[ Java Beograd @ 02.09.2015. 08:30 ] @
Moram priznati, nekad mi je bilo jasno šta je Telekom (Lelekom) a šta je MTS. Sada nije, sve su pomešali. Potražim www.telekom.rs a prebaci me na www.mts.rs Ali dobro, nisam hteo to da potegnem kao temu.

Vidim ovih dana, postavili novi portal. Krš nad krševima, neopevano đubre od sajta !

Mislim da je uleteo on-line (produkcija) bez da je prošao jedan dan QA ! Zaglavljuje, puca, nedostupan. Dizajn očajan, iskaču neki paneli preko pola ekrana kad nisam 'teo niti tražio ! I ono ranije je bilo krš, ali bar krš koji koliko-toliko radi.

Ovo sada je bruka neviđena.

Ne samo da ne radi korisnički deo (username/pass), da se pregledaju računi, potrošnja i slično, nego čak ne radi ni public deo ! Dakle, nema se više gde videti koje tarife imaju, koje telefone nude. Ništa ! Katastrofa.


[ Java Beograd @ 02.09.2015. 08:37 ] @
Jel ima na forumu neki developer / project manager iz Telekoma / MTS-a ? Mislim, ima verovatno, ali mu je blam da se javi.

Ajde, kaži koji si nećemo ti ništa. Samo ćemo kolegijalno da te popljujemo zarad ove sramote. Bolje da je mali od direktorovog komšije (koji se razume u kompjutere) uradio posao, bar bi nešto radilo.
[ agasoft @ 02.09.2015. 08:38 ] @
Ne znam...
Meni sve radi.
I korisnički i javni deo.
[ Java Beograd @ 02.09.2015. 08:40 ] @
Pa ne znam ...


http://www.telekom.rs
http://www.mts.rs/

Win 7, na tri vodeća browsera. Jok. Ništa.
[ Zlatko580 @ 02.09.2015. 08:43 ] @
Da je nedovršen tačno je. Da je u nekim delovima nepregledan i to je tačno.
Ali kod mene nema pucanja, a što se tiče username/pass jedno dva dana sam resetovao lozinku u svaki put kad hoću da se ulogujem mi izbaci da je pogrešna. Kasnije sam sasvim slučajno zaključio da kad resetuješ nova ne sme da liči na staru i treba da ima kombinaciju slova, brojeva i neki simbol.
Sve u svemu krajnje neozbiljno od njih, što i nije neko iznenađenje...
[ jablan @ 02.09.2015. 08:50 ] @
Ja dobijam timeoute non-stop. :)
[ agasoft @ 02.09.2015. 09:09 ] @
Evo, ovog trena, Windows 10 pro, Firefox, IE, mts.rs, radi odlično.
Mts.rs/mojmts portal, radi, prijavio se, pregledam usluge, sve stvarno
radi...
Bar ovog trena,,,
[ Slobodan Milivojevic @ 02.09.2015. 12:25 ] @
Sad baš loše radi (ubuntu 14.04 lts / forefox 40).
[ bachi @ 02.09.2015. 13:07 ] @
Sporo im radi portal i sporo im radi ona online prodavnica.

Doduše ne uvek, ali ipak često.
[ gilopile @ 02.09.2015. 13:14 ] @
Sve bih dao da se vrate na najstarije moguce verzije sajta, da tako ostane i nista ne cackaju vise. Pre 10 godina sve je radilo kao raketa. Yahoo mail-u sam pristupao za sekund, a sada mi treba 5 minuta da se logujem i procitam mail. Na starijim masinama koje nemaju 18GB Ram-a i quad core proc i da ne pricam...Software isto tako. Nijedna nova verzija nista drugo ne donese nego vise bagova...

Sve u svemu, nista nismo dobili sa ovim ektremno brzim netom, naspram dial up-a i tog vremena :)
[ Java Beograd @ 04.03.2019. 08:47 ] @
Da li je normalno da "unapređenje sistema" traje 25 dana! I da za to vreme ne mogu da vidim račune, plaćanja i ostalo.
Da mi je znati kakvi pacijenti vode IT sekciju Lelekoma !??!

Da li je moguće da nisu u stanju da "unapređuju" u backgroundu, a da onda puste na produkciju?!


[ Branimir Maksimovic @ 04.03.2019. 08:56 ] @
Mislim to je za babe i dede. Nekompetentnost je izuzetna. Sic 25 dana offline!!!
[ ademare @ 04.03.2019. 11:31 ] @
Ne bih rekao da je dizajn novog sajta , sa starije gradjane , jer je totalno , nepregledno , nefunkcionalno , linkovi sakriveni itd .

Radjeno je u stilu sajtova za mobilne telefone , sto je Umobolno !

Normalne firme u svetu , naprave aplikaciju , poseban sajt za mobilne uredjaje , poseban za laptop - desktop i sve O.K.

Ovako izgleda sajt pravljen za decu do 10 godina starosti , koja osim mobilnog telefona , nisu videla nista u zivotu .
[ Java Beograd @ 28.03.2019. 08:51 ] @
Obrati pažnju kakvi su to imbecili ! Sad je 25. April u pitanju !!!


[ SG kamikaza @ 28.03.2019. 09:08 ] @
Meni, upravo sad proverio, sve radi i dostupno.



