[ Maja Zmajica @ 26.08.2015. 11:36 ] @
Potrebna mi je pomoć oko nabavke novog fotoaparata: amaterski se bavim fotografijom, uglavnom slikam R&R dogadjaje, svirke po klubovima ali i prirodu, grad, ljude. Dakle, treba mi aparat koji pravi najbolje moguće fotke pri slabom svetlu, bez blica ali je i dobar za prirodno svetlo. Takodje bi mi koristio i bolji zoom. U principu mi je svejedno koje bi marke bio mada sam naviknuta na Nikon. Cena bi trebalo da bude negde u rangu 200-250 €. Dobila sam preporuku za Nikon J1, ima li neko iskustvo sa ovim aparatom? Unapred hvala :)
[ Nebojsa Milanovic @ 26.08.2015. 11:41 ] @
Dobrodošla na ES

Nikon J1 nije loš za te svrhe, ali reci koji objektiv bi išao uz njega i kolika bi bila cena?
[ Maja Zmajica @ 26.08.2015. 12:10 ] @
Hvala, bolje vas našla :) Pa u tome i jeste problem s tim aparatom, objektivi dižu cenu puno a pritom sam ja navikla da mi aparat bude na gotovs kao pištolj, da se ne opterećujem sa menjanjem objektiva i sl. Takodje mi je važno da baterije ne budu one kockice nego obične AA...
[ Nebojsa Milanovic @ 26.08.2015. 12:14 ] @
E pa, što bi narod rekao, ne može i jare i pare

Ako hoćeš dobre fotke pri slabom svetlu, spremi se na razne žrtve...Ako već sama ne razumeš, neko drugi sa foruma će ti objasniti zašto.
[ Maja Zmajica @ 26.08.2015. 12:14 ] @
Evo, lutajući po forumima naišla sam i na ovaj, čini mi se OK za ono što meni treba (slabo svetlo, pozornica...)
http://www.canon.rs/for_home/p...mera/powershot/powershot_s110/
Ima li neko iskustvo s njim?
[ Nebojsa Milanovic @ 26.08.2015. 12:15 ] @
Taj je dosta slabiji od pomenutog Nikona, ali nije ni on loš na kintu koju košta.
[ Maja Zmajica @ 26.08.2015. 12:16 ] @
Znam, kompromis mora negde da se pravi, naravno... Zato sam i ušla ovde, puno ljdi, razna iskustva, možda će da naleti neko ko ima pravo rešenje za mene :)
[ dlalic @ 26.08.2015. 12:40 ] @
Citat:
Pa u tome i jeste problem s tim aparatom, objektivi dižu cenu puno


To je problem sa svakim aparatom. Prilicno velike zahteve si nametnula, tj. da bude malo i jeftino, da ima dobar zoom a da pravi dobre slike u mraku. I jos da ne menjas objektive cesto. To ne ide jedno sa drugim.
Trebala bi ti bar dva objektiva, jedan siroki npr 18.5 ili neki 10-30, 11-27 koji su oko 200e i jedan zoom koji je dosta skuplji. A i ti zoom-ovi ne briljiraju pri losem svetlu, krecu od blende 3.5

Mozes da kupis i adapter i koristis rasprostranjenije i jeftinije ali glomaznije Nikon F objektive.

[ Maja Zmajica @ 26.08.2015. 12:47 ] @
Znam da je tako što se tiče objektiva ali su mi trenutno mogućnosti takve da mi aparat treba jer slikam s dečjim, poluraspadnutim aparatićem a sredstva su takva kakva su, dakle - nešto malo, ne skupo što dobro slika u mraku :)