[ tordajav @ 18.09.2015. 00:18 ] @
Pozdrav,
ranije sam uspevao da otvorim ovu stranicu ali sada kao da su mi blokirali IP.
Ne razumem se mnogo, ali sam pitao u komšiluku i oni mogu.
Nije mi jasno zbog čega.
Kada odem na neki proxy vebsajt, tipa boomproxy, uspevam.
Ne razumem u čemu je stvar.
Sajt je www.osd.at
Postoji li nešto šta bih mogao povodom toga da uradim?
Hvala

EDIT: zaboravih, koristim poslednju verziju Chrome
[ Shadowed @ 18.09.2015. 07:21 ] @
Pa, koju gresku dobijas? Sta kaze, zasto nece?
[ anon142305 @ 18.09.2015. 09:11 ] @
Prvo pobrisi svo smece sa neta (cookies, temporary internet files...), onda resetuj ruter (drzi ga ugasenog 5-6 min), da bi promenio IP adresu, pa onda vidi sta kaze.
[ tordajav @ 18.09.2015. 12:02 ] @
Shadowed, dobijam:
No data received
ERR_EMPTY_RESPONSE
Unable to load the webpage because the server sent no data.


IUOP_1, probaću. Radio sam to već ali nisam držao ruter ugašen toliko dugo, i nije uspelo, ostala ista IP. Trebalo bi da imam dinamičku IP.
[ anon142305 @ 18.09.2015. 12:29 ] @
Ako ostali mogu, a ti ne, znaci da je problem do tebe, logicno :)
Promeni IP, a ovo za ciscenje sam ti rekao, jer sajtovi poseju kolacice po kompu, pa odatle mogu da izvuku informacije o ranijem pristupu.
Podrazumeva se da imas instalirane neophodne programe (flash, java, sta vec), ali nisam se udubljivao da li su potrebni za konkretni sajt.
[ Shadowed @ 18.09.2015. 12:34 ] @
OK, ako je takva poruka znaci da je uspeo da nadje server, da se zakaci i da posalje zahtev ali ne dobija odgovor.
U tom slucaju, probaj prvo ovo sto su ti rekli: brisi kukije i promeni IP adresu. Mozes kukije samo za taj sajt, ili probaj iz drugog browser-a ali promeni IP. Ako si na ADSL-u, nekoliko minuta do pola sata iskljucenog modema bi trebalo da odradi stvar. Ako si kod SBB-a, bice malo teze (duze), najbolje ostavi preko noci iskljucen ruter.
Btw, najverovatnije je do IP-a a ne do kukija, jer u suprotnom ne bi mogao ni preko proxy-a.
[ anon142305 @ 18.09.2015. 13:10 ] @
Citat:
Shadowed:
najverovatnije je do IP-a a ne do kukija, jer u suprotnom ne bi mogao ni preko proxy-a.

Da, tacno, promace mi ovo.
[ tordajav @ 18.09.2015. 13:25 ] @
Držao sam pola sata isključen ruter i nije promenio IP; obrisao kolačiće.
Isto se dešava i u Internet Explorer-u koga ne koristim, a otvorio je druge stranice iako je stara verzija.
Kada uđem na 192.168.0.1 piše mi da mi je IP dinamička, što znači da bi bilo moguće promeniti IP.
Probaću onda na duži period da ostavim ruter isključen.
[ anon142305 @ 18.09.2015. 14:12 ] @
[ tordajav @ 18.09.2015. 16:38 ] @
Ne razumem šta bi slika trebala da mi kaže?
Kada u brovser kucam 192.168.0.1 dobijam podešavanja za ruter; tu mogu videti moj IP, menjati wi-fi šifru itd..
Šta propuštam?
[ KrkaCiC @ 18.09.2015. 18:33 ] @
Ta slika kaze da dolazis sa adrese 220.200.170.xxx iliti da imas telekom adsl

Probaj sa private browsing ako koristis mozillu,na ctrl+shift+p
[ tordajav @ 18.09.2015. 19:51 ] @
Imam Kopernikus adsl, e sad kako oni to rade, da li putem Telekoma, ne znam.
Trenutno nemam FF, ali sam pokušao preko Chrome incognito prozora ali neuspešno.
[ anon142305 @ 18.09.2015. 20:13 ] @
Citat:
tordajav:
Ne razumem šta bi slika trebala da mi kaže?
Kada u brovser kucam 192.168.0.1 dobijam podešavanja za ruter; tu mogu videti moj IP, menjati wi-fi šifru itd..
Šta propuštam?


Hteo sam da kazem dve stvari.

Prvo, mislim da su podesavanja za ruter nepotrebna, jer ti promenu IP odradjuje provajder.
U ugovoru koji si potpisao, trebalo bi da pise da li imas dinamicku ili staticku IP.
Ako te mrzi da trazis ugovor, vidi na sajtu svog provajdera :)

Drugo, obrati paznju na svoju prvu poruku na ovoj temi i na poruku ciji sam skrinsot okacio.
Adrese se razlikuju, mada za prvu pise provajder, vidis vec.
Hocu da kazem da mi se cini da si izmedju prve poruke i ove koju sam uslikao ti promenio IP.