Edit:
Grešim, ipak ne radi.
[ djoka_l @ 28.03.2019. 09:18 ] @
Nije problem sa sajtom Telekoma. Problem je mnogo veći - Telekom je promenio billing softver i zato ne radi pregled računa. Ukoliko plaćate mts račun trajnim nalogom, onda ste verovatno, kao i ja, dobili mail od banke gde vam kažu da račun za februar i mart neće biti plaćeni trajnim nalogom, jer Telekom ne može da isporuči fajl sa zaduženjima.

Dakle, nije problem izmena sajta, problem je to što više ne postoji do kraja razvijen API između novog softvera i dela koji se bavi web pregledom računa i formiranjem zaduženja u formatu koji je dogovoren sa bankama.
Ja nemam informaciju zašto razvoj API kasni i zašto je bilo bitno da se softver promeni pre nego što su te funkcionalnosti razvijene i testirane. Možda je licenca za stari softver istekla, možda su se preračunali u dinamici implementacije, možda, možda...

Uglavnom, ko nije u njihovoj koži, može samo da nagađa, ali da su napravili sr*nje, jesu.
[ calexx @ 28.03.2019. 09:22 ] @
Ja koristim samo deo oko plaćanja tj skinem račun i platim ga elektronski a to radi. Ne radi pregled plaćanja i plaćanje za druge što bar meni nije bitno.
[ Java Beograd @ 28.03.2019. 09:26 ] @

"Lider u IT komunikacijama"

STANI DIREKTORE, MOLIM TE !

[ agasoft @ 28.03.2019. 09:35 ] @
Pa ako tebi nije bitno... Ja plaćam račune karticom već 9 godina, nikad
nije došlo do ovolikog prekida. Sad sam morao da preuzimamm račune, pa
da prekucavam u aplikaciju banke sve podatke, odnosno da kopiram, pa da
čekam knjiženje, jer Intesa još nije u IPS-u...
Što da bude jednostavno kad može komplikovano.
papirni račun sam otkazao čim je to postalo moguće jer ga i onako stalno
bacim. Unapređenje sistema koje traje dva meseca. Šta rade? Lansiraju
data centar na mesec? kako se nikad ne pokvari sistem za isključenje
dužnika?
[ djoka_l @ 28.03.2019. 09:47 ] @
Nisi pročitao moj post?
"Unapređenje sistema" je sintagma za "nije ostao ni kamen na kamenu od starog sistema".

Ne branim ih, ali sistem u Telekomu je kompleksniji od bilo čega sa čime se bilo ko na ovom forumu IKADA susreo. Zamisli najkomplikovaniji data centar koji si video, pa pomnoži sa 100.
Svojevremeno sam Telekomu prodao najveću ikada Oracle licencu u Srbiji (do tog momenta). Ono što su od tada kupili, potpuno baca u drugi plan ono što sam ja njima prodao.
[ Java Beograd @ 28.03.2019. 09:50 ] @
Nisu li nedavno izbacili sa posla gomilu ljudi, valjda po nekoj starosnoj granici, nisam siguran.

Sad su im ostali klinci, "od kumašina mali" koji se "razumeju u kompjutere". Pa neka im poprave taj "veb sait"
[ Java Beograd @ 28.03.2019. 09:54 ] @
Citat:
djoka_l: Nisi pročitao moj post?
"Unapređenje sistema" je sintagma za "nije ostao ni kamen na kamenu od starog sistema".

Ne branim ih, ali sistem u Telekomu je kompleksniji od bilo čega sa čime se bilo ko na ovom forumu IKADA susreo. Zamisli najkomplikovaniji data centar koji si video, pa pomnoži sa 100.
Svojevremeno sam Telekomu prodao najveću ikada Oracle licencu u Srbiji (do tog momenta). Ono što su od tada kupili, potpuno baca u drugi plan ono što sam ja njima prodao.

Kompleksnost IT sistema ne meri se visinom fakture za licence. Uzgred rečeno, plaćeno tuđim novcem. Ha! Da mi je tuđih para, kakvu bih ja Oracle licencu kupio! Bruka!

Ako imaju "najkomplikovaniji data centar" (šta god to značilo) znači da svakoj problematici treba da se priđe ozbiljno. A ne da se odma' baci staro, a novo nije ni na vidiku.
[ djoka_l @ 28.03.2019. 10:01 ] @
Telekom je otpustio gomilu montera i ljudi sa srednjom stručnom spremom. Koliko ja znam nije dirao IT sektor.
Opet kažem, ne branim ih, ali su mi neke iznesene pretpostavke prosto smešne.

Recimo tvoja pretpostavka da nisu mogli da puste u pozadini promenjeni sajt. Kao, Telekom IT je pun leminga. Nisu imali šta da puste jer nije bilo gotovo.
Primer, Intesa nije pustila na vreme sistem za instant plaćanja zbog izmene svog softvera. Sada, neko da mi kaže, mogli su to da urade u pozadini, mogu samo da se nasmejem.

Slično i sa ovom situacijom. IT sektor Telekoma nema mnogo veze sa ovim fijaskom. Telekom ne piše svoj softver (isto kao što ne pravi svoje mobilne telefone). Kupili su softver čija implementacija kasni. A zašto je morao da bude pušten novi sistem dok nije sve ispeglano, tu informaciju nemam.
[ agasoft @ 28.03.2019. 10:14 ] @
Ako se dobro sećam, Telekom je već menjao jednom billing sistem. Tada
neke druge usluge nisu bile dostupne, ali sva plaćanja su radila, ili
nisu radila neko jako kratko vreme. Doskorašnji sistem je radio prilično
korektno. Koliko se sećam, postpaid obračun je bio maltene u realnom
vremenu. Šta je falilo tom sistemu i zašto je bačen u kontejner? Isto
ako se dobro sećam, hvalili su se kako je taj softver naše pameti, kako
su to sve naši programeri izgradili i sad to odjednom ne valja i kupili
su nešto inostrano? zašto? Ko ili šta ih na ovo primorava?
[ djoka_l @ 28.03.2019. 10:36 ] @
Kao što sam i napisao, ne radim u Telekomu i ne znam šta ih je bolelo da bi menjali billing sistem.
Ja sam u svojoj karijeri imao gomilu slučajeva kada smo MORALI da uradimo migraciju do tačno određenog datuma.

