[ pisac @ 11.09.2015. 22:02 ] @
Imam problem, linux ne može da uspostavi vezu sa više od jednog USB ADSL modema.

Mogu ja da ih povežem, i u /sys/class/atm/ se vidi da je ADSL modem povezan zajedno sa podacima o stanju adsl veze, ali br2684ctl radi samo sa prvim prikačenim modemom (koji ima sufiks 0, ostali dobijaju 1,2,3...), i ništa ga ne može naterati da proradi sa nekim drugim. Ako izvadim prvi modem a ostane samo drugi/treći/koji_god, br2684ctl neće da radi sve dok ne izvadim i vratim jedan od ostalih tako da dobije sufiks 0.

To mi trenutno pravi poveći problem, jer treba da uspostavim 2 ADSL veze preko 2 USB modema što je u stvari ispalo nemoguće. Mogao bih u teoriji da stavim eternet ADSL u bridž modu i koristim pppoe sa linuksa preko eth-a umesto preko nas-a, ali to ovde nije poželjna opcija.

Postoji li rešenje za dotični problem?

P.S. Da napomenem, br2684ctl radi u više instanci, može se povezivati na 8.35, 8.36, i druge vpi.vci brojeve, ali sve to samo preko jednog jedinog - nultog ADSL modema.
[ niceness @ 12.09.2015. 11:03 ] @
Jesi li pokušao za parametar "-a" pored vpi/vci navesti i interfejs npr. "br2684ctl -c 0 -a 3.8.35"?
[ pisac @ 12.09.2015. 13:01 ] @
Eee, pa za to služe pitanja na forumu

Nisam probao do malopre, deluje da će da radi (nisam trenutno na lokaciji sa dve linije).
[ niceness @ 20.09.2015. 20:31 ] @
Jesi li probao, radi li?
Nego interesuje me, zašto ti trebaju usb modemi, što ne ruter u bridge-u?
[ pisac @ 22.09.2015. 00:34 ] @
Radi.

USB jednostavno zato što ih imam . A i više mi se sviđa da status i logove (retraining i slično) ADSL-a gledam u linuxu a ne da ih kopam (ako uopšte može) u ograničenim neprijatnim web stranama rutera.