[ nebek @ 22.08.2015. 16:05 ] @
Pre neki dan dobijem od drugara laptop da mu sredim i na tom laptopu on ima USB wireless MTS modem.

Uglavnom da skratim priču, uz taj modemčić dobije se i korisnička aplikacija i preko nje se pokreće pristup internetu.

Sredim ja sa sve to, laptop lepo pristupa internetu kad primetim da u toj aplikaciji postoji i mogućnost slanja SMS poruka.

Pokušam da pošaljem poruke na svoj mobilni vidim one ne stižu.

Okrenem MTS servis ... malo sa njima prodiskutujem i prilikom pregleda setovanja vidimo da je broj telefona u aplikaciji za slanje poruka 381610401 a treba da bude 381650000900. Naravno, ovaj razgovor me je koštao 10 din.

Međutim ova opcija u aplikaciji je bleda i ne dozvoljava menjanje broja, kaže mi devojčica iz servisa: "Pa ništa onda, rasklopite modem, izvadite karticu koja je ista kao i SIM kartica, ubacite je u bilo koji mobilni telefon, i u setovanjima mobilnog telefona izmenite broj telefona centra za poruke, i onda je vratite u modem pa u laptop".

Ja sve tako uradim ali u telefonu nemam setovanje za broj centra za SMS poruke.

Šta ću ... vratim SIM karticu u modem, sklopim modem i ubacim u laptop.

Pregledao sam i na sajtu MTS za podešavanja ali nisam našao odgovor.

Da li postoji rešenje za ovo? Kako promeniti broj centra za poruke? Da li je rešenje odneti njima modem pa neka ga oni rasklope i izvade SIM karticu i neka je prečipuju ili šta već?

Prosto mi je žao drugara koji se ne razume u ove stvari i faktički mu je prodato nešto što ne funkcioniše, a pritom naplaćuju 10 din. po pozivu za nepotrebnu asistenciju koja pritom nije rešila problem.




[Ovu poruku je menjao nebek dana 22.08.2015. u 20:52 GMT+1]
[ Zlatko580 @ 22.08.2015. 16:44 ] @
A koji to telefon imaš kad nema podešavanje centra za poruke?
[ nebek @ 22.08.2015. 17:01 ] @
ZTE Blade II

ja nisam našao ... možda ja ne znam da to podesim
[ Zlatko580 @ 22.08.2015. 17:21 ] @
Pretpostavljam da je na svim androidima isto.
Poruke> dugme za opcije> postavke> Tekstualne poruka> Adresa servisnog centra
[ nebek @ 22.08.2015. 19:51 ] @

@Zlatko580

ima Settings pa onda:
- SMS Enabled

pa STORAGE
- Delete old messages
- Text message limit
- Multimedia mesage limit

pa TEXT (SMS) MESSAGES
- Delivery delay
- Delivery reports

pa MULTIMEDIA (MMS) MESSAGES
- Delivery reports
- Read reports
- Auto-retrieve
- Roaming auto-retrieve

pa NOTIFICATIONS
- Notifications
- Privacy mode
- Sound
- Vibrate
- Vibrate pattern

pa QUICK REPLY
- Use dark theme
- Show pop-up
- Wake and unlock
- Close All

pa SMS TEMPLATES
- Templates
- Gesture
- Gesture sensitivity

pa EXTRA SETTINGS
- Blacklist
- Strip unicode
- Full timestamps
- Original timestamps
- Soft keyboard type


Imam neki osećaj da se centar za poruke više i ne podešava na ovim boljim telefonima.
[ Zlatko580 @ 22.08.2015. 21:04 ] @
Zavisi koliko proizvođač izmeni originalni android kod, kod tebe je očigledno sama aplikacija za sms izmenjena odnosno prozivođač je ubacio neku svoju.
Kucaj kod *#*#4636#*#* ideš na About phone (Informacije o telefonu), nađeš SMSC napišeš broj centra i ideš na update (Ažuriraj), i posle ideš na osveži (Refresh) da proveriš da li je upamtio.
[ nebek @ 23.08.2015. 13:11 ] @
@Zlatko580
Već sam drugaru vratio USB stick za mobilni internet i sve mu lepo objasnio pa će on da ode da mu to srede.

Samo mi je žao što tako šamaraju po korisnicima i uzimaju ljudima pare za nešto što nije funkcionalno.

Koliko li je samo takvih ljudi u Srbiji koji su obmanuti i prevareni i koji su pre svega platili za nešto što im je obećano a ne funkcioniše?!