1. Klijent je zahtevao da novi sistem počne da radi 1. septembra. Po ugovoru koji su imali sa prethodnim proizvođačem softvera, taj softver su mogli da koriste do 31. avgusta. Datum je bio određen mesecima ranije. E, sada, podatke iz starog sistema smo dobili (finalnu verziju), delom 28. avgusta a većinu ostalih podataka 31. avgusta. Morali smo sa takvom situacijom da krenemo u migraciju. 1. septembra je krenuo novi sistem, a mi smo sledećih 6 meseci asistirali kod klijenta u peglanju ona tri dana. Dakle, ovde je situacija bila da je rok određen "višom silom", a na zbog tehničkih zahteva.

2. Klijent je zahtevao da se stari sistem ugasi u subotu u 14 časova, a da novi sistem krene u ponedeljak u 7 časova. Ukupno 41 sat je bio odobren za migraciju. Naravno, ispostavilo se da starom sistemu treba PET DANA da napravi kompletan bekap u formatu koji je dogovoren za migraciju. Nismo imali drugo rešenje nego da sistem migriramo komponentu po komponentu, tako da je klijent imao paralelan rad na dva sistema u okviru dve nedelje. Ovde nije bio kritičan datum nego vremenski okvir koji je bio nerealan.

3. Klijent je ustanovio da stari sistem ima Y2K problem i tražili su da novi sistem krene 1. januara 2000. godine. Naravno, Ugovor su potpisali 5. decembra 1999. godine. To nam je bila rekordna brzina migracije. Za 20 dana smo napisal kompletne procedure, i od 25. decembra do 31. decembra smo radili SVAKI dan testnu migraciju. Klijentu smo rekli da MORA da radi na oba sistem paralelno, jer nije bilo vremena za obuku. Većina zaposlenih je mislila da je to stvarna situacija (u stvari nekoliko direktora i IT su znali da mi svako veče kontrolišemo slaganje u podacima između starog i novog sistema i radimo iznova migraciju). Ovde nije postojala opcija da se migracija odloži iz prostog razlog zato što sistem nije mogao da funkcioniše od 1. januara 2000. godine.
[ Java Beograd @ 28.03.2019. 11:17 ] @
Ok, kapiram da ih ti ne braniš, što ne znači da ja nesmem da ih napadam.


Svaki, iole ozbiljan IT sistem ima (otprilike) podatke u bazi (najniži sloj) , softver koji komunicira za bazom (srednji sloj), i softver koji prezentuje podatke (user interfejs)
User interfejsa, može biti nekoliko. Za desktop, za web, za mobile ...

I što da ne, nekoliko web aplikacija. Podaci su tu, srednji sloj radi. Varijantu "stari - novi sajt" sam viđao mnogo puta, a i lično pravio. I ostaviš korisnicima link ka starom sajtu, bar u početnim mesecima produkcije novog sajta.



Klijent je tražio ovo ili ono, zahtevao ovo ili ono. Verujem ja tebi, ali ako klijent traži nemoguće, onda je klijent moron koji je gledao previše filmova "Nemoguća misija". Jer, samo u filmovima se nemoguća misija završi uspešno.

Primer sa Lelekom sajtom je primer gde se nemoguća misija ne završava uspešno. "NEKO" je tamo trebao znati kako rade ozbiljni IT sistemi i da se password ne može pogoditi iz tri puta nakon što glavni junak pita ortaka "kako mu se zove pas"



Novi Biling sistem !? Super, tako i treba. Novi softver, sa više kvaliteta, više mogućnosti. Pouzdaniji, brži, novi IT alati, nove tehnologije. Naravno, samo napred!
Ali, to se lepo razvija u "razvojnim labaratorijama" a onda kad se završi - onda se stari zameni novim. A ne, kao što sam već rekao, staro baciš, a novo još nisi napravio.


Ako neko hoće da bude lider u IT tehnologijama - pa ne može ovako, pogrešnim procenama, pogrešnim odlukama.


Pade mi na pamet, kad već diskutujemo, da je Mozzart Bet do skoro imao u isto vreme varijantu stari - novi sajt. Ali, tamo neko stvarno radi, sa svojim parama.
Da li možeš da zamisliš varijantu u kojoj "Mozzart bet" nešto čeprka sa "biling sistemom" pa sajt nije dostupan. Od 1. do 25. marta. Ne, ustvari do 25. aprila.
[ djoka_l @ 28.03.2019. 11:47 ] @
Ne branim ja tebi da kritikuješ, mene isto boli što dva meseca (ako sve prođe kako treba) ne mogu da platim račun trajnim nalogom, nego moram sam da ga unosim u ebanking.

Ono što mi smeta je što ne možeš, ili ne želiš da vidiš root-cause u svemu ovome.

Imam ja još primera - klijent hoće da radi 24/7, a stari sistem ima proceduru za kraj dana koja traje 8 sati i koja mora da se pušta svaki dan.
Klijent hoće da radi 365 dana godišnje, a mora da pušta procedure koje 9 dana sprečavaju da sistem bude on-line (nisam izmislio ovaj primer).

