[ akibono @ 25.09.2015. 02:58 ] @
Imam fujitsu siemens-ovu PS/2 tastaturu i fantasticna je, samo iz nekog razloga ne radi mi na desktopu niti na laptopu, u desktopu imam ps/2 port i tamo mi ne radi, a kad stavim usb adapter na njega opet ga ne prepoznaje, na jednom mi je xp a na drugom win7 ali oba sistema ne prepoznaju tastaturu...daje struju, dakle svetle lampice kad je ubodem u port, tako da nije do toga, tastatura je skroz ispravna jer sam je koristio ranije na drugom desktopu i to na xp sistemu...u pitanju je softverski ili sistemski problem, a moram da je ozivim jer na boljoj tastaturi ja nisam radio...u desktopu mi ponekad i proradi i to na PS/2 port direktno, samo sto fukncionise u random rezimu, dakle ne znam na osnovu cega odluci da radi ili ne...
[ valjan @ 25.09.2015. 04:48 ] @
A da li je konektuješ kada je računar skroz ugašen ili onako "na živo"? Pošto PS/2 ne podnosi ovu drugu varijantu, USB može tako bez problema, ali PS/2 retko kad uspe...
[ gilopile @ 25.09.2015. 04:57 ] @
Da, Valjan lepo kaze, PS2 mora biti ukljucen kada se startuje racunar i tek onda ce raditi u protivnom, nece. Hoce jedino kada se podigne OS sa njom i onda mozes da je cupas i bodes i opet ce raditi.

Meni vise lici da ti je kabel u prekidu ili konektor unutra na samoj upravljackoj plocici. Verovatno jedan ili oba tx/rx, tj D+ i D-, posto kazes da diode svetle, sto znaci da dobija +5V.

Najbolje je da nadjes novi kabel i zamenis. Samo ne pase od PS2 misa, drugi je raspored. Trazis za tastaturu ( uglavnom ljubicasti dzek ) pa otvoris i prelemis novi.

Ako je taj USB adapter samo prevezan, tj. bez dodatne elektronike je, onda ne moze da radi. Obratno je moguce.
[ jolemisa @ 27.09.2015. 01:25 ] @
Imao sam isti problem i ispostavilo se da je kontakt na kablu otisao.Mozes kupiti kabl i zameniti ga,ako imas lemilicu mozes sam,ako ne daj nekom ko ima i razume se u to.Ja sam kupio drugu,a;i nisam bacio ovu,kad naidjem na kabl,menjam ga i vracam onu tastaturu,a ove neka za rezervu.