[ ds1979 @ 13.08.2015. 11:40 ] @
Naime,radi se o akciji u dnevnim novinama Blic, navodno po pisanju, kada se sakupi odredjeni broj kupona, moze se telefon kupiti za 5.000,00 din.!

S obzirom da se ne razumem u telefone, da li vredi uzeti ovaj telefon?

Prvenstveno me je privuklo jer ima GPS.

Hocu neki telefon sa GPS-om da ga koristim tokom trcanja.

SMARTPHONE Linker 3.5” DUAL CORE C35
Procesor MTK6572, Dual-core 1.0GHz
Interna memorija 512MB
RAM 256 MB
3G
Mesto za dve SIM kartice
Ekran na dodir 3.5 HVGA,320x480
WIFI
GPS
Bluetooth 4.0
Baterija (mAh) 1300mAh
Reprodukcija MP3
Reprodukcija videa
Prednja i zadnja kamera
[ anon142305 @ 13.08.2015. 12:04 ] @
Ni malo se ne razumem, ali ovako odokativno - mislim da ima malo memorije, a mozda je i baterija slaba.
[ calexx @ 13.08.2015. 12:26 ] @
Pre nekoliko godina bi bio pristojan, sada je samo upotrebljiv. Imam jedan sličan, sve to radi ali niti može da mu se instalira malo više nečega niti da se koristi za neke ozbiljnije programe. Jedino što je kod mene malo jača baterija pa i dosta traje.
[ dusans @ 13.08.2015. 12:39 ] @
Taj telefon je loš po svim karakteristikama, skoro pa ne upotrebljiv osim za osnovne stvari kao što calexx već reče.
Cena je tu negde otprilike za takvo nešto (ni u ludilu 3x skuplji kao što blic piše).
Već za oko 8000 dinara imaš da kupiš telefone koji su upotrebljiviji i bolji po svim karakteristikama.
[ ds1979 @ 13.08.2015. 13:34 ] @
Hvala ljudi!

Jel imate neki savet koji neki drugi jeftiniji model?
[ Markoxxx @ 15.08.2015. 09:11 ] @
Ima dosta modela, ako uporedis sa ovim videces. Telefon bez 512 rama je gotovo neupotrebljiv, a i to je vec malo.
[ Stefan_ @ 16.08.2015. 09:13 ] @
Mozes da pogledas Gygabyte GSmart Roma R2 ili Prestigio MultiPhone 5430.

Prvi ima slabiju bateriju, ali lepo radi, dok drugi ima dobru bateriju, ali nesto slabiji procesor.
[ ds1979 @ 17.08.2015. 15:57 ] @
Hvala vam.

Ovaj drugi Prestigio MultiPhone 5430 mi nekako deluje zanimljivo, po specifikacijama ima kvalitetniju kameru!
[ ninabane @ 18.08.2015. 11:16 ] @
Prixton Linker C35 nema ni radio.
[ kompjuterista @ 19.09.2015. 15:14 ] @
Uzeo sam ovaj telefon i zanima me samo kako da uključim svoj internet: odnosno megabajte interneta koje imam
[ la.linea @ 19.09.2015. 15:22 ] @
Uključiš paketne dodatke i koristiš mobilni net.
[ kompjuterista @ 19.09.2015. 16:40 ] @
Ali kako da uključim paketne podatke?
[ la.linea @ 19.09.2015. 16:44 ] @
Kada povučeš prstom odozgo na dole po displeju pojavljuju se opcije Wi-Fi, GPS, Zvuk, Rotacija ekrana, Blutut, Mobilni podaci....
Tapni na mobilne podatke i aktiviraćeš uslugu.
[ kompjuterista @ 20.09.2015. 18:10 ] @
Pretosnuo sam i usao sam na internet pretrazivac i samo pise na engleskom : Make sure you have adata conection
Reload this webpage later
Checm the address you entered

Molim vas pomognite i kazite u cemu je problem


[Ovu poruku je menjao kompjuterista dana 20.09.2015. u 19:45 GMT+1]
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.09.2015. 18:42 ] @
Check data connection - znači da nemaš mobilnog interneta. Najbolje je da odeš do operatera ako imaš blizu prodavnicu, da provere da li imaš Access Point namešten, jer se bez njega ne možeš zakačiti na net.
[ kompjuterista @ 20.09.2015. 21:42 ] @
Mialis na bilo koju prodavnicu ? Na trafiku ili slicno ili na prodavnicu mobilnog operatera (MTS,VIP i slicno )?
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 20.09.2015. 22:04 ] @
Ne, definitivno ne na trafiku.
[ la.linea @ 20.09.2015. 22:21 ] @
Citat:
kompjuterista:
Mialis na bilo koju prodavnicu ? Na trafiku ili slicno ili na prodavnicu mobilnog operatera (MTS,VIP i slicno )?