U ovim i sličnim sistemima, što bi rekao Đinđić, moraš u nekom momentu da progutaš žabu (žabe), pa kreneš od najveće.
Smešno mi je što porediš Mozzart bet sa Telekomom.
Zapitaj se, koliko je Mocartu bilo bitno da im radi web, pa to uporedi sa Telekomom. Recimo, ja u životu nisam koristio Telekomov sajt da vidim koliki mi je račun (uopšte, mislim da im je ceo sajt krš i nepregledan). Pa se onda zapitaj da li je Telekomu bitno da im sajt radi sve vreme dok menjaju softver. Meni je bitno da radi trajni nalog, ali je opet pitanje koji procenat pretplatnika uopšte i koristi trajni nalog.

Oni su progutali žabu, verovatno još uvek gutaju.
Dosta sarađujem sa Telekomom, nešto vidim od spolja i znam koliko imaju sposobnih ljudi. Znam približno kakve monstruozne sisteme imaju (Telekom ima više Exadata Oracle servera nego ostatak Srbije zajedno).
Zamisli da u sklopu migracije moraš da migriraš 200 TB podataka iz jednog u drugi sistem.
Moja poenta je da niko od ovde prisutnih nikada nije radio sa tako glomaznim sistemom kakav je Telekomov (uključujući i mene), a svako se nađe pozvan da objasni kako su oni trebali nešto da urade ili ne urade.
[ bachi @ 28.03.2019. 13:22 ] @
Obzirom da ne radi plaćanje na sajtu karticama, nije mala stavka da im nije bitno što ne radi portal kako treba.

Isključivo ga koristim da bih platio račun karticom.

[ agasoft @ 28.03.2019. 13:44 ] @
Isto tako. Plaćam račune karticom 9 godina i ne pamtim da je ovo bilo
ikad. Baš sam se iznervirao kad sam video i svašta im napisao. Možeš da
zaustaviš sve, ali da zaustaviš da ti korisni plati račun... Van svake
zdrave pameti!
[ Branimir Maksimovic @ 28.03.2019. 16:08 ] @
Cek jos ne radi a prosao 25. mart?
[ agasoft @ 28.03.2019. 16:14 ] @
Ma kakav 25. mart, do 25. aprila neće raditi...
[ Branimir Maksimovic @ 28.03.2019. 17:38 ] @
Koji su penali za njih za ovo?
[ bachi @ 28.03.2019. 19:18 ] @
lol
[ Java Beograd @ 29.03.2019. 08:30 ] @
Citat:
djoka_l:Moja poenta je da niko od ovde prisutnih nikada nije radio sa tako glomaznim sistemom kakav je Telekomov (uključujući i mene), a svako se nađe pozvan da objasni kako su oni trebali nešto da urade ili ne urade.
Pa ne mora čovek da bude Nikola Tesla da bi skapirao da je sijalica pregorela.

- Nisam radio na tako glomaznim projektima, to je tačno.
- Ali takođe je tačno da se ponašaju letargično, nonšalantno i neprofesionalno ako su dozvolili da dođe do ovakvog gafa.
[ Java Beograd @ 20.05.2019. 10:04 ] @
I tako, 1.mart je postao 1.april, 1.april je postao maj, i to ne 1. nego 31.maj ! Mašala!

Ko hoće da se kladi da ovo gov no neće da proradi pre septembra ?!




Čuj "hvala na razumevanju" !?! Pa ko kaže da imam razumevanja za "lidera u regionu"?
[ agasoft @ 20.05.2019. 10:11 ] @
Ako proradi do 1. novembra, ja ću biti srećan. Dno!
[ Grada22 @ 20.05.2019. 10:40 ] @

@Java

Koja je kvota? Ako je preko 35 spreman sam da reskiram..
[ flighter_022 @ 20.05.2019. 21:42 ] @
Svakih mesec dana sačekaju da prodje rok pa par dana kasnije pomere rok ya mesec ili dva u napred.

