[ eskachagt @ 05.09.2015. 14:01 ] @
pozdrav. imam problem sa telefonom, u pitanju je samsung s3 i9305, sve bilo ok do prije 3 dana, telefon se samo počeo restartovati. probao sam uci u recovery mod ali ništa opet se restartuje, takođe probao i safe mod opet ništa :(
šta raditi? dali je moguće ubaciti drugi rom u ovakvom stanju? i da li je neko imao ovakav problem ?
[ popusicko @ 05.09.2015. 14:27 ] @
Taster sa desne strane za paljenje ti je prljav.Za prvu pomoc mozes lagano da ga kucnes 3-4 puta o sto i proradice.
[ eskachagt @ 05.09.2015. 15:18 ] @
probavao sam i to, čak sam rastavljao tel i čistio taster ali opet isto, kad pritisnem taster on se počne paliti i onda se nonstop gasi pali sam, isto tako uđe u recovery mod samo stignem tasterom krenuti na dole 1 ili 2 puta i on se ugasi i opet ispocetka sve... zaboravio sam napisati da prekida i punjenje kad ga prikopčam na punjač, pojavi se baterija sa znakom punjenja i blinka neprestano
[ gilopile @ 05.09.2015. 15:32 ] @
I ja sam prvo posumnjao na taster. Cekaj, kad ga redovno ugasis, on se ne pali sam od sebe? Ako je tako, onda ima neki HW problem.
[ eskachagt @ 05.09.2015. 15:49 ] @
nemogu ga ugasiti na power dugme, izvadim bateriju, i tel se ne pali sam kad vratim bateriju, miruje sve normalno dok ne pritisnem power, onda se krene palit pocetna slova a zatim se sam nastavlja restartovati sve dok ponovo ne izvadim bateriju
[ gilopile @ 05.09.2015. 15:54 ] @
OK, znaci nije dugme u kratkom spoju...Sta se desava kada udjes u download mode, pa pokrenes ODIN? Da li se tada restartuje i da li ga ODIN prijavi?

Mozda glupo, ali pokusaj sa drugom batt. Mozda je ta dibidus izgubila kapacitet, pa i punjenje zeza. Retko se desi da u toj meri ode, ali ko zna.
[ eskachagt @ 05.09.2015. 16:04 ] @
da i tada se restartuje, pojavi mi se downloud meni na mozda 2-3 sec i opet se krene restartovati, kao i sa recovery menijem isto. baterija je ok jer sam uzimao od druga i isto se desava i svoju sam prebacivao kod njega i radi.
[ gilopile @ 05.09.2015. 16:06 ] @
Jbg, ocito da HW zeza. Jedino sto mozes da uradis je da raskacis sve sa ploce, kameru i ostalo, prekontrolises microSD slot da nje neki pin u kratkom spoju...
Ako ne pomogne, najvarovatnije problem sa eMMC ili lpddr memorijom.
[ eskachagt @ 05.09.2015. 16:46 ] @
ok, pokusacu i to, pa javljam rezultate... a imal nade ako bude do eMMC ili lpddr memorije ili cu morat trazit drugu plocu???
[ popusicko @ 05.09.2015. 23:28 ] @
JESTE taster za paljenje!
[ gilopile @ 06.09.2015. 02:38 ] @
Citat:
eskachagt:
ok, pokusacu i to, pa javljam rezultate... a imal nade ako bude do eMMC ili lpddr memorije ili cu morat trazit drugu plocu???



To se u biti ne menja.


@popusicko, ok, svi smo mislili da je on u pitanju... Ali ne moze biti, jer kada izvadi batt., vrati i onda tek kada stisne power dugme startuje, znaci pre nego stisne ne desava se nista, sto znaci da rdi on/of. Spoj ili ne...Uostalom, neka izvadi kratkospojnik/ zabicu sa plocice....
[ popusicko @ 06.09.2015. 07:43 ] @
Ne bih tvrdio da nisam imao isti problem sa tim telefonom.
[ eskachagt @ 10.09.2015. 15:44 ] @
pozdrav. bio je telefonn u servisu dva dana i nema mu spasa... zamjenili prekidač novim, radio pola sata i opet po starom stalno se restartuje. na kraju mi rekli da je procesor u pitanju 100%. pokusaću jos da nađem razbijen telefon pa da prepakujem ploču ne znam šta drugo...