[ jesus alejandro @ 13.09.2015. 11:50 ] @
Ovako, imam dve tabele u zasebna dva sheet-a. Prva tabela ima sledeće kolone šifra artikla - artikal - stanje lagera - prodaja a druga tabela kolone sifra artikla artikal (oba podatka su objedinjena u jednoj koloni) - prodaja . U prvoj tabeli kolona prodaja je blanko i trebalo bi da podatak preuzima iz druge tabele iz kolone prodaja. Da li je moguće, i kako, da se podaci prepoznaju samo na osnovu šifre ? Slabo sam radio sa VLOOKUP funkcijom a nemam nešto puno vremena da se tome posvetim ovih dana pa je svaka pomoć dobrodošla.
[ Ivek33 @ 13.09.2015. 20:14 ] @
Mogao si postaviti primjer za download, no ovako evo prijedloga

Dodaj pomoćnu kolonu F i izdvoji šifru iz spojene G kolone (ako je Tabela2 u rasponu G1:H100)
Code:
=VALUE(LEFT(G2;FIND("-";G2)-1))
ako je separator između šifre i naziva "-", npr: 101-Kukuruz

U Tabela1 (ako su podaci u rasponu A1:D100) u koloni prodaja pomoću VLOOKUP funkcije pronađi podatak za uvjet iz A kolone
npr:
Code:
=VLOOKUP(A2;$F$2:$H$100;3;FALSE)
[ jesus alejandro @ 13.09.2015. 20:45 ] @
Hvala na pomoći, probaću sutra, inače separator je space ...
[ jesus alejandro @ 13.09.2015. 20:52 ] @
Ovo funkcioniše sa izdvajanjem šifara, problem mi je što su šifre u formatu 00001, a u kolonu mi upisuje 1. Kako da formatiram ćeliju da mi upisuje šifru u formatu kao u originalu ?
[ jesus alejandro @ 13.09.2015. 21:14 ] @
Evo i primera (sa unetom ispravkom za odvajanje šifre). Sada mi je potrebno da se u sheet-u Lager u koloni NEDELJNA PRODAJA preslikaju podaci iz sheet-a Prodaja iz kolone PROSEČNA NEDELJNA PRODAJA.
[ 2012 @ 14.09.2015. 00:13 ] @
Citat:
jesus alejandro: Evo i primera (sa unetom ispravkom za odvajanje šifre). Sada mi je potrebno da se u sheet-u Lager u koloni NEDELJNA PRODAJA preslikaju podaci iz sheet-a Prodaja iz kolone PROSEČNA NEDELJNA PRODAJA.


Sifra artikla morabiti ista u svim tabelama koje koristis.
naziv artikla koji je vezan za odredjenu sifru mora biti isti u svim tabelama.

kada taj problem resimo (izvrsimo korekciju) onda upotrebimo VLOOKUP za spajanje vrednosti iz razlicitih tabela.

[ jesus alejandro @ 14.09.2015. 05:53 ] @
Ok, rešenje mi je da šifre vodim kao 1, 2, 3 a ne 00001, 00002, 00003 ...
[ 2012 @ 14.09.2015. 07:09 ] @
Citat:
jesus alejandro: Ok, rešenje mi je da šifre vodim kao 1, 2, 3 a ne 00001, 00002, 00003 ...


To je cisto tehnicko pitanje kako ces voditi sifre. Jedino je vazno da sifra bude ista u svim tabelama, zato sto po sifri kasnije vrsis povezivanje tabela (ili delova tabela )

Iz nekog mog iskustva mislim da je pristojno resenje da pocinju sa 1 ili bilo kojim drugim brojem osim nule, tako da dobijes situaciju kao kod numerisanja hotelskih soba.
Neka druga prihvatljiva opcija je da ispred broja imas slovo ili nekoliko slova (pr. A0001 --alati; M0001-materijal; D0001--delovi), sve zavisi od vrste posla i od kreativnosti.
[ Ivek33 @ 14.09.2015. 08:42 ] @
Citat:
jesus alejandro:
Ovo funkcioniše sa izdvajanjem šifara, problem mi je što su šifre u formatu 00001, a u kolonu mi upisuje 1. Kako da formatiram ćeliju da mi upisuje šifru u formatu kao u originalu ?
Kao što je kolega rekao ti šifre možeš pisati u bilo kojem formatu. Međutim ja mislim da bi trebao dobro isplanirati kako ćeš voditi šifre zbog eventualnog sortiranja i filtriranja u budućnosti. Ja sam obično krenuo sa brojem 10001, 10002, 10003... (sve zavisi o količini proizvoda, vrstama, grupama itd itd..)
Ako su proizvodi razvrstani po nekim grupama tada mi je prvi broj označavao grupu proizvoda itd itd...

Inače, možeš voditi i kao tekst, u tom slučaju u tvojem primjeru datoteke na Sheetu "Prodaja u A stupac postavi formulu
Code:
=LEFT(B2;FIND(" ";B2)-1)
, tako će ti izdvojena šifra biti formatirana kao text.

Na Sheetu "Lager" stupac A formatiraj kao text.
I na kraju formula za pretraživanje je
Code:
=IF(A2="";"";VLOOKUP(A2;Prodaja!A2:D31;4;FALSE))

[ donrile86 @ 29.09.2015. 15:07 ] @
Pozdrav.

Da li mogu da iskoristim ovu temu za malu pomoc jer nisam bas vest u Excel-u, a ne bih da otvaram novu temu.
Interesuje me da li neko moze da mi objasni kako da zadam odredjenu funkciju u Excel-u da mi program sadrzaj jedne celije koja se nalazi u prvom sheet-u automatski prebacuje u neke odredjene celije koje se nalaze u ostalim sheet-ovima? Dakle, hocu sve podatke da unosim u prvi sheet (on mi je glavni), a program da ih rasporedjuje u ostale jer mi dosta vremena oduzima da jedan isti podatak unosim u svaki sheet zasebno. Ako treba mogu da postavim i fajl kao primer.

Hvala svima.