista.probaj instaliraj NET3.5 meni se apdejtovao pre neki dan
[ Jing Jang @ 14.08.2015. 15:54 ] @
Intalirani su NET Framework 3.5 SP1, kao i 4.5. Drajvere za moj laptop skidam pomocu servisa za Toshibu. Probao sam da skidam sa neta, odmah mi je reagovao antivirus 360 total security i ukazuje na probleme. Sad sam instalirao Win 10 Home verziju. Ranije sam instalirao Win 10 Pro verziju. Izgleda da Pro verzija ima dosta problema, bar kod mene se to javljalo, sa tonom kod skajpa, inace problem sa tonom i bilo jos nekih problema -sad ne mogu da se sjetim.
[ SASA M. @ 14.08.2015. 20:44 ] @
Da napisem jod dva problema koje sam primetio u win 10, par dana nakon nadgradnje, jedan free driver updater mi je predlozio da uradim updete mreznog drajvera, nakon update-a net nije radio, win 10 je rekao da vec imam najbolji drajver za moju mreznu kada sam pokusao da kroz njegov update proverim da li je drajver ok ili ne. Vracanje starog je bila jedina opcija.
Pre dva dana win me je obavestio da za graficku postoji najnoviji drajver, prihvatim, izaberem clean install, drajver se instalira, nakon restarta nema slike na monitoru. Setim se da prevacim na tv i tamo vidim desktop ali u nekoj rezoluciji tipa 1024 x 768, ni traga od C. panela od nvidie, mogucnost da prepozna monitor ne postoji. ugasim komp, izbacim hdmi iz tv-a dobijem sliku na monitoru, ali monitor i dalje nije prepoznat, pogledam u d. manager, tamo stoji da je drajver ms-oftov iz 2006-te Odem na Nvidia sajt trazim da mi prepozna kartu i drajver za nju, predlozi mi za win 10 sistem ali 32bit??? Potrazim rucno i skinem taj isti ali za 64 bit, instaliram opet clean inst. i sada je sve ok Inace kada sam trazio kroz win dijalog da potrazi odgovarajuci drajver, opet mi je napisao da drajver koji imam je najbolji moguci
[ gile-gaga @ 15.08.2015. 06:58 ] @
Sve je moguce i sve se moze desiti,ja zato kazem opet da ne volim apdejte nego manuelne instalacije sistema i drajvera.kod mene je posle prvog pokretanja sve radilo ok i rezolucija na monitoru i na tv preko hdmi,zvuk,net... ali sam ipak rucno skinuo drajvere za grafiku (amd-radeon) za cipset i za zvuk(realtek)i preinstalirao odmah ovo pravilo primenjujem vec par godina jeste da sistem automatski prepozna sve ipak rucna preinstalacija svih drajvera.
Ranije kada sam koristio razne verzije driver-updater pro i ostale programe koji sluze za apdejtovanje drajvera redovno je dolazilo do nekakvih greska i to prvo sto je odlazio je zvuk i lan konekcija,takodje i za grafiku isto vazi najbolja varijanta je na oficijalnom sajtu potraziti i skinuti drajvere ako ima za odgovarajuci sistem,koliko sam video za win10 jedino novije generacije maticnih ploca i laptopova imaju drajvere na oficijalnim sajtovima na kojima recimo stoji vec na kutiji da pise win8 ready.
Ako je u pitanju starija konfiguracija bolje je ostaviti ako sve radi ok sistem koje drajvere nadje