[ korisnikk @ 09.09.2015. 15:32 ] @
Narucena posiljka(patike) mi je stigla u Srbiju preko kurirske sluzbe DPD.
Iako je vrednost posiljke ispod 50 evra,DPD(Srbija) odbija isporuku i zahteva od mene angazovanje speditera.
Formalno objasnjenje je da oni u Srbiji rade samo sa pravnim licima(ovu informaciju nisam uspeo nigde zvanicno da nadjem u pisanoj formi).
Da li je sve ovo po zakonu?
[ ademare @ 09.09.2015. 18:16 ] @
Jel to ovo ?? www.dpd.com

Pitam jer za njih priznajem nisam nikada ni cuo. Svaki kurir u Srbiji moze da radi sta hoce !! Zato i nemaju svi jedinstvenu , uniformnu politiku poslovanja.

Tako da je odgovor nazalost da . Kurir moze za svaku posiljku da trazi angazovanje Posrednika, speditera, najcesce nude sami sebe, ali i ti imas pravo da nadjes svog, mada se to nikada ne isplati , sem ako nisi sam Spediter, jer uvek moras da otkupis dokumentaciju po visokoj ceni od Kurira.

Zato se Nikada u Srbiji nista i ne narucuje preko Kurira , ko zna za jadac. Oni koji ne znaju njima ostaje da plate. Naravno to sto DHL ne naplacuje nista do 50 Eura Ne znaci da je to po Zakonu !!
[ bakara @ 09.09.2015. 19:40 ] @
Najbolje proveriti direktno sa njima koliko bi kostalo da oni carine, ako je skupo jednostavno reci da vrate paket.