[ milenkos78 @ 10.09.2015. 08:33 ] @
Pozdrav drugari,

Imam oko 7500 e-mailova koji su stizali na gmail, automatskim odgovorom sa nekakvog servera, svaki "body" je isti, samo su podaci drugačiji. Sve mailove sam uspeo i u outlook-u otvoriti (povezivanjem outlook-a na gmail). U prilogu se vidi kako to izgleda. Ono što na kraju trebam da dobijem je koliko ima ploča dimenzija 510x400, i kako se zove fajl, koliko ima druge dimenzije itd. Hoću reći da je sve to nekako složeno u excelu ne bi bio problem nikakav. Zna li neko kako to izvesti?

Htedoh pitati kako uvesti email body u excel,od svih mailova i napraviti tabelu u excelu. Teško je objasniti tačno, mada mislim da me sad već razumete.



[Ovu poruku je menjao 3okc dana 10.09.2015. u 15:45 GMT+1]
[ 3okc @ 10.09.2015. 14:51 ] @
Ne znam koliko si vičan programiranju, Outlook podržava VBA. Lično ga ne koristim ali bih se kladio da ima objekat koji "gađa" baš Body mejla.

Na MS portalu imaš ponuđeno rešenje za povezivanje sa Excelom (opet uz VBA).
Vidi: Getting Data From Outlook E-Mail into Excel
[ milenkos78 @ 10.09.2015. 15:00 ] @
Nikada nisam koristio VBA. Maksimalno crpim excel bez VBA.
[ Jpeca @ 10.09.2015. 15:43 ] @
Koristeći Export/Import alat iz Outlooka (File/Open & Export/ImportExport, Export to a file) možeš da napraviš csv file (coma separated values) za sve mailove iz foldera. CSV se lako otvara iz Excela. U koloni B je Body. Ostale višak kolone obriši i to je to.
Ovo pričam za 2013. Prethodne verzije Outlooka imale su direktan export u Excel fajl.

Drugi način je da ubaciš kolonu Message u pregled poruka (eventualno privremeno obrišeš šta ti ne treba) i onda Select All (CTRL+A) i Copy/Paste u Excel. Posle Message obriši iz pregleda poruka - vrati pregled poruka kako ti je bilo.
[ milenkos78 @ 10.09.2015. 15:51 ] @
Exportovao sam iz 2007 i dobio sve od koga, za koga, subject, ali nema body
[ Jpeca @ 10.09.2015. 16:04 ] @
Nemam 2007 da probam. Probao sam iz 2013 i kao što sam ti napiso u A koloni dobio sam Subject, a u B koloni dobio sam Body itd.
Otvori sa Notepadom, proveri da nisu neke kolone spojene.

Ako ne primeni drugo rešenja sa Copy/Paste ono je možda i brže. Da dodaš kolonu Message u pregled poruka desni klik na zaglavle izaberi Field Chooser. U Field Chooseru nadji Message kolonu i prevuci je u zaglavlje gde ti odgovara
[ djoka_l @ 10.09.2015. 16:07 ] @
Kako bih ja uradio da sam na tvom mestu:

Uradio bih export podataka iz gmail-a (prethodno bih označio posebno mailove koje treba eksportovati.
Kao rezultat dobije se zipovan tekst fajl u kojem su mailovi.
Pretpostavljam da je body html, pa bih napravio neki parser u perlu ili awku koji bi našao podatke koji su ti potrebni i ispisao bih polja u csv fajl.

Ako ne znaš perl ili awk i ne znaš kako da parsiraš HTML, platio bih nekome da to uradi.
[ milenkos78 @ 11.09.2015. 09:55 ] @
Rad sam platiti ovo, samo kome... Ako neko želi da uradi neka se javi [email protected]
[ djoka_l @ 11.09.2015. 10:18 ] @
Sad mi nešto pade na pamet.
Ta firma koja ti je slala mail generisala ga je automatski. Mora da imaju neku bazu podataka gde se već sve to nalazi. Pre nego što nekog angažuješ, da pitaš prvo njih da li imaju te podatke sačuvane i da li mogu da ti ih isporuče.
[ milenkos78 @ 11.09.2015. 10:22 ] @
Ma kakvi, to je neki Linux server kod mene u firmi, ali nema bazu, nego samo šopa tako redom... Lik koji je pravio software nije više u Srbiju niti bi znao gde da gi tražim.
[ milenkos78 @ 11.09.2015. 10:40 ] @
CSV sam probao i nije dobro, tačnije ti podaci u tabeli uopšte ne izađu u excelu.
Pretpostavljam da samo VBA pomaže.
[ 3okc @ 11.09.2015. 15:20 ] @
Evo recimo uputstvo za preuzimanje mejlova iz Gmail-naloga u csv, ali je pisano za Thunderbird: http://www.khughes.co.uk/tech/...to-excel-csv-with-thunderbird/

Postoji više načina da se ovo reši i sigurno da je je VBA jedan od njih - bilo iz samog Outlook-a ili iz Excel-a, svejedno je. Ali, isti mejlovi bi se mogli prevući u neki folder i onda tamo obrađivati recimo uz neku PowerShell skriptu (npr da se iz svakog mejla izvlače samo određeni redovi u neki novi (kumulativni) txt fajl, budući da su mejlovi samo običan txt).

U svakom slučaju, ne možeš očekivati da će se iko napamet upuštati u kodiranje. Ako već ne možeš da postaviš neki uzorak za obradu a sam ne možeš da prilagodiš postojeća rešenja onda je angažovanje nekoga jedini izbor.
[ milenkos78 @ 11.09.2015. 15:33 ] @
Ima li neko iskusan, zainteresovan da mi reši ovo uz naknadu naravno.
[ 3okc @ 11.09.2015. 15:44 ] @
Sastavi oglas i objavi na berzi IT poslova, ne ovako.
[ milenkos78 @ 11.09.2015. 15:53 ] @
OK, nesam znao.
[ Shadowed @ 12.09.2015. 00:14 ] @
U Outlook-u bi trebalo da mozes da selektujes poruke i prevuces u neki folder i tako ih kopiras kao zasebne fajlove. Uradi to za recimo 5 poruka, zipuj ih i okaci ovde uz poruku.