Da li se to šališ ili si stvarno mislio na trafiku ili prehrambenu prodavnicu?
[ Samurai Jack @ 30.09.2015. 21:15 ] @
Ljudi jel neko dobio bilo koji od tri uredjaja iz ove akcije?

Ja sam se prijavio za onaj sat, u nekom generickom mejlu sam dobio odgovor da je isporuka u septembru...evo kraj septembra i ni reci o isporuci. Zanima me jel neko dobio bilo koji od tri uredjaja?

Nikakav kontakt nemam da se raspitam kad treba da stigne.
[ Reakiva @ 04.10.2015. 15:14 ] @
Pozdrav svima.Moj otac je porucio i stigao mu je ovaj telefon.Zanim me da li je neko nasao uputstvo na srpskom?hvala svima na odgovoru.
[ srdjanstep @ 10.10.2015. 13:58 ] @
Ne znam za mobilne ali ja sam naseo na akciju Blica pa sam porucio Prixton tablet. Potpuno promasena investicija. Mozda je bila dobra neke tamo 2003 godi ali danas... Ekran je toliko los da ne moze prakticno da se nadje ugao za gledanje. Baterija traje maksimum sat vremena tako da je stalno na punjenju. Kada hocu da prodjem jeftinije sada ne mogu da kupim nista normalo jer sam potrosio pare na ovo smece.
[ petrovec2 @ 01.11.2015. 16:19 ] @
Pozz! Evo, proslo je dva meseca, kako sam kupio ovaj telefon preko Blica. Ja sam starije generacije, pa se ne razumem mnogo u smartphone,pa bih molio nekog strucnog, da mi pomogne. Istina je, da on ima malo interne memorije a skoro sva je vec u funkciji, tako da se ne moze skinuti bas nesto sa Play stora. Ja sam skinuo Facebook i Messenger, ali cim bih na FB nesto otvorio da pogledam, ispisivalo bi mi, da nema dovoljno Slobodnog prostora i da obrisem E-mail-ove i sl. Dotle je doslo, da se zapucavao, pa kad bi mi neko poslao SMS, nisam ga dobio. Revoltiran, izvadio sam SIM kartice i memorijsku od 8 Gb i vratio na fabricka podesavanja. Posle toga pronasao sam aplikaciju FB Light i ona uzima manje memorije i radi. Jedino sad ne moze da se skine i Messenger-opet zbog manjka memorije.Cim nakupim malo vise E-mailova trazi da nesto obrisem. Ja brisem mailove i zasad to ide nekako. Da li neko zna sta smem da obrisem od aplikacija a da ne uprskam nesto? Inace, aplikacije su skoro sve zasticene, ne mogu se obrisati, samo stopirati. Hvala unapred! Pavel
[ calexx @ 01.11.2015. 16:48 ] @
Teško da će to moći s njim da se uradi, premalo memorije a naročito za takve zahtevne programe. Ili ostavi samo jedan ili se raspitaj o rutovanju, ako može taj telefon da se odradi. Posle toga mogu da se sklone te njegove aplikacije koje sada ne mogu a može da se podesi i da SD karticu koristi kao internu memoriju i onda tu instalira programe. Sada uglavnom za sve koristi internu memoriju a nje jedva da ima.