Ovako kako je, je po meni izuzetno neozbiljno. Nije stvar samo plaćanja online, nego i toga što uplate preko e-bankinga (a verovatno i sa papirnom uplatnicom) se nisu knjižile već preko 2 meseca. Al i ne gase naloge koji "nisu plaćeni" (a u stvari jesu i to odavno).
[ agasoft @ 20.05.2019. 21:52 ] @
Koji će to haos da bude kad jednom proradi. Naplaćivaće nam i ono što
smo već platili, imaće milion reklamacija. Ja nisam znao da je rok
ranije bio do marta, jer sam već negde u martu video 25. april. I koji
sam idiot, mislio sam da je to stvarno. Sad više ni u ovaj 31. maj ne
verujem...
[ djordje1979 @ 21.05.2019. 15:35 ] @
Ja im uredno ne placam od marta i ne bune se. Tako da samo opusteno...
[ agasoft @ 21.05.2019. 15:44 ] @
Pa kako da se bune kad ne znaju gde su bušni. I ja sam račun za mart
platio polovinom maja, mrzelo me ranije.. APrilski ćemo da vidimo. Ako
zasluže, platiću ranije.
[ SG kamikaza @ 03.06.2019. 07:54 ] @
Novi deadline.... 30. jun!
[ agasoft @ 03.06.2019. 08:14 ] @
30. novembar 2023.
[ calexx @ 03.06.2019. 08:53 ] @
Neko je pomenuo da oni uopšte nisu krivi za ova odlaganja nego neko drugi, pominje se Intesa banka kao razlog cele priče. Ne znam šta je tačno ali mene baš i ne pogađa jer koristim neke delove koji i dalje rade.
[ agasoft @ 03.06.2019. 09:06 ] @
Ne znam koji delovi rade ako nemam pregled i plaćanje računa. Šta će mi
drugo? Ma kakva Intesa. Sve je njima neko drugi kriv.
[ calexx @ 03.06.2019. 09:33 ] @
Rade Aktivni servisi gde može da se vidi trajanje kartica i stanje. U delu za plaćanje sam koristio samo pregled računa ali mi nije bitno jer ionako račune dobijem na mail i pre nego što bi se pojavili na portalu. Ne plaćam preko sajta, lakše mi da to odradim sa mts banke.
Čuo sam da moraju da čekaju da neko drugi završi svoj deo pa ne mora uvek da se kritikuju samo oni, možda je moglo da ostane sve kako jeste dok ta druga strana ne završi svoj deo ali možda i nije.
Ne razumem ovakve napade, ni meni se mnogi operateri/provajderi i slično ne sviđaju i ja to lako rešim. Kome ne odgovaraju mts usluge i portal, alternative ima. Kao što sam posle deset godina mogao da odem iz SBB-a čim su počeli da ignorišu stare korisnike i forsiraju nove. Lako sam presekao.
[ agasoft @ 03.06.2019. 10:36 ] @
Moje se priče verovatno sećaš sa SBB foruma. Ja nemam izbor bar za
internet. Televiziju sam sad rešio jer mogu da imam Eon preko neta. I
šta kažeš. ne razumeš ovakve napade? Pa vidi ovako: 21. vek, 2019.
godina, "najveći telekomunikacioni operater" kako sebe MTS naziva, 4
meseca nema usluge online plaćanja računa niti online dopune. I hajde,
da ostavimo na stranu to što nema 4 meseca. Da su tada kada su
obustavili sistem lepo napisali da to neće raditi do 31. oktobra, svi bi
se pomirili sa tim, ne bi niko dizao frku oko toga, čekamo oktobar. Ali
ne, oni lažu kao sve političke partije od 1990. pa na ovamo zajedno.
Prvo će radovi trajati do 25. marta, pa do 25. aprila, onda sledi 31.
maj, sada je to 30. jun... Ko sme da se kladi da od 30. juna nema ništa?
Da li se ovako ponaša najveći telekomunikacioni operater? Još će da mi
kažu jednog dana da radovi mogu da traju duže od očekivanog. Ali ko
postavlja ta očekivanja? Nisam sigurno ja došao tamo i rekao da radovi
traju do 25. aprila, nego je to valjda bilo neko kao odgovorno lice. Ili
možda čistačica što je čistila lift, pa joj tako dunulo da upiše. Evo ne
znam, ali bolje je radila usluga moj račun iz 2006. što nije imala
online plaćanje nego ovo danas. Meni ne može da bude lakše da plaćam
E-Račun preko ebank sistema, jer moram da kopiram svaki put pozive na
broj. pa to je bilo u trendu 2006, kada sam sa papirnog računa
prepisivao podatke, ali tada drugačije nije ni moglo. Neka samo lepo
napišu stvarno kad završavaju makar to bilo i za 5 godina. Ovako izgleda
kao da se deca u vrtiću igraju.
[ bakara @ 03.06.2019. 13:50 ] @
Ja sad otvorio MTS da vidim da li sam dobio racun za placanje, kad stoji otvorena stavlka za racun za mart 2019

Zbunio me skroz, kakav mart, pa prosao je i april, sve je to placeno, totalna zbrka.
[ calexx @ 03.06.2019. 14:35 ] @
Da, računi su bili redovni do martovskog, aprilski nije izašao ali mi je redovno (5. maja) stigao na mejl i lako je bilo za plaćanje.

To što si internetom ograničen na SBB ne znači i da moraš da koristiš MTS usluge. Uzmeš Telenor ili Vip, možda Globatel i više ne zavisiš od nesposobnog državnog operatera koji možda i nije najveći krivac za ovo ali je in kritikovati državnu firmu. Možda jednom i saznamo ko je usporavao sve ovo i zašto.
[ agasoft @ 03.06.2019. 14:55 ] @
Savršeno me nije briga da li je državna firma ili ne. Za novac koji
dajem očekujem samo najbolje i da sve usluge rade onako kako je opisano
pa makar te firme vlasnik bio iz Burundija. MTS nije nesposoban nego
bezobrazan a razlika između ta dva je ogromna. Krivica je verovatno
isključivo njihova, jer nikog ne isključuju ko nije plaćao račune od
marta, niti stižu opomene na njihove mobilne brojeve.
Internetom sam ograničen jer iako sam u Beogradu nijedna mreža nema pun
kapacitet 4G mreže. Potpuno je svejedno gde se ovakve stvari dešavaju.
SBB je po ovom pitanju i gori, jer šalje E-račun a nema nikakvo online
plaćanje. Šta je nekome lako i lakše, relativna je stvar. Milionima je
očigledno lakše da sede na šalterima i  čekaju 3 sata u pošti i tako sa
provizijama plaćaju račune.
[ bakara @ 21.06.2019. 13:00 ] @
Zbog greske u nihovom sistemu ja sam im uplatio dva puta isti racun a jedan preskocio.
Trazio sma mailom da to poravnaju, i dobio ovakav neodredjen odgovor

Citat:
Zahvaljujemo se na vremenu koje ste izdvojili kako biste nam se obratili.

