[ maksvel @ 27.08.2015. 16:06 ] @
Nešto se razmišljam da pazarim nov TV, neka 32" bi bilo ok. E, sad, par nubovskih pitanja:
- imamo li konačan odgovor: da li znači uzeti Full HD, a ne HD Ready, razlika bude primetna u ceni, a da li je u kvalitetu, bar za većinu filmova koji se "nabavljaju" sa neta? I za programe na "običnim" paketima kablovske Tv.
- Čujem da LG lepo prikazuje fontove, a i uverio sam se na moru na jednom TV-u, ok enkoding, mogu da se povećavaju slova. Da li i drugi slabiji brendovi generalno ok tretiraju titlove, npr foksovi i voksovi?
- Imam kablovsku. Ona i dalje emituje analogni signal, a ima i digitalni. Da li treba da gledam postoji li ugrađen DVB-T tjuner da bih uhvatio/reprodukovao taj digitalni opseg? Jer ne piše na svim Tv-ima da imaju DVBT u sebi, kapiram da gde ne piše, nema.

Hajde, prosvetlite me, žimi, značilo bi
[ dusans @ 27.08.2015. 16:15 ] @
Koja kablovska? Ako emituju, onda bi trebalo da je u pitanju DVB-C.
[ maksvel @ 27.08.2015. 16:19 ] @
SBB je. Otkud da znam koji DVB? O_o
[ calexx @ 27.08.2015. 16:55 ] @
Kablovske emituju DVB-C pa ne obraćaj pažnju na T oznake. SBB je otvorio oko 16 kanala koje možeš da pratiš preko TV tunera, za ostale moraš ili DVB prijemnik ili eventualno karticu koju oni daju.
[ Java Beograd @ 28.08.2015. 07:43 ] @
- Milslim da bi svakako trebalo da kupiš TV sa mogućnošću prijema antenskog signala, tj. DVB-T2. Mislim, kapiram da imaš kablovsku, ali, ono, meni je bar to neka osnova. Glupo je kupiti TV koji ne može da prima antenski signal.

- Ako imaš pare, kupi Full-hd. Ako bi da ekonomišeš, i hd-ready mož' da pije vodu. Bar u nekom narednom periodu od nekoliko godina.

- Imaj u vidu da je Samsung zakon kad su u pitanju svi mogući i nemoguću video i audio formati, uključujući i subtitlove. Svi ostali nešto podržavaju, nešto ne, ali Samsung podržava, takoreći sve.

- Nije loše kupiti Smart TV, ako ti finansije dozvoljavaju. Ja nemam baš Smart TV u punom smislu, ali imam You Tube. Kad imaš YT, onda imaš i svu moguću muziku i još oho-ho zabave u kući ! Na primer, karaoke i svašta nešto drugo. Ako se odlučiš za ovu varijantu pazi da ima ugrađen Wi-Fi, a ne "Wi-Fi ready", pa da moraš da kupuješ u USB dongle. Mada, ja sam svoj TV umrežio kablom.
[ maksvel @ 28.08.2015. 16:00 ] @
OK, Java, vrlo ljubazan odgovor, hvala
[ Miroslav Cvejić @ 28.08.2015. 19:01 ] @
Ja imam kablovsku i kupio sam nov (aktuelan model) TVa bez DVB-T2 jer taj TV za života neće videti antenu.

90% vremena će prikazivati (samo sliku jer zvuk ide kroz A/V risiver) 720P/1080P materijal sa konzole (igre i Bluray filmovi) a onih 10% vremena je kablovska koja nudi par desetina HD kanala (samo HD kanale i gledam jer SD na 55" ne izgleda lepo).

Tako da se može bez i te DVB-T2 osnove :)