[ 1boki1 @ 27.08.2015. 11:01 ] @
Poceo sam da ucim JS pre par meseci na w3schools.com da bih naucio i uzgred dobio JS sertifikat. Bez problema sam presao stringove,brojeve i date tip podataka zatim HTML DOM. Ostalo mi je JS Browser BOM,nizovi,struture toka...

Sve mi je bilo jasno i sve sam lako naucio osim konstruktora funkije. Kada sam dalje pretrazio na sajtu mozile i drugim relevantnim sajtovima naucio sam da su u stvari konstruktori sabloni za kreiranje objekata i da pored konstruktora postoji jos nekoliko sablona kao sto je kombinacija konstruktor/prototip,dinamicki prototip... Koliko sam razumeo funkcija kao objekat nema svojih metoda osim call(),apply() i toString() dok se ne kreira uz pomoc nekog sablona.

Koliko sam razumeo argumenti funkcije konstruktor u stvari predstavljaju vrednosti parametara kojima se dodeljuju svojstva objekata. Nije mi jasno zasto se koristi keywords this kada se svojstvu zeljenog svojstva dodeljuje parametar f-je konstruktor.
Koliko znam f-ja je po tipu podataka objekat.Koliko sam zakljucio f-ja se kreira uz pomoc konstruktora da bi se moglo pristupiti pojedinacnim argumentima f-je kao svojstvima objekta.

Moje glavno pitanje glasi:"Zna li neko neki dobar(sto jednostavniji) tutorijal za kreiranje f-ja u JS uz pomoc konstruktora.

Zanima me jos koliko je za pocetnika u JS vazno da zna kreiranje objekata uz pomoc konstruktora i dr. sablona?

Hvala unapred.Pozzzzzzzz
[ dusans @ 27.08.2015. 11:20 ] @
Ja bih krenuo odavde: http://javascriptissexy.com/16...t-concepts-you-must-know-well/
[ plus_minus @ 27.08.2015. 11:24 ] @
U javaskripti je sve - objekat. Na konstruktore, gledaš malčice drugačije nego što bi inače trebalo (uzmimo za primer - php).
Možda ovde ima više odgovora -> Object Prototype Constructor