S obzirom da su u toku radovi na unapređenju sistema, prikaz plaćenih i neplaćenih računa trenutno nije validan.

Sve pravilno izvršene uplate, biće i prikazane na portalu Moj Mts, posle završetka radova.

Završetak radova na unapređenju sistema očekujemo nakon 30.06.2019. godine.

Kako bismo izvršili provere, zamolićemo da nam dostavite oba dokaza o izvršenim uplatama.

Hvala na razumevanju.
[ djoka_l @ 21.06.2019. 14:54 ] @
Ja sam jednom kod njih uplatio račun za mobilni telefon koji mi je u Telenor mreži. Provalili su na osnovu poziva na broj šta sam uradio, pa su me zvali telefonom i pitali šta da rade sa tom uplatom.
Dogovorili smo se da ga proknjiže kao uplatu na stacionarni telefon u njihovoj mreži, a sledeći račun mi je bio umanjen za iznos koji sam greškom njima uplatio.

Nema potrebe da se brineš, bez obzira na to što si platio pogrešan račun dva puta, biće proknjiženo na pravi račun (valjda ).
[ calexx @ 21.06.2019. 17:58 ] @
Sada sam proverio i sve uplate su prikazane. Proveri da li su i te duple tu a u svakom slučaju će da reše taj problem, možda i bez ikakvog dogovora nego će da bude preplata i kasnije će da se preračuna. Ili su već preračunali.

Inače nisi pogrešio zbog njih nego si to uradio svojom krivicom, kako ja ne platim duplo? ;)
[ dejanet @ 21.06.2019. 19:20 ] @
Ama' bre imate pravo da platite vise puta sa istim pozivom na broj i to mora da se evidentira. Postoji nesto sto se zove saldo.
[ bachi @ 21.06.2019. 19:45 ] @
Garantuješ?
[ calexx @ 21.06.2019. 19:48 ] @
Sve uplate idu u avans, možeš da uplatiš unapred za celu godinu i mesečno će da ti odbijaju koliko sleduje. Ja povremeno imam neki kredit na pripejd broju, prebacim ga na postpejd i od toga se odbijaju pretplate dok ima na računu.
[ mjanjic @ 21.06.2019. 20:45 ] @
Ja im davno poslao e-mail sa pitanjem o pozivnom broju, tj. da li se može dobiti fiksan pozivni broj za uplatu zbog predefinisanog obrasca za uplatu, gde bih onda samo uneo iznos računa. Međutim, odgovor nisam nikad dobio.

Davno, tamo negde 2002-2003, dok sam imao broj u Telenoru, zvao tehničku podršku da pitam zašto SMS poruke ne stižu u jednu stranu zemlju. Čovek me držao 15 minuta sa nekom pričom, skinuli mi neki iznos od prepaid kredita, umesto da mi jednostavno kaže da sa tom zemljom nemaju ugovor o razmeni SMS poruka (tada je tako išlo, a oni konkretno nisu imali sa tom zemljom ugovor pa poruke nisu ni stizale). Kad je došlo dotel da u prepaid-u minut košta 15 din., a zaokružuje se prvi minut, pukao mi je film i tada sam prešao u MTS. Problema uglavnom nikad nisam imao, osim sa prošlim telefonom zbog kartice koja nije bila dobro opsečena, i tu i tamo po nekoj divljini nema interneta.

Kad pogledam ponudu telefona, svi su oni isti. Ili obore cene paketa uz neke popuste ako se ne uzima telefon, pa čim padne broj novih korisnika, vrate cene na staro...
[ bachi @ 22.06.2019. 09:21 ] @
Hoću da kažem da nekom ko nije sposoban da mesecima osposobi sistem za naplatu ne treba verovati apsolutno ništa, pogotovo ne da će dobro da rasknjiže uplate.
[ bakara @ 29.06.2019. 22:22 ] @
Citat:
calexx:
Sada sam proverio i sve uplate su prikazane. Proveri da li su i te duple tu a u svakom slučaju će da reše taj problem, možda i bez ikakvog dogovora nego će da bude preplata i kasnije će da se preračuna. Ili su već preračunali.

Inače nisi pogrešio zbog njih nego si to uradio svojom krivicom, kako ja ne platim duplo? ;)

Nisu sad je jos gore, pojavilo se tri racuna, ovaj racun od 1595 sam platio dvaputa a zapravo je ostao neplacen racun od 1162, a i ovaj od 2457 je placen...

Totalno konfuzija imaju preplatu a oni jos nisu to izravnali...
A provalite da su poziv na broj za mart i maj isti.




[ calexx @ 29.06.2019. 22:36 ] @
Kod mene je sve redovno, taj srednji maj je verovatno preplata martovskog računa pa pošto nema 211 aprilskog, možda je od druge uplate skinuto i ostalo nešto.
[ ademare @ 29.06.2019. 23:45 ] @
Evo i ja sam sada proveravao , posle ovih postova, inace ne proveravam nikada

Kod mene je sve u redu . Imam jedan MTS postpejd i BOX 4 sa mobilnom karticom . Ukupno dva racuna ,koje placam u isto vreme .

Sve je uredno proknjizeno po datumima itd . sve kako treba .