Citat:
KrkaCiC:
Probaj sa private browsing ako koristis mozillu,na ctrl+shift+p

Citat:
tordajav:
Trenutno nemam FF, ali sam pokušao preko Chrome incognito prozora ali neuspešno.

Naravno da je bezuspeno.
Kod FF, a pretpostavljam da je isto za Chrome, incognito ne znaci nekakav nevidljiv pristup sajtu,
vec samo to da na tvom kompu nece ostajati koje sajtove si posecivao (kao neki instant cleaner).

Imas sajtove za proveru IP, uradi ono sto sam ti rekao za brisanje, pa javi dal je uspelo il da trazimo novo resenje.
Mada sam ja prilicno siguran da ce uspeti.
[ tordajav @ 18.09.2015. 20:50 ] @
Izvinjenje za prvi post - njega nisam pisao sa kućnog neta, zbog čega je ostalo tako za IP.
Ugovor nemam, sestra ga je bacila čim ga je potpisala (plavuša), a na sajtu stoji da su svi paketi sa dinamičkom IP.
I jedna glupa stvar od mene - držao sam ruter isključen pola sata a ne modem (već ako ruter nema veze sa promenom IP-a).
Pokušaću večeras sa držanjem modema malo duže isključenim ali ne mogu odmah, jer je trenutno u upotrebi u kući.
Hvala
[ anon142305 @ 18.09.2015. 20:58 ] @
Aha, ok. No problemo!
Poenta je da neko vreme budes 'odvojen' od provajdera (to je u mom slucaju kod dva provajdera iznosilo nekoliko minuta),
pa da ti onda prilikom sledeceg logovanja doda novu adresu.
Evo ti jedan prost sajt za proveru adrese: http://www.ipchicken.com/ pa onda javi sta se dogadja.
[ tordajav @ 18.09.2015. 21:00 ] @
Ok :)
[ SlobaBgd @ 18.09.2015. 21:08 ] @
Proveri da nije pristup tom sajtu iz nekog razloga blokiran preko HOSTS fajla.
[ tordajav @ 18.09.2015. 21:12 ] @
Citat:
SlobaBgd: Proveri da nije pristup tom sajtu iz nekog razloga blokiran preko HOSTS fajla.


Pogledao sam upravo HOSTS fajl i nema te adrese tamo.
[ tordajav @ 19.09.2015. 02:12 ] @
Sat vremena sam držao modem ugašen i spojio ga direkt u komp, dakle bez rutera, i IP je ista.
Očistio sam kolačiće i sve ostalo ali bez uspeha.
Pa ništa, ako nema još nekih predloga, ostaviću tako. Možda me je taj sajt registrovao kao neki napad, pa možda će mojoj IP osloboditi pristup kroz neko vreme. Ili grešim...

EDIT: Sajt whatismyipaddress.com kaže da mi je IP statička, a Blacklist Status sa 74 servera kaže da sam blokiran na jednom (l2.apews.org), za koji se kaže: "If you are listed with them it is generally not a problem."



[Ovu poruku je menjao tordajav dana 19.09.2015. u 03:38 GMT+1]
[ calexx @ 19.09.2015. 06:17 ] @
Nema veze da li je adresa dinamička, to ne znači da će da se promeni restartom rutera ili gašenjem na neko vreme. Na Telekom ADSL-u mi se menjala na bilo koji retsart veze ili rutera, na SBB kablu je umela mesecima da bude ista, mada se u poslednje vreme i ona često menja.
[ tordajav @ 19.09.2015. 13:50 ] @
A koja je razlika između držanja ugašenog modema jedno vreme i samo resetovanja istog na ono prikriveno udubljeno dugmence?
Pokušao bih još sa tim resetom ali ne znam da li ću poremetiti neka podešavanja.
Taj reset bi trebao da se uradi dok je modem upaljen i bez njegovog gašenja koliko pretpostavljam.
Da li bi mi onda možda dodelili novu IP?
[ SlobaBgd @ 19.09.2015. 14:41 ] @
Kada resetuješ modem, IP provajder ti daje novu IP adresu iz opsega trenutno dostupnih. Ako ugasiš i ubrzo upališ modem, ili ga resetuješ na onu rupicu, moguće je da ćeš opet dobiti istu IP adresu kao što si je imao maločas. Kada je modem duže isključen, veće su šanse da neko drugi pokupi tvoju IP adresu, a ti da dobiješ novu, različitu od one koju si imao.
[ SlobaBgd @ 20.09.2015. 11:15 ] @
Nego, ako nisi rešio problem, probaj sa Complete Internet Repair: http://www.majorgeeks.com/file.../complete_internet_repair.html
Čekiraj sve kućice i klikni na Go!

