[ Paxy @ 01.04.2004. 09:01 ] @
Zna li neko kako treba da se konfigurise Win2K Server ili Win2003E ili WinXp da "obicni" useri mogu da instaliraju programe ?

Naime najbolje bi bilo kad bi postojala grupa u kojoj bi korisnici mogli slobodno instalirati programe (kao da su administratori) ali da nemogu direktno da pristupaju sistemskim resusrsima (Registry,Device Manager,Disk Managment, System Dir, isl.)

Gledao sam u Lokalnoj i Grupnoj polisi ali nisam nasao nista slicno !

Situacija je takva da sam userima napravio DiskQuote i hocu da im dozvolim da rade sve sa svojim prostorom ali naravno da ne ugrozavaju sistem.

Da li je neko resio slican problem ?
[ someone_bl @ 01.04.2004. 13:31 ] @
Koliko je meni poznato od te radosti nema nista.....

svaki program ili softwer koji se pokrece preuzima privilegije korisnickog naloga koji ga je pokrenuo sto znaci da ako je program pokrenut kao Bojan koji pripada Users grupi ima prava Users.... Svi programi koriste registry, sto znaci ako on sa pravima Users grupe moze da mu pristupi moze i bilo ko drugi..... tako je System direktorijem a i sa ostalim stvarima....

malo mi je ovaj post nerealan.... Pa AD i sluzi da se ne moze praviti cirkus od racunara, nego da se uvede nekakv standard ....
[ matija-s @ 01.04.2004. 13:38 ] @
Ako ces dat korisnicima da instaliravaju svoje programe, automatski ti je ugrozen cijeli sistem.Nebi vjerovao sto su sve u stanju instalirat

Matija
[ Paxy @ 01.04.2004. 16:03 ] @
Znam sad je trenutno takav haos.

Ali postavio bih im kvote na po 100 MB pa nek na to instaliraju sta god hoce.
Nemogu da im ukinem instalaciju jer ce mosle svaki cas da me cimaju da im nesto instaliram.
[ Grozdanic_Predrag @ 01.04.2004. 19:14 ] @
Mozda je jos jedno reshenje, da ti njima instalirash te programe, pod njihovim nalozima. pre toga ih stavish i power user-e, instalirash, a posle ih nogirash (mislim vratish u obicne smrtnike)... to je samo mozda jedna solucija...