[ DeDaMrAz @ 01.04.2004. 03:16 ] @
Ako je nekome potrebno mogu da "napunim prazne" T610 i da ih dignem na verziju R6B004 naravno sa srpskim jezikom, kao i da skinem podesavanja operatera sa njih Trenutno proveravam sta je novo u verziji R6B pa cu javiti na ovaj post! Trenutno mi samo predstavlja problem sto telefon moram da vratim na fabricka podesavanja prilikom tog procesa, ako neko ima ideju kako to da zaobidjem neka se javi Pozdrav svima!
[ sloper @ 01.04.2004. 16:34 ] @
koji hardware koristis za dizanje SW na "Empty Board"

pozdrav
[ Dr S E M A @ 01.04.2004. 18:53 ] @
ne kontam pitanje ovog kolege prije mene????????
kojim boxom radiš punjenje "empty board" t610, ja sam zasad primijetio da to samo radi SE FIGHTER, nisam još čuo da to radi DIV ili Tornado isl.
[ legija @ 01.04.2004. 20:43 ] @
Sa tornadom je sasvim jednostavno "napuniti" empty board. Cak jednostavnije i Brze nego sa SE fighterom.


[ sloper @ 01.04.2004. 21:07 ] @
Hvala na odgovorima

Cuo sam da je Tornado FLasher (USF3) trenutno najjaci GSM tool on the world, ili mozda gresim?

mozda zato sto ga dobijam u subotu, :) :) :) :)
[ DeDaMrAz @ 01.04.2004. 22:15 ] @
Sve pohvale za tornado, ali ja licno nikad nisam bio pobornik univerzalnih resejna za telefone! Ja sam moj telefon napunio sa SE Fighterom (hvala dark_shark-u) i sto je najinteresantnije on vise nije "empty" sada ga mogu bez problema flesovati cime hocu, griffin-om, DIV-om...
Moje misljenje je da do sada niko nikad nije napravio toliko dobar univerzalni soft za sve telefone, a siguran sam da recimo tornado nece imati one mogucnosti koje ima fighter, jer jednostavno je previse obimno "gradivo" da bi ga odradjivala jedna sprava, a uostalom i zarada je daleko manja
[ sloper @ 02.04.2004. 08:44 ] @
slazem se sa stobom, ni ja nisam pobornik uredjaja koji rade vise telefona ali kad pogledas da je cena SE Figthera oko 250 e ,pa onda da kupis griffina, pa plus neki motorola box, pa box za Sasmung,to ti je vec dosta para. Ja radim u mestu gde cirkulise oko 10.000 stanovnika od toga ako polovina nema mobilni, pa mi se neisplati da ulazem previse, jer cu tesko izvuci te pare. Zamisli kad ti dodje musterija i kaze: Imam telefon PINOKIA 5110 i treba da se RASKODIRA, ili dodje covek i kaze ukocio mu se sat na mobilnom telefonu, ukocio se na 22:01 h, kad ja pogledam a ono Panasonic G450 a na displeju mrezni kod Mobtelove mreze i stoji 220-01, da popizdis, i tako svaki dan, pa mi dodje da zatvorim radnju i kupim traktor i pocnem da se bavim poljoprivredom....hehehehe

...debelo sam promasio temu, izvinjavam se :)))))
[ legija @ 02.04.2004. 17:58 ] @
@Dr Sema
Kolega, posto vidim da ne poznajes mogucnosti Tornada, da ti malo pojasnim:
Tornado MOZE upisati OTP imei u "praznu plocu" . Takodje moze, brze od SEF, kreirati i upisati sigurnosne zone u sve "AVR" bazirane sonyericsson modele.

Vezano za boxove, ja samo za nokije koristim 4 (cetiri) boxa.
Stari "cheap flasher", Griffin, Matrix i Tornado. (hronoloskim redom;) )
Najvise koristim Tornado, jer ipak radi najbolje. Ima nekih bagova, svi ih imaju, ali desi se da ponekad cak ni tornado, ni griffin ni matrix ne mogu odraditi posao, a odradi "kinez". TO jeste u domenu SF ali desava se.
Iako nemam bas nesto puno posla u zadnje vrijeme, ipak mi sva ta cuda trebaju. Evo upravo danas sam imao telefon koji nisam mogao rijesiti a da ne upotrijebim i tornado i griffin.
Meni je svejedno, ja prodajem sve boxove, ali svakom bih preporucio Tornado. Ako nista, ono bar zbog nokia telefona se isplati.
[ DeDaMrAz @ 08.04.2004. 23:33 ] @
Jos nekoliko cinjenica koje idu u korist SE Fighter-a: prva je sto SEF moze upisati R6B004 verziju u telefon, dok koliko sam video USF to ne moze (ukoliko gresim ispravite me) a druga je ta da ce u narednih nedelju ili dve izaci nova verzija SEF-a koja ce moci da "dize i spusta", otkljucava T610/630, Z600 soft.ver.R6B021 (koja je trenutno krajnje interesantna-IZBEGAVAJTE JE)!