[ tordajav @ 20.09.2015. 20:14 ] @
Hvala Slobo, super alat! Ovo oko obnove HOSTS fajla me je oduševilo jer sam tamo imao gomilu adresa koje su ostavili verovatno stari antivirusi.
Ipak, nije mi pomoglo, a evo večeras sam hteo da pogledam raspored vožnje vozova za sutra i sajt ne mogu da otvorim.
http://w3.srbrail.rs/zsredvoznje/?lang=sr
Konektovao sam se na neki drugi otključan wi-fi u okruženju i uspeo, ali ponovo sa kućnog, nemoguće otvoriti.
Šta se dešava... možda je samo privremeno, ali otkud baš za moju IP
Poruka koju dobijam je ista kao i za sajt koji sam naveo u prvom postu.
Postoji li možda način ili neki sajt koji na neki način testira IP?

[Ovu poruku je menjao tordajav dana 20.09.2015. u 23:18 GMT+1]
[ tordajav @ 30.09.2015. 23:25 ] @
Već nedelju dana ne mogu sa moje IP ni sajt beogradske autobuske stanice www.bas.rs da otvorim.
Svašta
[ iculibrk @ 01.10.2015. 07:44 ] @
Ukoliko nisi, pokusaj ocistiti dns cache pomocu cmd-a:
1. Otvori cmd kao administrator,
2. Ukucaj ove komande redom jednu po jednu:
ipconfig /release
ipconfig /all
ipconfig /flushdns
ipconfig /renew
netsh int ip set dns
netsh winsock reset
3. Restartuj racunar

Izmedju "ipconfig" i "/" u prva cetiri koraka ide razmak, kao i izmedju reci u ostala dva koraka.

[Ovu poruku je menjao iculibrk dana 01.10.2015. u 08:58 GMT+1]
[ tordajav @ 01.10.2015. 13:19 ] @
Hvala iculibrk, obavio sam to ali nema promene. Pratio sve korake i restartovao komp.
Ne znam, eto već 3 sajta koja sa moje IP ne rade, a samo čekam koji će biti četvrti.
[ iculibrk @ 01.10.2015. 15:06 ] @
Jedino sto nije napisano, a sto mi pada na um je da pokusas iskljuciti firewall, antivirus i antispy ukoliko ih imas i pokusas onda ici na sajtove na koje sada ne mozes.

Mislim da bi trebao kontaktirati svog provajdera, kao i da vidis sa ostaim korisnicima da li ovih dana imaju slicne probleme, na kraju krajeva mozda nesto rade, mozda je taj dinamicki ip postao problematican. Najbolje je da ih nazoves i kazes sta se desava.

Pozdrav.
[ tordajav @ 01.10.2015. 15:25 ] @
Pa imam laptop, desktop, sestrin laptop i imamo po smartfon i svuda ista stvar.
Nemam antiviruse niti firewall. Ponekad skinem, instaliram, preskeniram pa deinstaliram. Ali ništa posebno ne nađu.
Na starom desktop XP-u imam Ad-Muncher a laptop ima Adblock Plus i pokušavao sam to da isključim pa da probam.
Ali evo ni androidu neće preko wi-fi a nemam Ad zaštitu.
Pitao sam u komšiluku jednu osobu koja je kod istog provajdera da li će uspeti, ali još nemam odgovor.
Pozdrav i hvala!
[ iculibrk @ 01.10.2015. 15:33 ] @
Onda predpostavljam da ipak trebas nazvati provajdera.

Da li mozes otvoriti ovaj sajt centar za elektronsko poslovanje
[ tordajav @ 01.10.2015. 15:55 ] @
Mogu, sasvim normalno.
[ iculibrk @ 01.10.2015. 16:13 ] @
Onda je po meni najbolje da nazoves provajdera i vidis sa njim. Taj sajt je na istom serveru kao i sajt zeleznica koji ne mozes otvoriti. Do tebe ne moze biti, jer su ti samo neke stranice nedostupne, a tim stranicama ne mozes pristupiti sa svih uredjaja koje imas. Zasto su ti te stranice nedostupne oni bi ti trebali odgovoriti.
[ tordajav @ 01.10.2015. 16:18 ] @
Hvala ti mnogo. Ne znam kako si proverio da je to na istom serveru, ne razumem se dovoljno, ali upravo sam snimio screen kako otvaram te tri stranice, a one se ne otvaraju, čisto dokaza radi kad dođu da vide šta ne valja.
Znači ti si sad proverio i ustanovio da nije ni do servera?
[ iculibrk @ 01.10.2015. 16:26 ] @
Kako na ovoj listi pise jesu.

Pozdrav.
[ tordajav @ 02.10.2015. 12:54 ] @
Upravo su bili momci iz podrške, promenili ruter, i sve radi normalno.
Upravo sam proverio IP, promenjena je.
Izgleda da je stari ruter, Tenda W311R+, zarobio IP jer već 2-3 nedelje mi stoji jedna te ista IP šta god radio i resetovao.
Novi ruter koji sam dobio pre mesec dana pri potpisivanju novog ugovora nisam ni priključivao jer je Tenda radila rormalno.
Ali evo, ispostavilo se da nije radila normalno.
Novi ruter je Netis WF2411.

Hvala svima na pomoći, idejama, vremenu i živcima.
Šta je stari ruter zabrljao, ne znam, ali uhhh grrr...