[ VeljkoBre @ 11.08.2015. 13:37 ] @
Pozdrav sa aliexpressa sam narucio 5 ordera,tj 5 paketa i u svakom posebno je neki gejmerski mis/slusalice u vrednosti od 50$ ali sam reko da napisu da je od 7 do 10$ svaki kako bi placao manje carinu,sta mislite da li ce priznati to ili ce ici na pravu vrednost ? mslm brendirana je roba ali to je ipak mis ili slusalice sta mislite ? da li ima sanse da prodje sa cenom od 7 do 10$
[ bakara @ 11.08.2015. 13:52 ] @
To sto pise na paketu se ne gleda, a ni kinezi ne ispunjavaju zelje pa ti samo obecaju da ce napisati, a napisu sta oni hoce.

Paket se carini po proceni carinika, znaci kako ga osacuje i proceni ako unutra vec nema validan racun.
[ ademare @ 11.08.2015. 16:05 ] @
Ja koliko sam citao iskustva korisnika Niske carine , tamo se nadje i po neki carinik koji zna da cita

Ali retko uvazavaju to sto pise, najcesce Dupliraju, pa ako ti je Kinez ispunio zelju i napisao 10 $ ako carinik cita ocekuj procenu na oko 20 $ !! Ako ne cita moze i manje da proceni !!

Ni ja ne verujem da ce miseve da cene po punoj ceni . Imaju oni u glavi neke tipske okvire i retko kada izlaze iz njih, sem ako se nadje bas neki dokoni , radoznali carinik pa od dosade pocne da kopa po netu i da trazi koliko to tacno vredi !!
[ PedjaSrbija @ 26.11.2015. 21:01 ] @
Citat:
VeljkoBre:
Pozdrav sa aliexpressa sam narucio 5 ordera,tj 5 paketa i u svakom posebno je neki gejmerski mis/slusalice u vrednosti od 50$ ali sam reko da napisu da je od 7 do 10$ svaki kako bi placao manje carinu,sta mislite da li ce priznati to ili ce ici na pravu vrednost ? mslm brendirana je roba ali to je ipak mis ili slusalice sta mislite ? da li ima sanse da prodje sa cenom od 7 do 10$


Ako budu gledali tvoj paket budi siguran da će ti naplatiti približno stvarnoj vrednosti ili malo više, teško manje :)