[ gogi100 @ 12.08.2015. 13:54 ] @
moja masina je windows 7 pro, sa antivirusom avg2013 businness edition i super antispyware.dakle, u folderima na C particiji gde imam fajlove sa ekstenzijom docx,xlsx i pdf fajlovi se kriptuju i dobijaju ekstenziju exx. ja sam uradio hijackthis i dobio log. kako da uklonim ovaj virus. Takodje mi se pojavljuju u program files(x86) folderi AllCHeapPricue i Annoyed Shop kad god ih obrisem. racunar sam skenirao sa oba antivirus alata ali oni nista ne nalaze.
Log fajl sam zakacio na poruku.

Kao da ukonim ovu gamad
[ jolemisa @ 13.08.2015. 10:05 ] @
Probaj instaliraj Malwarebytes Anti-Malware i CCleaner i sa njima preskeniraj.
[ SlobaBgd @ 13.08.2015. 10:11 ] @
Ma nema 'leba ovde, ne možeš da dekriptuješ dokumente.
Inače, sam virus nije teško ukloniti, ali kriptovani dokumenti ostaju.

Inače, neozbiljno je koristiti staru verziju antivirusa, i to najverovatnije krekovanu, kao i prevaziđeni SuperAntiSpyware.
[ gogi100 @ 13.08.2015. 15:35 ] @
Možeš li mi dati neke instrukcije za uklanjanje virusa
[ SlobaBgd @ 13.08.2015. 17:45 ] @
Što reče jolemisa, poteraj Malwarebytes Antimalware. Pre toga isprazni Temp foldere (uz pomoć TFC - Temp File Cleaner by OldTimer), da bi skratio vreme skeniranja sa Malwarebytes Antimalware.

Takođe, te kriptovane fajlove nemoj da brišeš: prebaci ih na neki cloud ili eksterni medij, jer će se možda naći način da se fajlovi kriptovani tim virusom nekada dekriptuju.
[ Binary Mind @ 19.08.2015. 21:00 ] @
Koja je ekstenzija enkriptovanih fajlova (doc, docx, xls, xlsx, zip, rar, jpg...)? Na osnovu toga mozemo da vidimo koja verzija Cryptowall ransomware-a je u pitanju. Sad su najaktuelniji ransomware-ovi iz najnovije generacije Cryptowall 3.0. Inace najbolji lek protiv ovakvih napasti je brisanje svega i ponovna instalacija operativnog sistema. Od dekripcije enkriptovanih fajlova nema nista osim ako neces da platis gospodi koja su napravili Cryptowall (inace poboljsana verzija starog Cryptolockera)...