[ Sector80 @ 21.09.2015. 10:27 ] @
Pozdrav.Cilj ove price je na koji nacin da dovedem signal sa STB-a na tuner videorekordera?Tuner funkcionise na prijemu zemaljskih analognnih signala no zbog izvanredne kvalitete slike i tona zelio bih isti da pokusam da dovedem sada sa STB-a....

Od izlaznih konektora na STB-u jedina solucija mi je jos kombinacija Audio/Video cinch izlaza,napravio sam kablo tako sto sam na drugom kraju razrezao isto i spojio sva tri polja u zajednicku tacku pa sve skupa na klasicni prikljucak tj.RF izlaz 75 oma koji se koristi za prikljucenje antena....

Na VCR-u imaju RF ulaz i izlaz,scart za povezivanje sa Tv-om kao i AV2 decoder scart....

Videorekorder jr Hanseatic VCR 310

Ako ima neko kakvu ideju nek iznese svoj prijedlog
[ la.linea @ 21.09.2015. 10:56 ] @
Pa spoji preko AV kabla, činč na skart. U čemu je problem, zašto bi dovodio signal na tjuner?
[ Sector80 @ 21.09.2015. 11:57 ] @
To sam htjeo da provjerim cisto zbog snimanja na kasete ali izgleda da STB nema klasicni UHF izlaz,ako se sjecate prije kada spojite VCR sa TV-om iza je postojao mali prekidac za test sliku i slika se pojavi u UHF opsegu od 30-39 kanala,da tako pokusam objasniti problematiku...
[ Sector80 @ 21.09.2015. 12:09 ] @
Ovako da sad jos kazem spojio sam VCR sa STB-om preko AV 2 decoder scarta na VCR-u dobio sam ton na LCD TV-u no nemam slike zaslon je crn....
[ la.linea @ 21.09.2015. 14:50 ] @
Možda si pogrešio u priključivanju video kabla?
Aj ti to slikaj pa pokaži šta si povezao.
[ ozocko @ 21.09.2015. 15:12 ] @
Citat:
Sector80:
...tako sto sam na drugom kraju razrezao isto i spojio sva tri polja u zajednicku tacku pa sve skupa na klasicni prikljucak tj.RF izlaz 75 oma ...


?

cek samo da uklavirim,
da li si ti tri "vruca" (video, audio L i audio R) kraja spojio u jednu tacku i povezao na RF prikljucak?

to nece da moze tako,

trebalo bi duradis vako:
iz STBa u VCR via cinc/skart
iz VCRa u TV via cinc/skart

ili
iz STBa u VCR cincom/skartom
iz VCRa u TV antenskim kablom (RF) pa ga posle trazis na TV tuneru

a to sto je zaslon crn - verovatno ti je los kabl.
[ Sector80 @ 21.09.2015. 16:12 ] @
Ovako kako si naveo prvu od dvije varijante tako je VCR bio spojen danas znaci na AV 2 scart VCRa doveden je signal sa STBa audio/video cinch kombinacijom kablova a sa AV1 drugim scart kablom spojen je LCD TV....

Kada sam dobio ton sa crnom slikom pokusao sam i snimiti jedan dio zapisa i dobio sam naravno crnu sliku sa tonom i na video kaseti.
[ Sector80 @ 21.09.2015. 16:14 ] @
Ovo za kombinaciju kabla (sva tri kraja A/V izlaza i na RF) sam vidjeo na netu pa sam i to pokusao....


Meni je cilj samo da dobijem signal video i sliku na videotuneru videorekordera jer u protivnom problem nece biti gotov
[ Sector80 @ 21.09.2015. 16:16 ] @
Dali se ovdje slika moze direktno postaviti na site ili na drugi da je uploadujem pa da kombinacijom IMG 2X postavim ovdje na forum da vam vizuelno mogu objasniti sve?
[ Sector80 @ 21.09.2015. 16:24 ] @
Jedino razmisljam na nije video signal "zakocen"sa HDMI prikljuckom.....Naime sa STBa je kablom povezan LCD i sada jos i scart pa na daljinskom sada prebacujem HDMI i AV1 (ovo drugo je sada sto je aktuelno)....
[ Sector80 @ 21.09.2015. 21:50 ] @
http://i1213.photobucket.com/a...%20Uploads/WP_20150921_010.jpg

[Ovu poruku je menjao Sector80 dana 22.09.2015. u 09:56 GMT+1]
[ Sava @ 22.09.2015. 07:57 ] @
Nikada nisam imao problema sa povezivanjem VCR-a.
VCR sam kupio još daleke 1981.g. i još uvek radi. Sa zadnje strane izgleda ovako:

Na starom TV sam imao scart pa sam kupio kabl scart/chinch i nikakvih problema nisam imao. Nisam tako probao na novom TV jer mi je scart bio potreban za drugi uređaj pa sam sa dva cinch/cinch kabla povezao VCR sa TV i opet sve radi normalno. Priključci na sadašnjem TV izgledaju otprilike ovako:


Kod tebe je još prostija situacija jer možeš da koristiš scart na VCR i cninch na TV. Ako nemaš sliku nije ti dobar kabl uz pretpostavku da su uređaji ispravni.
[ ozocko @ 22.09.2015. 08:01 ] @
Citat:
Sector80:
Ovo za kombinaciju kabla (sva tri kraja A/V izlaza i na RF) sam vidjeo na netu pa sam i to pokusao....




ne, ne, ne... tako se uopste ne prave aeroplani...


prvo:
povezi samo VCR i TV pomocu skarta - ako imas sliku na TV znaci da je kabl dobar i VCR ispravan

ondak:
povezi VCR i TV pomocu RF kabela i na TVu startuj pretragu edabi naso na kojem kanalu VRC emituje signal

posle toga:
povezi STB i VCR pomocu skarta, na VCRu izberi AV i ukljuci snimanje - tako ces proveriti dal je ispravan VCR

uglavnom,
RF signal i signal sa skarta ne mogu se mesati,
na skart prikljucku, od onih silnih pinova (lako se nadje sema na netu),
postoje, izmedju ostalih, video ulaz i izlaz, i tonski ulaz i izlaz.

RF modulator sa VCR (tako se zove taj deo na kojem su prikljucci za antenu) mozes upotrebiti
iskljucivo za slanje signala na TV.



[ Sector80 @ 23.09.2015. 11:25 ] @
Pozdrav svima problem je rijesen.....U cemu je bila poenta???


Ono sto sam i predpostavljao obistinilo se iskljucio sam HDMI kabl sa STB-a sto vodi na LCD i umjesto crne slike kako sam vam govorio pojavila se sad slika i ton.....

Uistinu videosignal je bio blokiran nez obzira sto je LCD bio povezan dvjema razlicitim kablovima(HDMI i scart)i mogucnoscu prebacivanja izvora na daljinskom upravljacu LCDa izmedu ta dva rezima rada ispostavice se da samo jedan kabl mora biti spojen sa TVom ili LCDom....

Toliko od mene