Mozda je sajt malo sporiji , dok nadje u bazi , pa par sekundi vrti u krug , ali sve je u redu sa racunima .
[ calexx @ 30.06.2019. 10:15 ] @
Mislim da je bakara zbog nerada portala duplo platio neki račun pa se napravio lom na sajtu ali mislim da je onaj srednji maj, pošto nedostaje april, pokrio taj račun sa pozivom na broj koji je korišćen. Pretpostavljam da u tom ili poslednjem računu postoji i stavka avansna uplata koja se posle troši za sledeće račune. Meni se desi da prebacim pripejd sa dosta kredita na postpejd i ceo kredit se pojavi kao avans pa od njega skida pretplate dok ima para.
[ Java Beograd @ 30.06.2019. 15:57 ] @
bakara je svojom uplatom srušio sistem !!!

Da nije tako ofrlje plaćao, MTS portal bi odavno bio u funkciji.
[ Branimir Maksimovic @ 30.06.2019. 16:27 ] @
Cek, to jos ne radi? Od marta?!
[ agasoft @ 30.06.2019. 16:31 ] @
Buhahaha. Još ne radi. Sad piše da neće raditi, pazi sad, do daljnjeg.
Juhuuuu!
[ bakara @ 01.07.2019. 16:21 ] @
Citat:
Java Beograd:
bakara je svojom uplatom srušio sistem !!!

Da nije tako ofrlje plaćao, MTS portal bi odavno bio u funkciji.

Nisam ofrlje placao, vec sam platio racun kao sto sam uvek do tad radio koji je tada stajao neplacen neznajuci da stanje na sajtu nije aktuelno.
i to sam uradio dvaput, a za malo i treci put da mi nije bilo sumnjivo sto je iznos identican

Ocigledno je to njima napravilo karambol, jer meni i dalje racun za april stoji neplacen a ova 3 sa prethodne slike se vode kao neraskjnizena i oni jos uvek ne znaju da kazu ko kome duguje i kakav je saldo.

Do sada su to mogli rucno da rasknjize, a na sajtu mi i dalje stoji racun koji navodno nije placen.

[ agasoft @ 01.07.2019. 16:33 ] @
Ja sam se danas udostojio da platim april i maj, i onako nikog ne
isključuju. Pa ćemo videti. Uplate za mart se vide na sajtu, sa sve
datumom. Platio sam ga čak osmog maja. Ako se može njima, može se i
meni. Još malo očekujem da otkaže sistem za izdavanje računa, pa da
plaćamo po poslovnicama, onako, odokativno. Ne znam kako se telefon
plaćao 1958. ali težimo ka tome.
[ Java Beograd @ 01.07.2019. 19:18 ] @
Citat:
bakara:  ... i to sam uradio dvaput, a za malo i treci put ...
Pa to ti kažem.
Ni jedan informacioni sistem ne može da funkcioniše ako neodgovorni pojedinci plaćaju iste račune dvaput, triput ...
[ agasoft @ 02.07.2019. 09:45 ] @
"Nemate neplaćenih računa", kaže portal, što je zamislite istina. Juče platio ručno zaostale račune i jutros se proknjižilo.
[ calexx @ 02.07.2019. 11:11 ] @
Ja sam pazim koje račune plaćam a koje sam platio, ne gledam neke portale. Sve račune platim redovno, za ove koristim mts banku a podaci su sa računa koji mi stižu na mejl ili u pismu i nikakvih problema nisam imao. Ne znam kako uspevate da zakomplikujete.
[ bakara @ 02.07.2019. 13:49 ] @
Kako?
pa vrlo prosto:

Ovaj racun od 1162din se na portalu nije ni pojavio dok nisam platio ovaj od 1595din


Sve dok nisam platio ovaj od 1595 koji je stajao u neplacenim racunima i umesto sa njim da rasknjize onaj od aprila od 1162din njima tu stoji dva racuna i visak sredstava
Takodje sam platio i ovaj od 2457 koji takodje nije rasknjizen> sa njim je sve u redu a nisu ga rasknjizili


Sve to i ja placam preko MTS banke, svi racune proveravam online i uvek vodim racuna o tome, a ovde je rec o cistom javasluku.
Imam unazad 20godina racune za vodu i stanar uplati pogresan poziv na broj, posaljem mail, posaljem sken uplatnice i oni sutradan to isprave i posalju mi karticu potrosaca, a MTS kao IT firma to ne moze ni posle vise poslatih mailova i zahteva da mi posalju trenutno stanje.
To je cist javasluk i nerad, nista vise.

Mogu i ja stanje da izracunam, ali ocekujem da oni to srede kod sebe.

[ Branimir Maksimovic @ 10.07.2019. 22:07 ] @
Sad sam primetio mts centar se ne apdejtuje od kraja maja. Uopste ne prikazuje koje je stanje racuna i koliko mi je cega preostalo na telefonu od tada ;(
[ calexx @ 10.07.2019. 22:37 ] @
Pa i kod mene zaglavilo od prošlog leta i za sve piše Neograničeno. ;) Menja samo Prenos podataka i trenutno zaduženje.
[ Branimir Maksimovic @ 11.07.2019. 01:51 ] @
Kod mene ni to.
[ Java Beograd @ 11.07.2019. 07:02 ] @
Prsli su, totalno.
Meni taman ističe ugovurna obaveza za desetak dana. A ionako sam se godinama premišljao 'oću li ili neću da pređem u Lelenor. Sad sam rešio.

Mislim, ne očekujem ništa spektakularno, ali smoriše me ovi.
[ calexx @ 11.07.2019. 09:50 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:
Kod mene ni to.
Ništa? Opet sam pogledao, piše da mi UO traje još 50 dana (što je precizno jer traje do 30. avgusta) i da je stanje na računu 333,33 a to sam juče uplatio 2x200 dopune za kredit, stanje je bez PDV-a pa je i to i ažurno i precizno. Sigurno je i prenos podataka tu negde, piše da imam 5852 od 6144MB.

