[ 2012 @ 02.09.2015. 16:52 ] @
Koa sto se vidi iz naslova imam problem sa instalacijom Powerpivot-a ili dodavanje na instalirani Excel 2010.

Sve sam odradio kako pise na sajtu Microsoft-a, instalirao sam Microsoft.NET Framework, instalirao sam PowerPivot for Excel, poznata mi je procedura za instalaciju dodataka u Excel-u, ali ne uspeva mi nikako da dodam PowerPivot.

Da li se neko od vas sretao sa ovim problemom ili mozda zna neki trik ili posebnu proceduru kako se vrsi instalacija/dodavanje u Excel-u. Da li mozda ima neka greska koja se dogadja, ada je Microsoft nije lepo obradio.

Evo u prikaza sta sam ja instlairao, da li sam nesto propustio da instaliram?







[ Brodoplovac @ 02.09.2015. 17:57 ] @
U predzadnjoj slici, gde piše "COM addins", pogledaj u poslednoj stavci u meniju "Disabled items" da ti kojim slučaje Powerpivot nije disejblovan.

U "Trust center" pogledaj pod "Add-ins" da ti nije štiklirano "Disable all application addins."
[ 2012 @ 02.09.2015. 18:24 ] @
Citat:
Brodoplovac: U predzadnjoj slici, gde piše "COM addins", pogledaj u poslednoj stavci u meniju "Disabled items" da ti kojim slučaje Powerpivot nije disejblovan.

U "Trust center" pogledaj pod "Add-ins" da ti nije štiklirano "Disable all application addins."


Ptoverio sam, nema iskljucenih aplikacija (ako mogu tako da prevedem)




[ 2012 @ 02.09.2015. 18:29 ] @
Sad sam jos jednom pokusao da instaliram dodatak i doslo je do promene u upozorenju/opbjasnjenju.
[ 2012 @ 02.09.2015. 20:30 ] @
Resio sam problem. Nije bilo jednostavno, ali sad imam problem sa Power Query-jem, ako zavrsim nocas objavicu resenje za oba problema, ako ne uspem da resim power query prikazacu resenje za powerpivot
[ 2012 @ 04.09.2015. 21:22 ] @
instalirao sam PowerPivot uz malo vise problema. Power Query nisam instalirao jer mi trazi SP1 za Windows 7 (OS koji imam instaliran), a ja ne znam da napravim instalaciju SP1, tako da ce to sacekati.

Kako sam napisao da dam odgovor kako sam resio problem cisto ako nekome bude trebalo.

Prvi korak koji sam uradio bio je da pozovem Google u pomoc i pitma ga da mi malo pomogne.
- na ovoj adresi sam nasao jedno od ponudjenih resenja (komplet objasnjena procedura) http://blogs.msdn.com/b/haahma...vsto-add-in-does-not-load.aspx

Kod mene je u Registry u LoadBehavior bila upisana vrednost 2, to sam morao da prepravim na 3 (kako pise u uputstvu). Kad sa prepravio (promenio) vrednost vratio sam se ponovo u Excel i pokusao sa instalacijom powerPivot-a.

Pri pokusaju instalacije pojavilo se upozorenje kako nedostaje jos neki dodatak (Visual Studio Tools for Office ) i ja sam instalirao Microsoft Visual Studio 2010 Tools for Office Runtime, ponovo pokusao instalaciju PowerPivot-a i sad sve radi kako treba.