[ Valentine @ 13.09.2015. 17:10 ] @
Potrebna mi je pomoc. Naime imam dugogodisnje iskustvo u prodaji kozmetike u inostranstvu. Zelim da uvezem kozmetiku (konkretno razmatram izmedju brendova kojih nema na nasem trzistu a povoljni su i kvalitetni). Za pocetak bi otvorila maloprodaju u mom gradu a kasnije bi se i prosirili, a mozda i online prodaja.
E sad ono sto me zanima je na kakve troskove trebam da racunam u startu oko uvoza i carine. Maloprodaja i veleprodaja kao i sam uvoz nemaju bas mnogo dodirnih tacaka, pa sam na tom polju totalni laik. Kozmetika bi bila iz evropske unije i uglavnom se radi o dekorativnoj kozmetici (iliti sminki).
Hvala unapred na informacijama.
[ jesus alejandro @ 13.09.2015. 18:50 ] @
Trošak za robu, prevoz, carinu plus pdv, usluge špeditera i trošak za uzrokovanje robe (od 12 - 18000 po bar kodu). Čim sve to završiš robu možeš da prebaciš u magacin ili maloprodaju i kreneš sa prodajom. Uvoz robe za tvoju maloprodaju teško da može da ti se isplati.
[ Valentine @ 14.09.2015. 11:56 ] @
Hvala ti puno. Tako nesto sam i ja racunala samo to za uzorke nisam znala. Na sajtu carine pise da je uvoz kozmetike iz eu slobodan sta god to znacilo.
[ jesus alejandro @ 14.09.2015. 15:00 ] @
Pretpostavljam da znači da ne treba posebna dozvola za uvoz kozmetike, uzorkovanje se plaća bez obzira na to.