Jedino što rutovanje može da krene na lošu stranu i ubije telefon. Zato se sada i koriste telefoni sa mnogo više memorije, ovaj je otprilike kao oni od pre nekoliko godina.
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 01.11.2015. 18:13 ] @
Privremeno rešenje bi moglo biti odlazak u Settings -> Storage i tapnuti na Cached data i izabrati brisanje sadržaja te memorije. To može povratiti malo memorije.
[ petrovec2 @ 03.11.2015. 17:34 ] @
Pozz, tek danas sam video tvoj odgovor na moja pitanja. U komsiluku imam servisera za kompjutere, koji mi je to isto predlozio-da on proba da sve prebaci na SD kartu, ali me je upozorio, da u tom slucaju gubim pravo na garanciju za telefon i sve to sto pises. Ali, ako uspemo da ,,zavaramo" telefon, da je sve i dalje u internoj memoriji, to bi onda moglo biti resenje! Jedino, sto sam ja neodlucan, navikavam se na njega... Ok, znam da nije nesto poseban, ali svidja mi se. Ja sam donedavno koristio Nokiu 500. I on ima tac ekran, bolju kameru, odlicnu reprodukciju zvuka... On ima Symbian operativni sistem- ocekivao sam puno vise od c35... Hvala na odgovoru. Pavel
[ petrovec2 @ 03.11.2015. 18:18 ] @
Pozz, usao sam u Settings<storage i cashed data. Frka me da pritisnem OK, jer tamo na engleskom pise nesto da ce biti obrisana ,,cashed data for all apps" Bojim se da ne obrise nesto sto mi je vazno. Objasni mi to, molim te! Hvala unapred. Pavel
[ -V-O-Y-A-G-E-R- @ 03.11.2015. 18:24 ] @
Samo briši, to su privremeni podaci koje aplikacije čuvaju tamo s vremena na vreme. Nećeš izgubiti ništa od svojih ili od nekih bitnih podataka.
Koliko prostora ti prijavljuje da je zauzeto tim keširanim sadržajem?
[ petrovec2 @ 03.11.2015. 19:20 ] @
pozz : 61.38 MB
[ petrovec2 @ 03.11.2015. 19:29 ] @
Obrisao sam! Sada gledam phone storage: Stvarno malo memorije, neverovatno: Total space16.7 MB a available 2.3 MB -malo
[ kompjuterista @ 07.11.2015. 18:55 ] @
Pavel (Petrovac 2) kako je tvoj komsija resio problem ? Ako mozes,molim te kazo mu da napise na ovom forumu sve detaljno
[ kompjuterista @ 07.11.2015. 20:20 ] @
Imam jedno pitanje; Ubacio sam memorijsku karticu od 8gb,i sada nikako ne mogu da prebacim da aplikacije skidam i instaliram na nju.Da li neko zna kako mogu to da uradim ??
[ gilopile @ 07.11.2015. 20:33 ] @
Ima taj tel. dosta interne memorije...Ali ako imas potrebu, onda ovako prebacis na memorijsku vec instaliranu aplikaciju:

http://www.tomsguide.com/us/mo...pps-to-sd-card,news-21279.html

Ili, koliko se se secam, ima aplikacija da se skine app2sd, tako nesto. Potrebno je da napravis particiju na kartici ext4 i ona ce koristiti kao i interna memorija i mozes direkt na karticu da instaliras...

Proguglaj za uputstvo...
[ kompjuterista @ 07.11.2015. 20:57 ] @
Hvala,ali neće. Pretisnuo sam i imam dva polja. Na jednom piše Clear Data (i tu mogu da pritisnem) a na drugom piše Move to SD card (i to ne mogu da pritisnem)
[ gilopile @ 07.11.2015. 21:02 ] @
Da, fora je u tome sto ne mogu bas sve aplikacije da se premeste. Probaj drugu varijantu koju sam predlozio. Davno bilo kada sam to radio, ali me spasilo, jer sam koristio krs sa 140MB interne memorije i fon prodisao posle toga :)

Mislim da sam ovako odradio. Samo se plasim da kod takvih itervencija mora fon da bude root-ovan.
http://rootmyandroid.org/how-to-use-link2sd-tutorial-guide.html/

Cini mi se da je @tuxserbia skoro pisao o tome. Javice se on....
[ kompjuterista @ 07.11.2015. 21:23 ] @
A kako da rutujem telefon ? Objasni na srpskom ako može
[ gilopile @ 07.11.2015. 21:34 ] @
Za taj fon stvarno ne znam, jer nema bas puno info na netu. Jedino sto sam uspeo da iskopam je

http://www.iroot.com/
E sad da li stvarno radi, ne znam.
Ako nesto iskopam, javljam.
[ kompjuterista @ 07.11.2015. 21:37 ] @
Važi,hvala ti :)
[ kompjuterista @ 07.11.2015. 21:38 ] @
Ne radi ....
[ kompjuterista @ 07.11.2015. 23:39 ] @
Procitaobsam upravo sada ba jednom sajtu. Ovaj telefon ne mozevda se rutuje.Ja kupujem drugi telefon,a ovaj bacam
[ tuxserbia @ 08.11.2015. 00:22 ] @
Je l' to ovaj telefon?

http://www.prixton.com/productos/smartphone-dualcore-c350.html

http://www.abueloinformatico.e...al%20SIM%20DC%203,5%20pulgadas

Iskustvo s ovim čipovima nemam nikakvo, mislim da je @bakara imao neki MTK.

Ovo valjda koriste ljudi za MediaTek čipove

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2160490

Evo i neki video

https://www.youtube.com/watch?v=3nvbU6Km8-M

https://www.youtube.com/watch?v=s66e-kwvKUU

Ako ti nije jasno šta priča, možemo da prevedemo, nije problem švapski engleski.

@gilopile

ako si ti beše posećivao madteam.co, GT-i5500, imam ja dva komata, oba rade još uvek. I da, baš toliko prostora imaju, taman da instaliram skype.

PS
Valjda svaki MTK može da se root-uje.

