[ aleksandarzz @ 24.09.2015. 18:45 ] @
Pre par dana sam uzeo od sbb-a d3i televiziju. Imam telekomov adsl brzine 10 mbita i to sve uglavnom lepo radi. Problem mi se javlja ponekad sa seckanjem slike na d3i i pretpostavljam da je u pitanju pad brzine interneta jer se najčešće dešava kad se klinci okače na youtube ili je uključen neki torent.
Da li je i kako izvodljivo da izlaz iz rutera na koji je priključen kabal za d3i ima postavljen prioritet tj. da ima neku garantovanu brzinu, a da se ostalo uspori?
[ Mile-Lile @ 25.09.2015. 09:50 ] @
Trebalo bi da saobraćaj koji koristi IPTV ima zagarantovanu brzinu ali na nivou DSLAM-a (QoS tvog rutera tu ništa ne pomaže)... na nivou rutera IPTV+VOIP je jedan VLAN dok je Internet skroz odvojen drugim VLAN-om... Internet "load" ne bi trebalo u opšte da utiče na IPTV i VOIP... Tako je kod Telekoma (UBR,CBR cell priority se to zove kod Huawei-ja)... IPTV ima dodeljen Constant Bit Rate (CBR) dok Internet ima Unspecified Bit Rate (UBR)...
jedino što kod tebe su dva provajdera u pitanju... ne znam kako je to rešeno između njih ali bih sigurno zvao privajdera i zahtevao da reši problem...