[ anon142305 @ 01.09.2015. 14:34 ] @
Upravo sam video da je moderator zakljucao temu iz neverovatnog razloga:

Link teme: http://www.elitesecurity.org/t486268-MS-office-na-Win



Dakle, pokretac teme nije trazio pomoc za krekovanje programa ili neki drugi nacin za ilegalno koriscenje.
Problem je softverske prirode i covek najnormalnije trazi pomoc.
Kako je on dosao do programa, nikad se na ES-u nije pitalo, niti je bitno.
To sto komercijalan program ima besplatnu tehnicku podrsku znaci, po moderatorovom postupku, da je zabranjeno polemisati.
Bez veze.

Ocigledno je da je moderator pogresio, pa molim nadlezne da otkljucaju temu, kako bi se pomoglo coveku.
Ako je zabranjeno da se prica o programima bez da se navede legalnost nabavke istih,
stavite to u Pravilnik, pa da se polako razilazimo sa foruma.
[ gilopile @ 01.09.2015. 14:41 ] @
Pa i Windows OS ima besplatnu tehnicku podrsku i sta, ne smem da pitam za drajver sto mi baguje, ili zasto dobijem BSOD? :D Onda zakljucati sve teme na ovom forumu :D

Covek je stvarno najnormalnije postavio pitanje i jos je naveo da je i OS i Office legalan.
[ anon142305 @ 01.09.2015. 14:50 ] @
Svakom se desi da pogresi, nije to nista strasno.
Nego je moderator vec dobio primedbu na toj temi, ali je onda primedbu obrisao, a temu zakljucao.
Ako vec nije znao, mogao je da pita nekog kolegu moderatora.

Na EM-u opste rasulo, moderatora nigde, a ovde reaguju, iako ne treba.
Sve suprotno. Cudo jedno.
[ 3okc @ 01.09.2015. 14:56 ] @
Microsoft daje besplatnu tehinčku podršku za ovu vrstu problema. Pozovoeš besplatan broj i tamo te sačeka osoba kojoj je posao da ti pomogne (za to prima platu), prođeš bateriju pitanja i problem se locira i reši u najkraćem roku.

Forum koji moderišem nije predviđen za tu vrstu "polemisanja" kako neko duhovito reče, a zaključan je posle lične opaske na ovaj odgovor. Koji sam obaška već ostavljao u sličnim prilikama.

Stvarno sam najnormalnije dao najbolji mogući odgovor, ne ulazeći ničim u ispitivanje porekla programa o kojima je reč.
[ anon142305 @ 01.09.2015. 14:59 ] @
Citat:
3okc:
Pozovoeš besplatan broj i tamo te sačeka osoba kojoj je posao da ti pomogne (za to prima platu), prođeš bateriju pitanja i problem se locira i reši u najkraćem roku.

Reci da me zajebavas?? Jesi li ti stvarno moderator??

Dobro, imas li link do neke TOP teme, Procitaj pre postovanja ili dela Pravilnika gde to pise?
Ako nemas, da sacekamo nekog sa vecim nadleznostima.

EDIT: Jel mislis da je posao moderatora da tera ljude sa foruma?
[ Shadowed @ 01.09.2015. 15:05 ] @
3okc, tim rezonovanjem bi trebalo ukinuti kompletan Windows desktop forum (izmedju ostalog).
[ 3okc @ 01.09.2015. 15:08 ] @
Kojim rezonovanjem?

Forum za Office se ne bavi instalacijom istog.
[ anon142305 @ 01.09.2015. 15:14 ] @
^ Pa onda prebaci temu ili kazi nekom da je prebaci, a ne zakljucavaj je i ne teraj coveka sa foruma na besplatan razgovor, ajoj ljudi...
[ gilopile @ 01.09.2015. 15:25 ] @
Ne radi se o tome, on moze, naravno, da pozove MS i pita za problem. Tema ce pomoci jos nekome sa istim i slicnim problemom, jer ce ostati u arhivi i lako se pretragom na googlu moze doci do nje, a to i jeste svrha forumasenja. :)

Isto je i sa ljudima koji postave neko pitanje vezano za neki problem i kasnije jave kao `Reseno` i to je to. Cemu onda takva tema, ako nije napisao kako je resio problem...

Ima 1000 tema o problemima pri instalaciji OS-a, pa?
[ Jbyn4e @ 01.09.2015. 17:13 ] @
Zoks, tj. 3okc, kao član sa manjim brojem, dakle većim uticajem ;), a i daleko većim brojem poruka, zahtevam da otključaš temu i PREBACIŠ je u adekvatan forum.

P.S. U pravu su ljudi, ne moderiše se tako, nije moderacija samo zaključavanje tema i brisanje poruka. Ionako je sve manje ljudi ovde na forumu, ne morate da ih terate još više.
[ bachi @ 01.09.2015. 19:18 ] @
Gojko, šta je ovo?