[ ZorzNS @ 17.09.2015. 00:05 ] @
Cao svima, treba mi pomoc.
Treba mi kod za sledecu situaciju - ceo dokument je zakljucan osim celije C1. Ako u C1 unesem vrednost jednaku vrednosti u D1, onda mi se C1 zakljucava, a selekcija prelazi na celiju C2 koja se okljucava i ceka unos. Ako je vrednost u C2 jednaka sa D2, onda se C2 zakljucava i prelazi se na celiju C3 koja se otkljucava i tako dalje.. Sto posto moze jednostavan kod za to, al mi nikako ne polazi za rukom. Hvala unapred :)

[Ovu poruku je menjao ZorzNS dana 17.09.2015. u 02:06 GMT+1]
[ Ivek33 @ 18.09.2015. 10:21 ] @
Dok ti se netko ne javi sa VBA kodom (ako je to uopće dobro zamišljeno kako želiš)
Što će biti ako pogriješiš unos u ćeliju, Excel će zaključati ćeliju automatski nakon pritiska na Enter

Traži pojam Lock Cell after entered data

Evo ideje
Možda bi te zadovoljio i Data Validation tako da spriječiš neispravan unos vrijednosti.
Pomoću funkcije OFFSET ograničiš redoslijed unosa podataka u ćelije.

Naravno stupac G ti je otključan a ostale ćelije zaključane. VBA možeš koristiti da ti zaključa ćeliju nakon unosa.
Pogledaj attach primjera
[ ZorzNS @ 19.09.2015. 00:14 ] @
Hvala na odgovoru, al resio sam ga sam na kraju uz pomoc stapa i kanapa... nesto na ovaj fazon..

If Range("e13") = 0 Then
Range("c1").Select
ActiveSheet.Unprotect Password:="1"
Worksheets("sheet1").Range("c1").Locked = False
ActiveSheet.Protect Password:="1"
End If
If Range("e13") = 1 Then
Range("c2").Select
ActiveSheet.Unprotect Password:="1"
Worksheets("sheet1").Range("c1").Locked = True
Worksheets("sheet1").Range("c2").Locked = False
ActiveSheet.Protect Password:="1"
End If
If Range("e13") = 2 Then
Range("c3").Select
ActiveSheet.Unprotect Password:="1"
Worksheets("sheet1").Range("c1").Locked = True
Worksheets("sheet1").Range("c2").Locked = True
Worksheets("sheet1").Range("c3").Locked = False
ActiveSheet.Protect Password:="1"
End If


e13 polje je sum(e1:e12) kolone gde je svaka celija 1 ukoliko je c=d... ukoliko se pogresi onda u e celiji pise onolko dokle se stiglo sa tacnim odgovorima. Sreca pa nemam puno kolona pa mi nije bilo tesko da dodam novi red za svaki if u kodu.. :)