Jedino je prikaz prethodnih računa stao u martu ali to pratim na portalu tj računi mi stižu na mejl.
[ Branimir Maksimovic @ 11.07.2019. 14:41 ] @
Kod mene uopste ne pise kolka je UO, a pisalo je. Ama bas nista se ne apdejtuje od kraja maja.

edit:
neverovatno, evo upravo sada se apdejtovalo, sad pise kolko je preostalo uO i kolko imam interneta,
medjutim zadnji prikazani racun je za mart.
[ Branimir Maksimovic @ 11.07.2019. 14:50 ] @
Citat:
Java Beograd:
Prsli su, totalno.
Meni taman ističe ugovurna obaveza za desetak dana. A ionako sam se godinama premišljao 'oću li ili neću da pređem u Lelenor. Sad sam rešio.

Mislim, ne očekujem ništa spektakularno, ali smoriše me ovi.


Telenor 1600 din, Mts 1500 din, Vip 1200 din za taj paket gde nema ogranicenja u sms i minutima.
[ agasoft @ 11.07.2019. 15:29 ] @
Meni se na portalu ne vidi više nijedan račun.
Sredio sam ih.
Platio april i maj, i sad samo piše da nemam neplaćenih računa. Naravno jun nisam platio ali ga tamo nema. Sve se očistilo.
[ calexx @ 11.07.2019. 17:01 ] @
Citat:
Branimir Maksimovic:Telenor 1600 din, Mts 1500 din, Vip 1200 din za taj paket gde nema ogranicenja u sms i minutima.
Sada postoji i opcija cenkanja tj imaju službe za odvraćanje koje pozovu po isteku UO i nude popuste. Mislim da mts ide do ~1.200 plus neko dobije i koji mesec po dinar. Meni ističu tri kartice krajem sledećeg meseca i jednu ću da produžim a dve idu na pripejd. Iz nekih razloga neću da tražim benefite, moram na kratko da pređem na pripejd a onda više ne važe opcije popusta.
[ Branimir Maksimovic @ 11.07.2019. 17:06 ] @
Dobro da znam to, zeni istice sad 12.8.
[ calexx @ 11.07.2019. 17:44 ] @
Ne moraš ni da znaš, obično pozovu pred kraj UO a ako i ne pozovu, kad odeš da odjaviš tj prebaciš na pripejd kao što sam ja skoro radio, samo zapišu šta želiš i kažu da sačekaš da te pozovu iz te službe pa oni počnu da nude šta imaju a tvoje je da se cenkaš. Samo moraš da paziš na pozive, ako te pozovu a ne javiš se, uglavnom više ne zovu nego odrade traženo.
[ ademare @ 11.07.2019. 18:47 ] @
Ko nije zadovoljan sa MTS tarifama , treba samo da saceka da MTS Prekopira od VIP-a

Pisali smo u temi o MTS paketima, gde su ljudi isticali prednosti Net tarife kod VIP-a . Tada sam napisao da ocekujem da MTS iskopira od VIP i to se naravno desilo .

Uveli su Zmaj tarifu sa 10 Gb Net-a + 10 za Youtube . Paket ej kao stara morava 2 sa 200 minuta . Za 1.000 din bez telefona O.K. ponuda , kome treba dosta mobilnog neta .

Jer Morava 2 danas ima 0.5 GB i 300 minuta za 1.000 din .

[Ovu poruku je menjao ademare dana 11.07.2019. u 19:59 GMT+1]
[ BluesRocker @ 12.07.2019. 09:00 ] @
Citat:
calexx:
Ne moraš ni da znaš, obično pozovu pred kraj UO a ako i ne pozovu, kad odeš da odjaviš tj prebaciš na pripejd kao što sam ja skoro radio, samo zapišu šta želiš i kažu da sačekaš da te pozovu iz te službe pa oni počnu da nude šta imaju a tvoje je da se cenkaš. Samo moraš da paziš na pozive, ako te pozovu a ne javiš se, uglavnom više ne zovu nego odrade traženo.

Gde ne zovu, gori su od Jehovinih svedoka. Mene su zvali 5-6 puta za 24 časa dok nisam popustio. Isto se prvi put nisam javio, drugi put rekao da moram da razmislim.
[ calexx @ 12.07.2019. 20:09 ] @
Sada su se pojavili računi i na portalu, za fiksni sam već dobio mejl, za mobilne nisam ali su svi na portalu. Jedino je ovaj drugi prikazan kao dva, jedan kao račun, drugi kao dodatna kamata ali u oba je sve sabrano. Polako se opravljaju.
[ ironman @ 13.07.2019. 01:14 ] @
Ne znam dal ima veze sa portalom, ali avansi su nestali.
[ nenandi @ 13.07.2019. 23:56 ] @
Ako uplatite na isti poziv na broj evidentiraju kao visak uplate, ne znam kao su generisali poziv na broj da je isti za April i Jul.
[att_img]
[ calexx @ 14.07.2019. 09:46 ] @
Verovatno si imao neku uplatu viška i po julskom zaduženju imaš višak koji će da raspodele na prvi neplaćeni. Valjda. Nisi plaćao ovih meseci?
[ nenandi @ 14.07.2019. 21:38 ] @
Placam sve redovno jedino razlikujem po pozivu na broj koji je sada isti za April i za Jul.
Visak je verovatno i tako nastao jer sam uplatio dva puta na isti poziv na broj :)