[ tijanazemun @ 14.08.2015. 19:23 ] @
Pozdrav svima!
Centrala je na freepbx sistemu, trenutno se koristi za slanje i primanje poziva na mobilnoj mrezi (huawei e-1550) i to radi savrseno, kao i za pozive izmedju lokala, sto takodje radi dobro.
Moje pitanje je kako povezati tel linije koje dobijam od kablovskog operatera IKOM, putem njihovog modema (Cisco EPC3208G EuroDocsis 3.0 2-PORT Voice Gateway) kojme je zakljucan docsis, pa ne mogu da udjem u podesavanja,
a ikom iz nekog razloga odbija da mi posalje podesavanja za SIP iako je poslat mail sa detaljnim objasnjenjem zasto mi trebaju podesavanja, kao i da koristim IP centralu, a ne analognu (sto oni uzimaju za primer,kao da ne znaju o cemu pricam)
takodje su poslata upustva za podesavanje sip naloga za SBB i ORION, cisto da vide koliki su magarci sto to kriju od korisnika i primoravaju ih da kupuju adaptere, koji nisu ni malo jeftini.
e sad, da li neko zna kako da se otkljuca taj modem i vide se podesavanja? nervira me to sto linija iz modema mora ici u adapter, pa tek onda u centralu. Imam jedan atcom ag-168v i neki linksysov do duse zakljucan adapter, ali nikako ne umem da podesim da radi, tj linksis ne umem da otkljucam, a atcom ne umem da podesim, jer nemam iskustva sa tim.
ako neko zeli da pomogne bilo bi super!
[ Plug-n-Play @ 14.08.2015. 21:44 ] @
Koji linksys adapter imaš? Probaj ovo: prikopčaj običan telefon na adapter i kucaj **** Tako ulaziš u Interactive Voice Response Menu. Komanda za reset to factory settings je 73738. Defaul adresa obično je 192.168.0.1, Username je ili user ili admin.
[ tijanazemun @ 14.08.2015. 23:52 ] @
pozdrav! hvala na odgovoru! probano je to, ali mi trazi sifru, koju nemam, na kraju me otkaci samo. ne mogu da ga resetujem na fabricka podesavanja jer je koriscen izgleda na nekom sip provajderu!
[ DusanSukovic @ 16.08.2015. 06:20 ] @
Koja je fabricka oznaka modela od linksys adaptera?
[ tijanazemun @ 16.08.2015. 10:32 ] @
pozdrav, LINKSYS voice gateway with router model no: SPA3102
[ tijanazemun @ 23.08.2015. 13:54 ] @
ima li ko resenje?
[ niceness @ 23.08.2015. 21:51 ] @
Sto se tice ATA mislim da taj atcom ag-168v nema pravi FXO port vec samo pstn passtrough tj. propusta dolaznu liniju na FXS port (analogni telefon) ali nije moguce ostvariti poziv izmedju IP i PSTN.
Linksys ata nisam nikada okljucavao (imam pap2 i spa3000 ali su dosli otkljucani), pogledaj http://www.voip-info.org/wiki/view/Linksys+PAP2+Unlocking+Methods mozda nesto od toga pomogne.