A za bacanje, jeste, i da pređeš dvaput preko njega autom, da se ne povrati.
Stvarno je sramota kakva roba se valja u 2015-oj godini. Plavi zub 4.0, KitKat, a memorija koja je džabalesku, u kini kilo kukuruza deset puta jeftinije od kile čipova, oni stavljaju 256-512

[Ovu poruku je menjao tuxserbia dana 08.11.2015. u 01:36 GMT+1]
[ gilopile @ 08.11.2015. 02:30 ] @
Da, GT-i5500 je u pitanju. I danas bih ga koristio da je u zivotu. Meni u principu treba samo skype i viber i to mi je ...Ne patim za nekom ultra brzinom. Meni odradjuje odlicno posao fon tipa, 1GHZ, 512MB RAM, 1.7GB dostupne interne memorije...Za mene ovako nezahtevnog, puna kapa. :) A i nema se para za nesto ultra mega, da budem iskren. :D
[ bachi @ 08.11.2015. 09:24 ] @
Android bez 1GB RAMa je neupotrebljiv telefon. Sa 512MB pokraj Skype-a i Viber-a otvoriš samo jedan malo teži sajt i već otišao home screen u zaborav, pa mora da se čeka da ga učita ponovo. Ili izbaci Skype napolje, a piglu Skype ne ume sam da se vrati...

512MB je moglo, ali na 2.x Androidima, na 4.x i 5.x zaboravite.

Svoj Čajniz madafaka Gigabity Arty A3 MTK telefon sam rootovao preko ove aplikacije: http://forum.xda-developers.co...-tool-android-2-x-5-0-t3107461
[ calexx @ 08.11.2015. 09:56 ] @
Ma ovaj je van konkurencije, imam ja jedan sličan (ali je dobijen pre nekoliko godina) sa 256/512 i on služi za razgovore i nešto sitno preko. Zato drugi sa 512/4 sasvim solidno radi, jeste da ne trošim previše zahtevne aplikacije ali se do sada još nije žalio na nedostatak memorije. Za nešto teže su tu tablet sa 1/8 i windows phone sa 1/16 i oni neće tek tako da padnu.
[ tuxserbia @ 08.11.2015. 11:55 ] @
Ma da, baš tako. Ja izbacim komplet googletov ekosistem, ubacim samo skype i šljaka tako. Za korišćenje bi bilo mučenje. Za mail može recimo k9, za fajlove MiXplorer. Ako baš mora i Google, imam neke stare verzije programa za GB iz 2011, pa ako nekom treba...

[ gilopile @ 08.11.2015. 12:06 ] @
Da, bas tako. Lako je nama koji se iole razumemo, pa te krseve koliko toliko optimizujemo i to radi ok. Meni sa 512/1.7GB 1GHZ fon radi odlicno. Izbacen telenor firmware sa gomilom gluposti, ubacen JB 4.2.2 V4.0 klot. Instaliran Viber, Skipe i jos po neka aplikacija i to sve savrseno radi. Uvek ima oko 120-180MB slobodno memorije. Sa telenor firmware treba pola sata da se podigne OS, a zatim 20MB slobodno bez Viber i Skype :D

Muka je za ljude koji nemaju pojma o tome, tj. znaju samo da upale i koriste fon, a nemaju nekog komsiju koji ce to da im malo utegne...a takvih je 98% korisnika...Sto je najgore, `legnu` na gogle play i redom instaliraju sve i svasta, a od toga 1% ne koriste i samo zauzimaju resurse fona...i dzaba takvima i 2GB RAM-a.
[ bakara @ 08.11.2015. 15:32 ] @
Citat:
gilopile:
Za taj fon stvarno ne znam, jer nema bas puno info na netu. Jedino sto sam uspeo da iskopam je

http://www.iroot.com/
E sad da li stvarno radi, ne znam.
Ako nesto iskopam, javljam.

Ovo bi trebalo da ti rutuje taj telefon.
Jel si instalirao drajvere i sve spojio prema uputstvu?
[ petrovec2 @ 11.11.2015. 23:11 ] @
Ljudi, pomagajte! Ovaj krs kupljen od Blica se toliko zapucao, nece da prima SMS i poceo jos da izbacuje na desnoj strani neke podatke, prekrivaju pola fona! Cetiri dana pise da je interna memorija puna, da izbrisem mejlove, slike... Jesam a nista nije pomoglo. Stalno brisem Cash memoriju-ne pomaze. Nista nece da prebaci na SD 8 Gb! Sta da radim? Dodje mi da ga razbijem. Samo imam instaliran Facebook Light i radio je puna dva meseca bez nekih problema. Interna memorija je vrlo mala 2 i nesto Mb.

[ i.p.l.a.y @ 28.02.2016. 16:52 ] @
drugari jel ima mozda neko stock rom za ovaj tel?? ili ako neko hoce da odradi backup ko ima ovaj telefon pa da mi posalje da pokusam da ozivim svoj?? trazio sam svuda nisam uspeo da pronadjem